Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Trzymanie kamieni
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Milten
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 11, 2004
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn grud 05, 2004 1:31 am    Temat wiadomości: Trzymanie kamieni Odpowiedz cytując

W jaki sposób prawidłowo brać, trzymać, kłaść i zbierać zabite kamienie??
Czy sposób z hikaru no go jest prawidłowy?
Pomóżcie początkującemu...
Z góry dziękuje
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn grud 05, 2004 1:39 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sposob z Hikaru jest dobry.
Powróć na górę
Yakimoto
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 01, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Mikołów

PisanieNadesłano: Pn grud 06, 2004 5:05 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Powiem szczerze, że sposób z Hikaru jest dobry..ale nie każdemu pasuje...mnie osobiście nie wychodzi układanie kamieni sposobem Hikaru (wskazujący i środkowy palec)...ja wole używac środkowego i serdecznego..jakoś lepiej mi to wychodzi..:]..dobry jest też sposób od Toya-Mejin czyli 3palce naraz...ale lepiej samemu kłaść kamienie tak jak mu wygodnie..byle nie wypadały na goban...:D...

_________________
Jękły- głuche kamienie
Ideał- sięgnął bruku
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pn grud 06, 2004 5:56 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kłaść kamienie mozna bez przeszkód kciukiem i palcem wskazującym, lecz wydaje mi się, że pytanie było o sposób "klasyczny" tudzież szeroko przyjęty. W Hikaru no Go większość graczy kładzie kamienie palcami środkowym i wskazującym. Jest to metoda powszechnie uznana i niejako "normalna".
Serdeczny i środkowy? A to ciekawa kombinacja.. ; )
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn grud 06, 2004 6:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A zabite kamienie najlepiej zbierac w taki sposob aby przypadkiem nie wykonac "move stone tesuji" Strzałka Zawstydzony

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
Yakimoto
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 01, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Mikołów

PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 1:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kombinacja jest dobra...bo mi stony nie wypadaja...a zbieranie kamieni..hmm.ja mam sposób...jeden bok przyciskam kciukiem a wskazującym zabieram kamien..działa..:D...XD

_________________
Jękły- głuche kamienie
Ideał- sięgnął bruku
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy