Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jest SPRAWA
Hikaru no Go
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xellosik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 10, 2003
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: Kielce

PisanieNadesłano: Pn paźdź 19, 2003 12:23 am    Temat wiadomości: Jest SPRAWA Odpowiedz cytując

Prosze o wypowiedzenie sie na temat HNG w POLSCE CO ZEOBIC ZEBY TO KULTOWE ANIME POJAWILO SIE U NAS !!!! Wpisujcie sie do ankiety na stronie www.jpf.com.pl zeby MANGA HNG byla wydana w POLSCE !!!

_________________
Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, która nosze w sobie. Jestem swoja własną samozagladą.
Powróć na górę
Gibson
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 15, 2004
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 4:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wydaje mi sie że Hikaru nie zostanie wydany w polsce ponieważ dużo osób nie zna zasad GO i wogóle nie będzie wiedzieć o co chodzi zresztą łatwo mozna zawuażyć że w polsce bardziej lubiane są mangi w których jest więcej akcji a w Hikaru akcji j
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 5:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Z tego co pamietam, to Hilaru w pierwszym odcinku tez nie znal zasad i stopniowo sie o nich dowiadywal od Saia i innych oosb, ktore napotykal. Nie znam sie za bardzo na mandze, ale moim zdaniem jest tam wiele akcji,a cala serie oglada sie jednym tchem. Poza tym wiele osob, ktore dzis graja w Polsce dowiedzialy sie w ogole o istneiniu go dzieki Hikaru i jak ogladaly, to zasad nie znaly. Owszem, krew nie sika jak z wozu strazackiego (w ogole krew sie pojawia chyba tylko na gobanie Shusaka), bohaterowie nie maja sil nadprzyrodzonych (poza nieprzecietnyim zdolnosciami no i postacia Saia, ktory jest duchem), nie skacza, nie fruwaja i nie robia duzo szumu. Mimo to uwazam, ze w Hikaru jest duzo akcji, a seria jest niesamowicie wciagajaca, rowniesz dla osob nie znajacych GO.
Powróć na górę
Gibson
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 15, 2004
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 6:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

HeHe ja też zaczełem od Hikaru Bardzo szczęśliwy Ale mimo to jak masz przeciętnego fana i ma on do wyboru jakieś mordobicie a hikaru to co wybierze odpowiedz sama sie an
Powróć na górę
Ruca
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 05, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Głogów

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 8:57 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gibson - mylisz sie - gdybym mial do wyboru jakies mordobicie czy cos w tym rodzaju, i cos innego (mowie myslac, ze nie wiem co to jest HnG) wiedzac, ze to jest jakas manga o jakiejs japonskiej grze, to wybralbym to 2gie.

Jest tyle rodzajow m&a, zeby kazdy mial do wyboru cos dla siebie. I nie kazdy musi lubiec rozlew krwi, itp. itd...
Powróć na górę
Scatee
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 30, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Łuków

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 9:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ruca, fakt. Najlepsza manga jaka do tej pory czytalem bylo Japan! Yakitate, czyli manga o pieczeniu chleba Puszczający oczko
Powróć na górę
Gibson
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 15, 2004
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 10:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Może i macie racje ale większość fanów m&a tak nie uważa np. przesyłałem kolesiowi anime kiedyś i pytam sie go jakie by chciał a on mi odpowiada "takie żeby z rąk s
Powróć na górę
Ruca
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 05, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Głogów

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 11:34 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gibson - to ty pewno znasz takich fanow mangi i anime co nie wiedza co to jest, tylko nazywaja to bajka Uśmiech

Duzo osob nazywa sie wielkimi fanami i znawcami m&a po ogladnieciu Db.... a tak nie jest.. Nie poznali nawet 0.0001% tego ogromnego swiata....

O pieczeniu chleba??? To musi byc super! Masz gdzies na dysku? Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
Gibson
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 15, 2004
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 11:57 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To o pieczeniu chleba bym chciał :
Powróć na górę
Scatee
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 30, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Łuków

PisanieNadesłano: Śr kwiet 14, 2004 2:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pieczenie chleba:
www.snoopycool.com/man.../index.htm
smacznego Puszczający oczko
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr kwiet 14, 2004 7:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jak już o wyrobach piekarskich mowa.. Polecam anime o smutnym chlebku - Kogepan :
Powróć na górę
Michalbardock
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 24, 2005
Wiadomości: 7

PisanieNadesłano: Pn stycz 24, 2005 7:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Quote::
Duzo osob nazywa sie wielkimi fanami i znawcami m&a po ogladnieciu Db.... a tak nie jest.. Nie poznali nawet 0.0001% tego ogromnego swiata....

Ruca, masz racje.Po za obejrzeniu paru Anime na Tvn7 nie wiedzą nic. W Japoni są tysiące Mang o których większość ludzi interesujacych się tym tematem nigdy nie szłyszała.
Ja dzięki zagranicznym i japońskim stroną poznałem wiele mang, mam 25 giga skanów + skany na płytach, mam też 250 oryginalnych japońskich mang, na które wydałem mnustwo kasy. Nie mam zamiaru czytać tego co wydaje jpf, szczególnie w wykonaniu kabury, nie mogę znieść jego tłumaczenia.

Quote::
O pieczeniu chleba??? To musi byc super! Masz gdzies na dysku?

A co do tej mangi, to jej oryginalny tytuł to Yakitate Japan, mam 14 tomów tej mangi (szkoda że skany), jeżeli kogoś ona interesuje to jest do pobrania ze strony snoopycool.
Mangę tą wydaje jedne z najlepszych wydawnictw w Japonii "Shougakukan" (m.in Inu Yasha, Ranma 1/2, Fantasista, wiekszość mang Mitsuru Adachi)
Powróć na górę
Xellos
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 22, 2004
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Wt May 24, 2005 11:32 am    Temat wiadomości: Re: Jest SPRAWA Odpowiedz cytując

Moim zdanie HnG powinna zostać wydana w polsce jest tam też akcja a niektóre rychy są spektakularne kreska też bardzo dobra.

_________________
Podczas gry nie myślcie tylko grajcie instynktownie.
Powróć na górę
Sasukekun1
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 08, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Wt May 24, 2005 1:44 pm    Temat wiadomości: Re: Jest SPRAWA Odpowiedz cytując

Ja jestem oczywiscie na TAK ! żeby Manga HnG pojawiła sie na polskim rynku ^^ ..i może dorzuce swoje 3 grosze ^^... Chyba jak wielu z was zaczołem grac w Go dzięki tej pozycji ^^ ..nie miałem kompletnego pojecia o co chodzi w tej grze ale mimo to już pierwszy odcinek mnie wciegnoł .. M&A od pierwszych odcinków wpaja nam podstawowe zasady Go i przedstawia świat Go co doprowaza do tego że sam zaczynasz siegać po Go Uśmiech Nie wspominajac że zawsze po każdy odcinku jest króciutka lekcja Go z której też można sie czegoś nauczyc ^^ Uważam ze właśnie dlatego HnG powino byc ukazane w Polsce ponieważ nie jest to mordobicie tylko historia młodego chłopca który dąży do osiagniecia poziomu swojego rywala co też sprawia że ta pozycja staje sie ciekawsza Uśmiech Do tego anime ma swietna muzyke ^^
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy