Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


JOSEKI
Natknąłeś się na ciekawy problem lub pozycję? Przedstaw go tu lub zapytaj o rozwiązanie.
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 8:31 pm    Temat wiadomości: JOSEKI Odpowiedz cytując

jezeli ktos ma problem z jakims joseki niech daje post w tym temacie zeby bylo wiadome gdzie czego szukac na start zadam pytanie czy ktos zna jakies sekwencje do takiego oto problemu :

Keima?


W grze zagrałem san sana

Gra



Grając 5 miałem nadzieje na E2

Biały przekoncentrowany??



Zmiana kolejnosci czy bialy zagra 10?

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 10:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W partii uzyskałeś moim zdaniem bardzo dobry wynik. Kamień w 6 (z pierwszego rysunku) stoi bardzo nieefektywnie, bo otacza żywą grupę w rogu. Mam wątpliwości odnośnie ruchu w 9 - chyba powinien być z drugiej strony albo gdzieś na środku lewej bandy - jeśli grasz 9 dajesz białemu okazję do jednoczesnego pincera i rozwinięcia od ściany (np. ruch o cztery poniżej 9).
Ten diagram, który zatytułowałeś 'biały przekoncentrowany' to jest chyba najlepszy wariant dla obu stron.

PS. Pls dodawaj literki i cyferki na bandzie i numeruj diagramy, żeby było jak się odnieść Uśmiech

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 10:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

pytanko brzmi tylko jak dodac literki i cyferki :]

dlatego nazwalem sytuacje przekoncetrowana z powodu tego ze po zmianie kolejnosci zagranie bialego w 10 jest niefektywne, a w tak wczesnym fuseki mozna powiedziec ze bledne (przekoncentrowane).

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 3:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wszystko jest opisane w wątku
akademia.go.art.pl/ind...opic&t=282
Sztuczka polega na dodaniu literki 'c' w pierwszym wierszu.
Mam nadzieję, że wybaczysz, że wyedytowałem ci posta Bardzo szczęśliwy

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy