Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Skomentowane partie.
Informacje o lekcjach, nauczycielach. Dyskusja o metodach treningu.
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
X
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 07, 2004
Wiadomości: 3

PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 12:43 pm    Temat wiadomości: Skomentowane partie. Odpowiedz cytując

Wszystkie skomentowane partie sa z roku 2002 czy ten modul bedzie dalej rozwijany i dodawane beda nowe partie?
Jesli tak to moze jakis komunikta zeby ludzie przysylali swoje skomentowane partie?

Wydaje mi sie ze ten modul jest dosc przydatny i warto porownywac swoje bledy z bledami innych graczy na zblizonym poziomie.

Oczywiscie zawsze mozna skorzystac z GTL Puszczający oczko
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 1:12 pm    Temat wiadomości: Re: Skomentowane partie. Odpowiedz cytując

Zgadzam się z powyższym.
Od kiedy zaczęłam czytać strony akademii nic się w tym dziale nie zmieniło.
X wrote:
Oczywiscie zawsze mozna skorzystac z GTL Puszczający oczko
ale po polsku jest zawsze łatwiej, szybciej i przyjemniej.
ja zawsze wolę czytać skomentowane partie w ojczystym języku, dlatego jestem za reaktywacją tego działu
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 2:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pomysł jest bardzo dobry. Sęk w tym, że dede nie otrzymuje takich partii od ludzi już od dawna. Partie na stronie pochodzą z okresu, gdy istniał system punktowy, który premiował najaktywniejsze osoby nagrodami w postaci komentarza partii przez Yuki Shigeno. Sam taki komentarz niby wygrałem, tylko że go nigdy nie widziałem, więc sami rozumiecie...

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 4:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Na stronie mojego rodzimego klubu www.fuseki.prv.pl znajduje sie okolo 70 skomentowanych partii (glownie przeze mnie) w dziale nauka/komentarze wybierane z menu po lewej stronie. Dominuja gry na planszy 19x19, ale jest tez kilka skomentowanych gier na mniejszych planszach. Nowe komentarze sa co jakis czas dodawane, choc nie liczcie na zbyt wiele, bo na razie poza mna kilka skomentowanych gier przyslal mi tylko Ishi.
Powróć na górę
Zantman
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 14, 2004
Wiadomości: 6

PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 2:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jeżeli można, to za niedługo podeślę jakąś swoją partię ale nie spodziewajcie się wyżyn Go, raczej nizin albo i głębokich podziemi Puszczający oczko

Pytanie tylko, czy można nadal tutaj coś wysyłać do komentowania?
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 3:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tez jestem za reaktywacją - naprawdę dużo można się nauczyć ze skomentowanej partii, szczególnie będąc początkującym. Za jakiś tydzień Uśmiech będę mógł skomentować partię kogoś z okolic 20k. Nie wiem w jaki sposób realizowane to było w przeszłości, ale może powstałaby jakaś "lista gier do komentarza". Do osoby odpowiedzialnej (moderatora?) za dział komentarzy byłyby przysyłane partie do komentarza, on wystawiałby stosowną informacje na liscie. Jesli ktos chcialby skomentowac ową partie pisalby maila do moderatora a ten forwardowalby mu po prostu maila z partia <tadamm>. Ot, taka mala propozycja. Pozostaje jeszcze pytanie czy byliby chetni do komentowania i do przesylania partii.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz lut 03, 2005 8:38 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja bym z checia cos przyslal a i skomentowac tez moglbym jakas partie od czasu do czasu Puszczający oczko
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 1:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja systematycznie komentuje gry swoich uczniow. Archiwum na stronie klubowej dawno juz nie aktualizowalem, ale jak sie skonczy sesja to wrzuce tam troche nowych komentarzy.
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 10:15 am    Temat wiadomości: Skomentowane gry Odpowiedz cytując

może dało by się zrobić tam mozliwośc wstawiania gier, tak jeka się dzieje do ligi - a administrator by tylko zatwierdzial
- jesli nie ma chetnego do opieki, alebo trzeba troche zminic kod, aby to działalo (pewno w PHP) - to mogę sie podjąc tego Wykrzyknik

pjk

_________________
pjk
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 12:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wyslalem ci kod na priv, daj znac, czy da sie coś z tym zrobić. Dzięki za ofertę pomocy.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr lut 09, 2005 12:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zgodnie z zapowiedzia dodalem ponad 30 nowych komentarzy do archiwum na stronie lubelskiego klubu go. Obecnie w archiwum jest dostepnych 99 skomentowanych gier. Mozna je odnalezc pod adresem: go.art.pl/klub/lublin/nauka.html W najblizszym czasie dodam jeszcze lekcje Ishikawy i Ashitaki:)
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz lut 10, 2005 1:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ponad 20 lekcji Ishikawy jest juz dodanych i dostepnych pod adresem podanym w poprzednim poscie.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn marca 07, 2005 2:34 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dodalem kolejne 24 skomentowane gry, tym razem przeze mnie.
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn marca 28, 2005 4:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dział skomentowane partie nie ruszył od poprzedniej dyskusji ani trochę. Jakie są powody?
1. Nie jest do końca jasne gdzie wysyłać partie do skomentowania, czy bezpośrednio do komentujacego czy przez iag.
2. Wrażenie całkowitego zastoju działania akademii w tej dziedzinie - tworzy się błędne koło - ludzie nie wysyłają partii bo wygląda na to, że nikt tego nie robi lub nikt nie komentuje.
3. Najważniejsze - jak wynikalo z wypowiedzi na kgs okazuje sie ze sa nowe komentarze do partii jednak nie sa one zamieszczane (a raczej nie sa wysylane do iag do zamieszczenia). Nie jest jasno napisane kto i do kogo ma wyslac juz skomentowana partie.
Przecież kilka nowych komentarzy mogloby zachecić do nadsyłania nastepnych, a jak widac po datach, swego czasu dzial cieszyl sie duzym zainteresowaniem.
Proponowałbym skonkretyzowanie sposobu nadsyłania partii i zobligowanie np. komentujacego do przeslania komentarza do akademii. W ogóle najpiękniej by było gdyby nad tabelką pojawiało się info o dodaniu nowych partii (tak jak ma to miejsce w teaching ladder)... tak się rozmarzyłem...
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn marca 28, 2005 4:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Proszę skomentowane partie do umieszczenia w module wysyłać do mnie.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy