Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jak bardzo ważne jest zwycięstwo.
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak ważne jest dla Ciebie zwycięstwo
>75%
10%
 10%  [ 10 ]
>75%
10%
 10%  [ 10 ]
50-75%
15%
 15%  [ 15 ]
50-75%
15%
 15%  [ 15 ]
50%
16%
 16%  [ 16 ]
50%
16%
 16%  [ 16 ]
25-50%
4%
 4%  [ 4 ]
25-50%
4%
 4%  [ 4 ]
<25%
5%
 5%  [ 5 ]
<25%
5%
 5%  [ 5 ]
Wszystkich głosów : 100

Autor Wiadomość
Anako
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: z Warszawy :D

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 12:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No, wreszcie ja postanowiłam się odezwać =^^= Czy zwycięstwo jest ważne? hm...zależy. Jeżeli chodzi o GO, to ja mało przejmuję się przegraną, jeżeli grałam np. z o wiele silniejszym przeciwnikiem ode mnie. Tak, jak chociażby dwa dni temu - coś mi odbiło i postanowiłam rozegrać partyjkę 13x13 z gościem o sile 2kyu (sama jestem 25kyu ;)). Oczywiście - przegrałam, ale tak byłam dumna ze swojej gry, jak nigdy. Dałam z siebie wszystko, a to jest najważniejsze. Oczywiście - zawsze lepiej wygrywać, jednak nie jest to konieczne....czyli jak dla mnie - 50%-75% Uśmiech
PS: Heh, Asumi, trafiły nam się te same emblematy Puszczający oczko

_________________
"At spes non fracta."
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 2:13 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

don't worry, trudno policzyć ludzi którym "odbiło" i na kurniku grali z Mistrzem L.S. Puszczający oczko co prawda 9x9 ale - zdarzyły się wygrane Wykrzyknik

PS żeby ludziom się nie myliło, emblema zmieniłam na poprzedni Puszczający oczko

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 2:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moim zdaniem pytanie powinno brzmiec: jak wazna jest przegrana ?
Bo to chyba wlasnie przegrana mobilizuje nas do dalszego progresu w grze. Takie me skromne zdanie... Znam to z doswiadczenia, wiem ze wygrywanie caly czas rozleniwia bardzo.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 2:47 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

właściwie masz rację, method... jeszcze nie słyszałam żeby ktoś zrezygnował dlatego, że za dużo razy wygrywał w go. Za to dużo osób zraża się do go z powodu zbyt wielu przegranych na początku Zakłopotany (ha, mnie w pierwszej grze udało się wygrać! może dlatego wciąż tu jestem? Bardzo szczęśliwy )

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 2:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Poczatek chyba nie ma tu nic do rzeczy, ja sam przegralem na poczatku mnostwo partii, praktycznie wszystkie przegrywalem, ale potencjal i chec gry zwyciezyla, jak u wiekszosci pewnie.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 3:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

nie u wszystkich jest potencjał, a tym bardziej chęć gry. dlatego może i chęć gry zwyciężyła - ale u większości, która została, niekoniecznie u tych, którzy zaczęli Zakłopotany tak mi się przynajmniej wydaje...

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 11:39 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hej

Dla mnie wygrana jest bardzo ważna, dlatego zagłosowałem na 100%. Myślę, że tylko jeśli nastawię się na wygraną, potrafię zagrać partię z której jestem zadowolony. W innym przypadku uważałbym, że lekceważę przeciwnika. Nawet, gdy gram z przeciwnikiem o kilkadziesiąt kamieni słabszym ode mnie, daję z siebie wszystko - sądzę, że tego wymaga elementarny szacunek dla przeciwnika. W końcu on taką partię może będzie uważnie analizował i jak będę grał głupoty, to on się takich głupot ode mnie będzie uczył, a jeśli zagram dobrą grę, to on więcej z tego wyniesie, nie?

Z tego też powodu nie lubię partii handicapowych, bo ich nie umiem grać :). Ostatecznie więc gram głupoty licząc na elementarne błędy przeciwnika. Ach, kiedy będzie następna edycja PGAIC...
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 1:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No, na przyklad w partii ligowej ze mna dalej z siebie wszystko :} Z tego to pamietam, to dzieki mojemu zlemu aji miales szanse, gdybym sie nie poddal, na wygrana o jakies 360 punktow :}
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 4:52 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Uważam że właśnie handikapy eliminują zjawisko lekceważenia przeciwnika ( i wtapiania przez lekceważenie Uśmiech ) Dla mnie to frajda i wyzwanie grać białymi np na czterech kamieniach, tym bardziej, że nie umiem Uśmiech
Poza tym handi ułatwiają pokonanie "kompleksu początkującego", o którym gdzieś tu już była mowa - nie mam przynajmniej poczucia, że marnuję czas silniejszego gracza.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 9:56 pm    Temat wiadomości: wyjątkowe brednie na temat handi :) Odpowiedz cytując

...a nawet nie wiecie jak fajnie jest grać dając temu silniejszemu handicap Fajny no dobra, nie fajnie grać, tylko fajnie przegrać, ale to też się liczy...dla masochistów Zawstydzony

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 2:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A tam, jezeli jest pomiedzy dwoma graczami roznica np 4 kamieni, to 4 handicapy sa bardzo dobra rzecza. Jak sie samemu ma te handi, to mozna grac spokojniej, jak sie gra z takim przeciwnikiem, to coprawda trzeba wciskac sie gdzie sie da, ale w koncu przeciwnik slabszy i wiecej slabosci w swych formacjach robi..
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 2:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wojtek wrote:
To teraz moja opinia.
Wydaje mi się, że go nie przez przypadek na Dalekim Wschodzie uznawane było za sztukę. Jestem pewien, że wsród zawodowców większość przypisałaby niewielką wagę do zwycięstwa. [...]

WojtekN

Mysle, ze sie mylisz. Dla azjaty przegrana wiaze sie z utrata twarzy, zawiedzeniem swego sensei, rodziny i spoleczenstwa w ktorym zyje.
Powróć na górę
Wojtek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 7

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 5:03 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To jest możliwe, johnkelly.
Niestety nie wiem jak ich o to zapytać. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że dla sensei'a ważne też będzie, jak jego uczeń się podszedł do partii. Jeśli z przebiegu gry wynikało, że uczeń grał "całym sobą", walczył, nie popełniał podstawowych (na jego poziomie) błędów, to przegrana jest usprawiedliwiona. Jeśli natomiast wygrał, ale zwycięstwo musiał "wymęczyć", nie grał na maksimum swoich możliwości, to zostanie za to skarcony i utrata twarzy będzie jeszcze większa niż w przypadku przegranej.

Wojtek
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 6:19 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wojtek wrote:
To jest możliwe, johnkelly.
Niestety nie wiem jak ich o to zapytać.

Troche sie interesuje kultura japonska i cos takiego mi wynika z materialow do ktorych mam dostep.

Wojtek wrote:
Ale z drugiej strony wydaje mi się, że dla sensei'a ważne też będzie, jak jego uczeń się podszedł do partii. Jeśli z przebiegu gry wynikało, że uczeń grał "całym sobą", walczył, nie popełniał podstawowych (na jego poziomie) błędów, to przegrana jest usprawiedliwiona. Jeśli natomiast wygrał, ale zwycięstwo musiał "wymęczyć", nie grał na maksimum swoich możliwości, to zostanie za to skarcony i utrata twarzy będzie jeszcze większa niż w przypadku przegranej.

Wojtek

To to juz pewnie bardziej zalezy od konkretnego sensei i powagi partii.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn May 11, 2003 1:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

cytat z pewnej książki...;)
"O wygrywaniu - to nie jest ważne; naprawdę ważne jest tylko, jak rozgrywasz grę.
O przegrywaniu - to nie jest ważne; naprawdę ważne jest tylko jak rozgrywasz grę.
O rozgrywaniu gry - graj, żeby wygrać!"

nie zawsze mam złe podejście Puszczający oczko

(tytu i autor książki: Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu" Wesoły , Robert Fulghum )

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy