Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Automatyczny System Ligi - Bugi i Updaty
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 12:58 pm    Temat wiadomości: Automatyczny System Ligi - Bugi i Updaty Odpowiedz cytując

Wlasnie wrzucilem poprawke do systemu ligi:
Code::
BUGFIX: Jak pare osob zauwazylo system zle interpretowal czasami wynik gry i zamienial graczy kolorami. Wydaje mi sie ze ten problem zostal juz zazegnany, aczkolwiek niektore gry w systemie maja zapisane graczy z zamienionymi kolorami. Nie martwcie sie - wynik i tak jest dobry - znaczy sie wygrana jest dla tego gracza ktory wygral niezaleznie jakim kolorem gral. Dziekuje wszystkim ktorzy mi zwrocili na to uwage
DODANE: Nowa funkcjonalnosc dla moderatora - calkowite wykasowywanie gry
TODO: 
1. Poprawic wyswietlanie listy startowej - dzisiaj powinno byc zrobione
2. Porownywanie nickow bez wzgledu na wielkosc liter w nicku
3. Urlopy
4. Drobna kosmetyka systemu
5. Zasugerowane przez Mandosa: Uzytkownik powienien miec mozliwosc wybrania nicka pod jakim figuruje w tabeli tak zeby nicki z KGS czy innego serwera wyswietlaly sie w tabeli wynikow

Chciałbym coś zauwazyć a'propos punktu 5: Otóż na stronie "Moje konto" jest możliwość wpisania informacji o sobie a także nicków z serwerów goistycznych. Te drugie pole jest o tyle ważne ze nie tylko pozwala nam sie znaleźć na serwerze ale także po to aby przy upoloadzie sgfa system nie odrzycal gry z powodu blednych nickow (nicki z pliku sgf sa porownywane z nickiem z akademii i z tymi wpisanymi przez uzytkownika)

Prosze o zglaszanie mi dalszych bledow (jezeli wystepuja bledy w przesylaniu gry prosze o jej przeslanie mi na moj adres) oraz na wszystkie uwagi, krytyke i pochlebstwa ( to ostatnie najmilej widziane :lol:)
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 6:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Code::
BUGFIX:
1. Lista startowa dziala juz poprawnie
2. NAJPRADOPODOBNIEJ zostal rozwiazany tez problem z wgrywaniem gier zgloszony mi przez Slomke i Kaisuja. Niestety nie mam juz czasu na przeprowadzenie testow.
3. Przy porownywaniu nickow z plikow sgf nie brane sa pod uwage wielkosc liter

_________________
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 10:59 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dwie rzeczy fajnie by było jakby się pojawiły:
1. Imię i nazwisko gracza. Niby miejsce na to jest, ale wszędzie puste i nie wiadomo jak to uzupełnić
2. Siła. Informacja która się czasami wbrew pozorom przydaje.
To tak w ramach dopiękniania modułu mogłoby się pojawić Mr. Green

PS. Przepraszam, zapomniałam o pochlebstwach: Zawstydzony
Moduł jest śliiiiczny, uroczy i wogóle sam miód
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pt wrz 10, 2004 2:33 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Code::
BUGFIX: A jednak bledy dalej sie zdarzaly. Teraz dzieki NIEOCENIONEJ pomocy Kaisuja zostalo to naprawione. Gry beda sie wgrywac a kolory nie beda zamieniane (mam nadzieje ;))

Nie ma mnie w weekend (zreszta jak prawie kazdy teraz) wiec reszta kosmetyki bedzie po weekendzie albo nawet za dwa tygodnie Wstrząśnięty ale bedzie Puszczający oczko

_________________
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Wt wrz 14, 2004 1:29 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Code::
UPGRADE: System poprawnie przyjmuje już gry z ustawieniem czasu 10 minut czasu standardowego + 5x30sek byo-yomi. Są to oczywiscie minimalne ustawienia czasu. Mogą być większe, ale nie mniejsze

_________________
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt wrz 14, 2004 11:18 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Myśle, że maile graczy powinny byc bardziej "na wierzchu". Jest to informacja, z której korzysta się najczęściej. Kiedyś nicki graczy na liście startowej były linkami mailto. Można do tego wrócić, albo dodać takie linki.
Powróć na górę
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Śr wrz 15, 2004 12:08 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sliczne sliczne sliczne Bardzo szczęśliwy prawie tak sliczne jak wiesz co y0shi Puszczający oczko
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Cz wrz 16, 2004 9:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Rozegrałam jedną grę a na liście starowej mam dwa punkty. Dla mnie bomba, ale to chyba jakiś bug Fajny
Z mniej ważnych rzeczy, po co na liście startowej SOS? Przecież to liga. Pomysł
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 6:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hmm, to jedyny taki przypadek jak na razie - bedzie trzeba sprawdzic dokladniej Puszczający oczko
Po co SOS ? A widzialas jak na razie zeby wszyscy w grupie rozegrali wszystkie swoje gry ? Bardzo szczęśliwy W ten sposob beda premiowane osoby ktore wiecej rozegraja Bardzo szczęśliwy Jezeli wszyscy rozegraja swoje gry to wszyscy beda mieli SOS i klopot z glowy Puszczający oczko

_________________
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 7:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak, tylko że ktoś, kto najwięcej wygrywa, ma najmniejszy sos, a ten który najmniej - największy, licząc że wszystkie gry są rozegrane. Czyli coś jakby bez sensu.
A jak ktoś nie rozegra gry, to traci szansę na jeden cały punkt, czyli i tak jest ukarany.
No chyba że robi to z premedytacją, bo przeciwnik jest silniejszy. Ale w takim przypadku ten przeciwnik jak się postara to dostaje walkowera.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 7:54 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

sos nie zalezy od twoich wygrynych tylko od ilosci punktow twoich przeciwnikow

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 8:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ej Dobromila, ostro zakręciłaś się. Nie zrozumiałem co jest bez sensu? Liczba wygranych partii, czyli duże punkty jest ważniejsza niż SOS, czyli małe punkty. O kolejności na liście decydują duze punkty, a dopiero, gdy ktoś ma ich tyle samo, małe punkty. Tak więc jeśli nie zostaną rozegrane wszystkie gry ligowe, SOS może posłużyć do ustalenia kto zostaje w grupie, a kto wychodzi.

Jeśli wszyscy rozegrają wszystkie partie, dwie osoby o tej samej liczbie dużych punktów będą miały tyle samo małych punktów.

No i może zajrzyjmy w końcu do regulaminu Ligi. A tam stoi czarno na białym:
Autor regulaminu wrote:

O miejscu w grupie decyduje kolejno ilość punktów, sodos, wynik bezpośredniej gry i ranking w szkole.

Też więc nie rozumiem po co liczony jest ten SOS Puszczający oczko

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 9:53 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nexo wrote:
sos nie zalezy od twoich wygrynych tylko od ilosci punktow twoich przeciwnikow
No to to ja wiem, z definicji. Ale liga jest specyficzna - ilość wygranych na grupę jest stała i równa liczbie gier (przy założeniu że wszyscy wszystko rozegrają) i w związku z tym sos każdego gracza jest równy = liczba gier - liczba wygranych danego gracza. Czyli ten który wygrywa najwięcej ma najmniejszy sos.
Inna sprawa, że rzeczywiście, Marcin ma rację, sos nie ma w takim razie żadnego znaczenia, ponieważ jest bezpośrednio zależny od liczby wygranych.
Ale regulamin to regulamin Rozsierdzony
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 11:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

SOS NIE jest liczony - tak jak w regulaminie pisze, po duzych punktachh liczy sie od razu sodos. To zostalo ustawione celowo.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt wrz 17, 2004 11:18 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

y0sh, słyszałeś? Drwiący
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy