Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wpisowe na turnieje.
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt kwiet 09, 2004 11:19 pm    Temat wiadomości: Wpisowe na turnieje. Odpowiedz cytując

Prosze o szczere odpowiedzi na pytanie:

Jakie najwieksze wpisowe bylbys/bylabys sklonna zaplacic za wpisowe na jednodniowy, lokalny turniej GO?

Turniej uznawany do rankigu PSG i EGF, nagrody typu ksiazki o GO.

Oczywistym dla mnie jest, iz w interesie wszystkich jest by turnieje byly jak najtansze niemniej czasem zachodzi koniecznosc oplacenia sali, wynajecia sprzetu, sprzataczki, a przede wszystkim kupna nagrody itp co przeklada sie na koszty ktore musza byc pokryte z wpisowego. Dlatego jestem ciekaw ile gracze w GO sa sklonni zaplacic za mozliwosc gry. Licze na szczere odpowiedzi.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Sb kwiet 10, 2004 12:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W moim przypadku suma wpisowego, ktore bylbym sklonny zaplacic zalezy od odleglosci jaka musze pokonac dojezdzajac na turniej. Budzet mam mocno ograniczony, a do wiekszosci miast turniejowych mam daleko. Poki co wybieralem sie juz dwa razy i nigdzie nie pojechalem, ale to sie zmieni. Mysle, ze rozsadna granica jest kwota 10zl. Poza tym chcialbym jeszcze powiedziec, ze najwazniejsze jest chyba samo granie i spotkanie sie z ludzmi, z ktorymi na codzien gra sie na KGSie. Nagrody to rzecz dla mnie zdecydowanie dalekoplanowa. Owszem, nie czuje sie pretendentem do wygrania jakiegos turnieju, ale nwaet gdybym mial realne szanse na zdobycie takiej nagrody, to z checia bym sie jej zrzekl na rzecz mozliwosci spotkania wiekszej liczby znajomych, ktorzy mogliby sie nie pojawic przy wyzszej kwocie wpisowego.
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 7:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jeśli będą adekwatne nagrody, w stosunku do wpisowego to zapłacenie większej kwoty niż 10 zł, też wchodzi w rachubę.
Ale oczywiście organizator powinien zapienić wtedy też odpowiedni standard do gry jak przyzwoitą obsług
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr kwiet 14, 2004 7:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Widzę, że jestem osamotniony w twierdzeniu, że wpisowe może być równe nawet więcej niż 30 PLN byle tylko nagrody były fa
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Śr kwiet 14, 2004 7:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tommell wrote:
Widzę, że jestem osamotniony w twierdzeniu, że wpisowe może być równe nawet więcej niż 30 PLN byle tylko nagrody były fajne..? :}

Najwyrazniej :D. Zreszta - co sie dziwic skoro najtansza ksiazka na e-go kosztuje 32pln a przecietna ksztaltuje sie pewnie w okolicach 60pln za

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
yebisu
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lip 31, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Śr kwiet 14, 2004 11:25 pm    Temat wiadomości: ... Odpowiedz cytując

dla mnie odnosnikiem sa turnieje CS'a w ktorych do niedawna gralem regularnie... wiec tam wpisowe zwykle bylo 20 zlotych od osoby - 100 zlotych od klanu (gra sie po 5 osob..)
tylko ze tam turnieje byly minimum 2-dniowe a czesto nawet i 4(5)-dniowe... tutaj zwykle mamy do czynienia z turniejami dniowymi (poldniowymi) - wiec wiecej niz 15 zlotych nie dam nigdy w zyciu :D za dluzsze jestem sklonny wydobyc z portfela 20 zlotych :P

_________________
Elite Team
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 12:05 am    Temat wiadomości: Re: ... Odpowiedz cytując

yebisu wrote:
dla mnie odnosnikiem sa turnieje CS'a w ktorych do niedawna gralem regularnie... 8><

Turnieje CS'a? Mozesz przyblizyc?

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 12:35 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Counter strike Uśmiech gra fpp Uśmiech Dosc ciekawa Uśmiech
Powróć na górę
seweryn
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 12
Skąd jesteś: Piła

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 10:57 am    Temat wiadomości: wpisowe/nagrody Odpowiedz cytując

mysle ze to ile ktos jest sklonny zaplacic jako wpisowe zalezy rowniez od nagrod jake beda w danym turnieju,

tak naprawde gramy dla przyjemnosci jednak jezeli rozmawiamy o kosztach koniecznych do poniesienia wartoby znac konkretniejsze dane o tym za co sie placi a nie tylko 'nagroda bedzie ksiazka o Go'

czyz nie wiecej bylibysmy w stanie zaplacic za turniej w ktorym nagroda bylby unikatowy komplet kamieni wykonanych z bursztynu i debowa gruba deska ;)

_________________
SRK ' seweryn
www.srkrajewski.go.pl
czarno-białe , tło czy kwintesencja,
rozmowy myśli , iskry pomysłów,
czyste kolory emocji.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 2:07 pm    Temat wiadomości: Re: wpisowe/nagrody Odpowiedz cytując

seweryn wrote:
mysle ze to ile ktos jest sklonny zaplacic jako wpisowe zalezy rowniez od nagrod jake beda w danym turnieju,

Moje doswiadczenia pod tym katem sa nieco inne. Niestety nie mamy zbyt wielu turniejow w zwiazku z czym nie ma za bardzo w czym wybierac i zdarzaja sie "praktyki monopolistyczne".

seweryn wrote:
tak naprawde gramy dla przyjemnosci jednak jezeli rozmawiamy o kosztach koniecznych do poniesienia wartoby znac konkretniejsze dane o tym za co sie placi a nie tylko 'nagroda bedzie ksiazka o Go'

Takich danych to raczej nikt ci nie udostepni. Gdybym turniej organizowal to 25% wartosci wpisowego (wiecej nie ma sensu bo nagrody bylyby dziadowskie) przeznaczylbym na obsluge organizacyjna. Z tego oplacilbym ewentualna sale (szkoly sobie potrafia zyczyc 10pln/h), jakies koszta typu herbata dla wszystkich, kwote na kupno nowego sprzetu dla organizatorow (co IMO powinno byc podstawowym celem organizowania turniejow) i wreszcie jakies wynagrodzenie dla organizatorow (nawet jesliby to bylo tylko po jednym piwie). Reszta poszlaby na nagrody.

seweryn wrote:
czyz nie wiecej bylibysmy w stanie zaplacic za turniej w ktorym nagroda bylby unikatowy komplet kamieni wykonanych z bursztynu i debowa gruba deska Puszczający oczko

Jakies 300 osob na turnieju i juz mozna myslec o takiej nagrodzie :D.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 2:30 pm    Temat wiadomości: Re: wpisowe/nagrody Odpowiedz cytując

seweryn wrote:
mysle ze to ile ktos jest sklonny zaplacic jako wpisowe zalezy rowniez od nagrod jake beda w danym turnieju,
Dla mnie nagrody nie mają praktycznie żadnego znaczenia, ponieważ wiem, że mam małe szanse na wygranie, a im więcej warta nagroda tym mniejsze na nią szanse (bo więcej graczy). Jeśli chcę mieć jakąś książkę to po prostu ją sobie kupuję, a jeśli zapłacę niższe wpisowe to mam większą szansę ją kupić.
Jeśli jadę na turniej to po to żeby pograć z ludźmi innymi niż tych których spotykam w swoim klubie oraz po to, żeby zdobyć punkty do psg.
I tylko w tym celu je
Powróć na górę
seweryn
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 12
Skąd jesteś: Piła

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 2:34 pm    Temat wiadomości: nagrody Odpowiedz cytując

johnkelly wrote:
nie ma za bardzo w czym wybierac i zdarzaja sie "praktyki monopolistyczne".
co masz ma mysli?

johnkelly wrote:
Takich danych to raczej nikt ci nie udostepni.
dlaczego nie, skoro za cos place to mam prawo miec pelna informacje ;)

johnkelly wrote:
Gdybym turniej organizowal to 25% wartosci wpisowego (wiecej nie ma sensu bo nagrody bylyby dziadowskie) przeznaczylbym na obsluge organizacyjna. Z tego oplacilbym ewentualna sale (szkoly sobie potrafia zyczyc 10pln/h), jakies koszta typu herbata dla wszystkich, kwote na kupno nowego sprzetu dla organizatorow (co IMO powinno byc podstawowym celem organizowania turniejow) i wreszcie jakies wynagrodzenie dla organizatorow (nawet jesliby to bylo tylko po jednym piwie). Reszta poszlaby na nagrody.
jakie wynagrodzenie !!!

seweryn wrote:
czyz nie wiecej bylibysmy w stanie zaplacic za turniej w ktorym nagroda bylby unikatowy komplet kamieni wykonanych z bursztynu i debowa gruba deska ;)
johnkelly wrote:
Jakies 300 osob na turnieju i juz mozna myslec o takiej nagrodzie :D.
wpisowe pojakies 30 PLN i by sie udalo ;)
tylko ze to musialoby byc miedzynarodowe;) jak Kongres .
ale przyznaj ze nagroda tej klasy przyciagnelaby uczestnikow :?

_________________
SRK ' seweryn
www.srkrajewski.go.pl
czarno-białe , tło czy kwintesencja,
rozmowy myśli , iskry pomysłów,
czyste kolory emocji.
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 2:48 pm    Temat wiadomości: Re: nagrody Odpowiedz cytując

seweryn wrote:
wpisowe pojakies 30 PLN i by sie udalo Puszczający oczko
tylko ze to musialoby byc miedzynarodowe;) jak Kongres .
ale przyznaj ze nagroda tej klasy przyciagnelaby uczestnikow Zakłopotany

Heh zapewniam cie ze ja bym na pewno nie wystartowal w takim turnieju. Nie zaplacilbym 30zl za wpisowe do turnieju w ktorym na nagrode nie mam szans (bo jest jedna), a pograc moge sobie w innych turniejach zdecydowanie tanszych. Moga byc bez nagrod i wtedy te dwa turnieje by sie zrownaly w moich oczach, w jednym jest nieosiagalna nagroda czyli jej nie ma, a w drugim nie ma w ogole nagrod. Tylko ze za jeden zaplace 30zl, a za drugi dajmy na to 5-10zl. Oczywiscie wybralbym ten drugi.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 2:55 pm    Temat wiadomości: Re: nagrody Odpowiedz cytując

seweryn wrote:
johnkelly wrote:
nie ma za bardzo w czym wybierac i zdarzaja sie "praktyki monopolistyczne".

co masz ma mysli?

Turniej drogi z nagrodami dosc symbolicznymi i kiepska organizacja.

seweryn wrote:
johnkelly wrote:
Takich danych to raczej nikt ci nie udostepni.
dlaczego nie, skoro za cos place to mam prawo miec pelna informacje Puszczający oczko

;). Faktury, ksiegowosc, PIT, CIT, ZUS...

seweryn wrote:
johnkelly wrote:
Gdybym turniej organizowal to 25% wartosci wpisowego (wiecej nie ma sensu bo nagrody bylyby dziadowskie) przeznaczylbym na obsluge organizacyjna. Z tego oplacilbym ewentualna sale (szkoly sobie potrafia zyczyc 10pln/h), jakies koszta typu herbata dla wszystkich, kwote na kupno nowego sprzetu dla organizatorow (co IMO powinno byc podstawowym celem organizowania turniejow) i wreszcie jakies wynagrodzenie dla organizatorow (nawet jesliby to bylo tylko po jednym piwie). Reszta poszlaby na nagrody.
jakie wynagrodzenie !!!

Jak to jakie? Symboliczne chocby. Troche sie trzeba za tym wszystkim nalazic wiec IMO uczestnicy mogliby choc piwo zafundowac organizatorom.

seweryn wrote:
johnkelly wrote:
Jakies 300 osob na turnieju i juz mozna myslec o takiej nagrodzie :D.
wpisowe pojakies 30 PLN i by sie udalo Puszczający oczko
tylko ze to musialoby byc miedzynarodowe;) jak Kongres .
ale przyznaj ze nagroda tej klasy przyciagnelaby uczestnikow Zakłopotany

Nie sadze. Poniewaz taka nagroda przyciagnelaby przede wszystkim topowych graczy. Czyli de facto taki turniej rozegralby sie pomiedzy naszymi danami i ewentualnie jednocyfrowymi kyuwcami. Reszta stanowilaby tlo i doskonale zdawalaby sobie z tego sprawe co przy wysokim wpisowym bedzie raczej odstreczac. IMO trzebaby tak organizowac turniej by jak najwiecej osob wychodzilo z niego z jakimis nagrodami.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz kwiet 15, 2004 5:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

jednak jesli turniej jest handicapowy to kazdy mialby szanse na wygranie takiej wspanialej nagrody Uśmiech
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy