Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Klany
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr lut 04, 2004 11:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mnie sie wydaje, ze aby powstal pierwszy klan musi sie zglosic jakas osoba, ktora ma odpowiednia sile, ktora by zgromadzila jakis graczy wokol siebie. Moze to byc ktos, kto ma juz kilku uczniow, takich stalych. Nie koniecznie jakis danowiec, moze byc silny kyu. Tak mi sie wydaje. Nie sadze by wszyscy chcieli gromadzic w okol jednej osoby. Gdy poawi sie kilka takich osob, klany utworza sie samoczynnie. Tak mi sie wydaje. Mnie chyba nie wypada namawiac silniejszych graczy by tworzyli grupki wokol siebie. A moze wlasnie to slabsi powinni wyjsc z inicjatywa?
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 12:07 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dede na razie rzucił koncepcję, która spotkała się z ciepłym przyjęciem. Czekamy na bardziej formalne ramy działania klanów :). Gdyby to ode mnie zależało dałbym im wolną rękę w sposobach organizacji, promocji itp. Jeśli chodzi o własne podstrony to nie widzę przeszkód. Chcę jednak zauważyć, że na forum istnieje możliwość zakładania grup użytkowników (obecnie istnieją trzy takowe: Rada Akademii, Moderatorzy i Analiza i Rozwój), z których każda może dysponować prywatnym forum z brakiem możliwości czytania dla osoby z zewnątrz. To narzędzie idealnie pasuje do idei klanów.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 12:32 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

zefciu wrote:
8>< ...IMHO ze względu na multum darmowych serwerów, szablonów i osób wyznających się na HTML możnaby pozwolić poszczególnym klanikjom wykazać się inwencją w projektowaniu własnych stron, a tu umieszczać tylko linki. A wy co myślicie?

Nie przecenialbym tego multum osob wyznajacych sie na HTML bo dany klan musialby takiego posiadac na etacie. Nie sadze by klany w praktyce mogly liczyc wiecej jak kilkanascie osob.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 2:36 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dlatego też wspomniałem m. in. o szablonach. A nóż ktoś np. rozwiąże to fajnie używając silniczka blog.pl. Albo skorzysta z jednego z miliona edytorów stron. Co zas do sugestii marcina. Klikam w grupy, a tam napis "żadna grupa nie istnieje" Zakłopotany
Jeśli chodzi o tworzenie klanów, to sugestia może oczywiście iść z dołu, natomiast reprezentowałby i zgłaszał klan jego o'sensei. Wewnątrz klanu powinien oczywiście zachęcać członków do wszelkiej aktywności.
Mam też pomysł dotyczący turniejó drużynowych. Zamiast ograniczen w postaci ranku - system: nauczyciel, uczen nauczyciela, uczen ucznia nauczyciela.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 8:22 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A moze z tymi stronami dobrym rozwiazaniem byloby cos w odzaju wiki, gdzie kazdy moze edytowac strone nie znajac Htmla. To oczywiscie spowodowaloby pewne ujednoliscenie, ale ulatwiloby korzystanie dla osob mniej zaawasnowanych:) Pomysl do turnieju druzynowego bardzo mi sie podoba, gdyz jestem na granicy sily i jesli awansuje chocby o jeden kamien to "wylece" z druzyny z przyczyn reguaminowych, a chcialbym grac razem ze swoim nauczycielem. W koncu w Hikaru nikt nie pytal jaka kto ma sile. Po prostu stawiala sie druzyna z danej szkoly. Oczywiscie rozumie idee podzialu desek wdruzynie proporcjonalnie do sily i absolutna dowolnosc bylaby niepozadana, jednak system nauczyciel-->uczen bardziej mi sie podoba, niz konkretne przedzialy sily.
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 1:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Te klany mi sie coraz bardziej podobają Uśmiech

Mysle ze w miare krystalizowania sie pomysłu i kolejnych klanów bo przeciez musi ich byc co najmniej 6 czy 7(tylko po ilu czlonków?) powinny byc na stronach Akademii linki do stron klanow. Najlepiej na gornym pasku między wyniki ligi a Twoje konto. Kazdy klan oczywiscie jakos tam by sie nazywał najezdzajac na napislink "Klany" wyswietlala by sie w miare aktualna ( Bardzo szczęśliwy ) lista klanów z gotowymi linkami do podstron Akademii bo mi sie wydaje ze gdyby wszystko bylo na jednej stronie byloby raczej wygodniej.
Powróć na górę
Xellosik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 10, 2003
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: Kielce

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 4:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jak bedzie sie wybierac zclonkow??Moze kazdy zalozyciel klanu(sensei)Bedzie gral gre z nowym chetnym?? Zreszta nieweim Zakłopotany

_________________
Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, która nosze w sobie. Jestem swoja własną samozagladą.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 4:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Myślę, że jeśli chodzi o nabór, każdy klan mógłby ustalac własne reguły. Kiedy w klanie byłby powiedzmy gracz 10k mających trochę wolnego czasu, ogłaszałoby się nabór graczy o sile < 15k. Co do wyboru konkretnych osób - wolny wybór nauczycieli klanowych. Oczywiście nie ma obowiązku, żeby każdy silniejszy kogoś uczył, ale im więcej takowych, tym więcej awansów i lepszy ranking klanu.
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 6:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

kaisuj wrote:
Mnie sie wydaje, ze aby powstal pierwszy klan musi sie zglosic jakas osoba, ktora ma odpowiednia sile, ktora by zgromadzila jakis graczy wokol siebie. Moze to byc ktos, kto ma juz kilku uczniow, takich stalych. Nie koniecznie jakis danowiec, moze byc silny kyu.
ojciec chrzestny klanu? Wesoły

_________________
Każdy może mieć swojego Saiego... trzeba go tylko wyhodować Fajny
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 7:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A moze wykombinowac tytuł best progress dla klanów?? Powiedzmy co pol roku byloby podsumowanie i sredni awans wszystkich czlonkow klanu bylby porownywany z innymi. Taki tytuł prestizowy, reklamujacy klany.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Sb lut 07, 2004 9:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Xellosik wrote:
Pomysl dobry ale czy nie podzieli on srodowska graczy GO ?? Pytanie
Bez przesady.
Chyba na tyle nienormalni nie jestesmy?
Jak dla mnie pomysl jest genialny;p

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 1:04 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ok, postaram sie to wdrozyc.
Powróć na górę
Kijana
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 87
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 3:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A osobe odpowiedzialna za klany nazwiemy jisha-bugyo Wesoły
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 9:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kijana wrote:
A osobe odpowiedzialna za klany nazwiemy jisha-bugyo Wesoły

Komisarzem d/s swiatyn? W Japonii jisha-bugyo byli odpowiedzialni za szkoly go?

IMO bardziej odpowiednim byloby juz machi-bugyo albo metsuke.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Kijana
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 87
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 9:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dokladnie, komisarze d/s swiatyn byli odpowiedzialni za sprawy zwiazane z go
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy