Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Usagi Yojimbo
Hikaru no Go
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Valdi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 08, 2003
Wiadomości: 8
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 3:11 pm    Temat wiadomości: Usagi Yojimbo Odpowiedz cytując

Moze kogos to zaciekawi. Puszczający oczko
W 14 tomie komiksu Usagi Yojimbo pt.:'Maska Demona', została ukazana partyjka gry Go. A na koncu w przypisach krotka historia o samej gry.
Powróć na górę
Jaczak
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lut 09, 2004
Wiadomości: 12

PisanieNadesłano: Śr lut 11, 2004 5:48 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ogólnie UY wart jest jest polecenia - nawet gościnne występy żółwi ninja nie psują klimatu...
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Sb lut 14, 2004 11:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ogolnie mnie odrzuca.
Nigdy nie moglam sie przemóc, żeby zajrzec do srodka.
Nie podoba mi się zajac wojownik.

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Jaczak
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lut 09, 2004
Wiadomości: 12

PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 1:02 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wiesz, pozoty mylą -> taki układ bardzo donrze się sprawdza, serio...

spróbuj zacząć od księgi 12: Ostrza Bogów, dość strawnie przemyca trochę mitologii

swoją drogą stanowczo odradzam na początek pierwsze tomy serii wydawane przez - widać że autor dopiero zaczynał, :/
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 1:56 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sayaka wrote:
Ogolnie mnie odrzuca.
Nigdy nie moglam sie przemóc, żeby zajrzec do srodka.
Nie podoba mi się zajac wojownik.

IMO najlepsza obecnie seria komiksowa na naszym rynku. Wbrew pozorom, mimo dzieciecej oprawy, dostajesz potezna dawke historii, stosunkow spolecznych feudalnej Japonii, mitologii. Polecam tom "Pory roku".

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 7:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oj nie.
Królik samuraj nie moze byc najlepszą serią.
A duzo innych czytales, czy uwazasz tak na podstawie trzech tytulow?

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Jaczak
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lut 09, 2004
Wiadomości: 12

PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 7:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja mogę powiedzieć że jest jedną z najlepszych, naprawdę - a czytam prawie wszystko co się pojawia na rynku mangowym

spróbuj przeczytać jeden tom - nie może zaszkodzić, a jeszcze się spodoba, Puszczający oczko
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 7:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sayaka wrote:
Oj nie.
Królik samuraj nie moze byc najlepszą serią.

Moze byc. Szczegolnie w czyjejs opinii ;P.

Sayaka wrote:
A duzo innych czytales, czy uwazasz tak na podstawie trzech tytulow?

Uwazam tak na podstawie dostepnych w Empiku niemangowych tytulow.

Kwestia chyba bardziej zalezy od tego co sie komu podoba bo cos takiego jak obiektywnie doskonaly komiks nie istnieje ;P. Niemniej twierdzenie, ze "krolik samurai nie moze byc najlepsza seria" pachnie mi uprzedzeniem do konkretnej formy, a nie jakimis obiektywnymi uchybieniami. Moze sie nie podobac kreska, moze sie nie podobac konstrukcja fabuly, moze sie nie podobac poruszana tematyka - ale nie fakt, ze w komiksie wystepuja zwierzatka (i jeden czlowiek :P) bo to nie nic wspolnego z kreska, fabula czy tematyka.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Wt lut 17, 2004 6:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Quote::
Moze byc. Szczegolnie w czyjejs opinii ;P.
A to jasne:)


Uwazam tak na podstawie dostepnych w Empiku niemangowych tytulow.

Quote::
Kwestia chyba bardziej zalezy od tego co sie komu podoba bo cos takiego jak obiektywnie doskonaly komiks nie istnieje ;P. Niemniej twierdzenie, ze "krolik samurai nie moze byc najlepsza seria" pachnie mi uprzedzeniem do konkretnej formy, a nie jakimis obiektywnymi uchybieniami.
No ale... mi sie tez kreska sama w sobie nie podoba;)
No i kurcze no... mam uprzedzenie do tego krolika i nic nie poradze:(
Ale obiecuje, ze w chwili wolnego czasu pojde do empiku i przeczytam ktorys z tomow... ( Tylko kiedy ten wolny czas bedzie=) )
Mimo, ze okropnie masakrycznie boje sie królisamuraja i innych zwierzatek ( i czlowieka bedacego czyms innym w serii o_0 )

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Wt lut 17, 2004 6:51 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja kiedys przeczytalem "az" jeden rozdzial i mimo ze tez bylem uprzedzony do tej mangi to rozdzialik mi sie bardzo spodobal. I doszedlem do wniosku ze sama manga tez musi byc ciekawa. Niestety nie mialem okazji przeczytac nic wiecej.
BTW. kreska tez mi sie nie podoba Wesoły
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Wt lut 17, 2004 8:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sayaka wrote:
No ale... mi sie tez kreska sama w sobie nie podoba;)

Odpowiadam hurtem Tobie i Parnowi: kreska Sakai doskonale spelnia swoja role. Rysunki sa wyraziste i doskonale oddaja emocje postaci czy tez dynamizm scen. Jednoczesnie nie sa przesycone szczegolami zaciemniajacymi calosc - Sakai nie bawi sie w uklad materii kimona na postaci, czy tez rodzaj hamon na katanie. Obiektywnie rzecz biorac kreska jest dobra. Subiektywnie - de gustibus non dispudandum est ;P.

Sayaka wrote:
No i kurcze no... mam uprzedzenie do tego krolika i nic nie poradze:( Ale obiecuje, ze w chwili wolnego czasu pojde do empiku i przeczytam ktorys z tomow... ( Tylko kiedy ten wolny czas bedzie=) )
Mimo, ze okropnie masakrycznie boje sie królisamuraja i innych zwierzatek ( i czlowieka bedacego czyms innym w serii o_0 )

Warto.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy