Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Bezsensowna gra?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nameless
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 26, 2004
Wiadomości: 21

PisanieNadesłano: Cz list 25, 2004 4:39 pm    Temat wiadomości: Bezsensowna gra? Odpowiedz cytując

Czy granie samemu ze sobą ma jakiś sens (Chodzi mi raczej o prawdziwy goban, nie na kompie), czy jest to strata czasu? Można to traktować jako trening?
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz list 25, 2004 6:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wydaje mi sie, ze lepiej jest analizowac swoje rozegrane gry. Ulozyc gre na desce i probowac rozwazac rozne sytuacje, ukladac inne mozliwe warianty kontynuacji. To troche jak granie ze samym soba, bo ukladasz ruchy i za siebie i za przeciwnika, ale chyba wiecej mozna z tego wyciagnac niz z grania samemu ze soba. Podobnie mozna ukladac sobie joseki, lub tez cos, co joseki nie jest, a ma nim byc, czyli wlasne proby rozegrania sytuacji w rogu, wlasne proby optymalnego rozwiazania sytuacji w rogu. To tez chyba sporo daje, zwlaszcza, ze takie sekwencje sie lepiej pamieta i rozumie, niz studiowanie joseki.
Dla mnie najwiekszym minusem grania z samym soba bylaby przewidywalnosc. To czyni gre znacznie nudniejsza.
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Cz list 25, 2004 6:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jakoś nigdy nie zdażyło mi się rozgrywać całej partii. Rozpatrzeć jakieś joseki lub rozegrać jakiś opening to jak najbardziel, ale cała partia?? Lepiej zagrać z kimś innym:).
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy