Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Czas w grze
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyberain
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Siemianowice Śląskie

PisanieNadesłano: Wt lip 20, 2004 9:47 am    Temat wiadomości: Czas w grze Odpowiedz cytując

Witam wszystkich. Od 2 miesięcy grywam na KGS (i w ogóle w Go) zauważyłem że w większości gier wykonanie ruchu zajmuje mi około 2x więcej czasu niż przeciwnikowi. Z reguły nikomu to chyba nie przeszkadzało chociaż parę razy byłem poganiany, zawsze jednak moja odpowiedź że na razie po prostu potrzebuję tyle czasu była przyjmowana ze zrozumieniem Uśmiech . Wczoraj jednak miałem sytuację gdzie mogłem zabić sporą grupę kamieni przeciwnika i trochę czasu zajęło mi kombinowanie jak to zrobić. Nagle on stwierdził że mam grać szybciej bo śpieszy się do pracy, a parę ruchów po tym wyszedł z gry...
Wydaje mi się jednak że jeśli przeciwnik akceptuje jakieś warunki gry jeśli chodzi o czas, to wykorzystanie mojego czasu jest moją sprawą i vice-versa. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Wt lip 20, 2004 1:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

oczywiscie ze tak, przeciwnik nie moze wymuszac na Tobie tempa gry (co najwyzej czas to moze zrobic :>).
A w grach towarzyskich jezeli komus sie spieszy to zaden problem po prostu odlozyc gre na pozniej :]

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt lip 20, 2004 4:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wychodzenie z rozpoczetej gry uwazam za wyjatkowe chamstwo. Oczywiscie czasem zdarza sie ze komus padnie siec albo komp ale jest to zupelnie inna sytuacja niz po prostu przerwanie gry. W wyjatkowych sytuacjach (rozne rzeczy przeciez sie moga zdarzyc) mozna poprosic o odlozenie gry a jesli przeciwnik sie nie zgodzi (co tez imho byloby chamstwem) to po prostu zrezygnowac.
Powróć na górę
MorF3us
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): czerw 12, 2004
Wiadomości: 59
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt lip 20, 2004 5:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jedni potrzebują wiecej czasu do namysłu inni mniej. Uwazam przedewszystkim za wrecz niezgodne z etyką gry poganianie kogos do szybszej gry w ramach ustalonego czasu. Dlaczego ktos ma pomniejszac znaczenie twojego atutu polegającego na tym ze potrafisz albo probujesz wymyslic jakis ruch po to aby wygrac. Taka jest wtoja strategia i juz. Po to sa na KGS`e okienka gdzie mozna zmieniac zagady partii aby z nich kozystac...
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Powróć na górę
cyberain
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Siemianowice Śląskie

PisanieNadesłano: Śr lip 21, 2004 1:03 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dzięki za konkrety. Miło wiedzieć że nie jest się odosobnionym w poglądach na pewne sprawy Uśmiech
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy