Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Rezygnacja z Ligi na znak protestu
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 29, 2005 8:43 pm    Temat wiadomości: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Niniejszym informuje, ze rezygnuje z uczestnictwa w kolejnej edycji Ligi IAG.

Powód jest prozaiczny - nie awansuje do wyższej grupy, choc wg. moich odczuc powinienem, a zaistniała sytuacja w mojej grupie jest dla mnie watpliwa moralnie.

W mojej grupie sytuacja wygladala nastepujaco: 1 osoba zapewniła sobie awans pokonując wszystkich przeciwników. O drugie premiowane miejsce walczylem z inna osoba - reszta osób niestety nie miala juz szans na awans.

Do wczoraj sytuacja wygladala nastepujaco:

ja - 4 zwyciestwa; 1 porazka - w tym wygrana z moim bezposrednim konkurentem
przeciwnik - 2 wygrane, 2 porazki - w tym ze mna.

Awans: przeciwnik - wczoraj - 4 dni przed zakonczeniem rozgrywek! - zostały mu przyznane 3 walkowery. Jak sprawdzilem na stronie Ligi IAG pozostałe osoby maja wpisane "MAIL" - tylko tu wyglada to wyjatkowo..
Rozgrywki trwaja, a wyniki juz sa...

Nie chce napisac, ze przyczyną takiego "wspierania" przeciwnika jest fakt, iż jest to córka administratora ligi...

Pewnie taki jest regulamin i wszystko odbylo sie w zgodzie z nim, ale... niesmak pozostaje i nie jestem w stanie zaakceptowac, ze bedąc lepszym graczem, co potwierdziłem wygrywajac dwukrotnie wiecej gier, awansuje ktos inny, ktorego takze pokonałem.


Dziekuje wszystkim, z którymi przeez pare miesiecy walczylem w Lidze.
W tym czasie przeszedlem od grupy I do B (troche tego bylo) i poznalem duzo ciekawych osób. Koledzy z grupy A - z Wami tez mam nadzieje kiedys powalczyc:)

serdecznie pozdrawiam,
kashon
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Pn May 29, 2005 9:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kashonie wg. moich obliczen to awansujesz do grupy A, z tego wzgledu,ze z grupy A odpanie conajmniej jedna osoba z powodu nierozegrania 5 gier.Wg. regulaminu w takiej sytuacji zeby wypelnic luke, z grupy B przechodza 3 osoby do grupy A.
Szkoda by bylo gdybs zrezygnowal bedac o krok od grupy A;)(czyt. nierezygnuj jeszcze);).
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 8:05 am    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

kashon wrote:

Awans: przeciwnik - wczoraj - 4 dni przed zakonczeniem rozgrywek! - zostały mu przyznane 3 walkowery. Jak sprawdzilem na stronie Ligi IAG pozostałe osoby maja wpisane "MAIL" - tylko tu wyglada to wyjatkowo..
Rozgrywki trwaja, a wyniki juz sa...

Chyba troche zbyt ostro zareagowałeś.
Po pierwsze są przyznane 2, a nie 3 walkowery.
Po drugie sa one wpisywane nawet w trakcie rozgrywek np jesli ktos rezygnuje z ligi.
Po trzecie jak widać osoby te (ktore daly walkowera) nie graja, w rezultacie gdybys np wyslal maila z terminem umowienia sie tez otrzymalbys walkowera i spokojnie zajal drugie miejsce.

kashon wrote:

Nie chce napisac, ze przyczyną takiego "wspierania" przeciwnika jest fakt, iż jest to córka administratora ligi...

No oczywiscie ze jest "wspierana" - wystarczy pojsc do drugiego pokoju i pokazac ojcu np rozmowe z przeciwnikiem w ktorym ten mowi, ze rezygnuje i nie chce grac w lidze. Uśmiech

Nie rozumiem zbytnio twych pretensji. I tak bys awansowal do grupy A, zaistniala sytuacja swiadczy tylko o tym, ze administrator na bierzaco aktualizuje informacje o lidze, a ze te od corki wplywaja szybciej to jedyna niesprawiedliwosc jaka tu panuje.

Zreszta przy 2 turnieju druzynowym sam robilem cos podobnego. Wyniki mojej druzyny od razu umieszczalem na stronie, gdy inni musieli na swoje czekac.

kashon wrote:

nie jestem w stanie zaakceptowac, ze bedąc lepszym graczem, co potwierdziłem wygrywajac dwukrotnie wiecej gier, awansuje ktos inny, ktorego takze pokonałem.

Za przeproszeniem, ale mozesz wytlumaczyc dlaczego ty nie awansujesz? Brakuje tobie dwoch wynikow i to z osobami ktore pewnie zrezygnowaly. Wiec co za problem wyslac maila i dostac +F.

Nie wiem rowniez co chcesz oprotestowac? To ze administrator akutalizuje lige bo wplywaja do niego informacje o walkowerach itd... juz przed koncem miesiaca.
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 10:14 am    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Benerit, napisze krótko :

Z Regulaminu: "Po zakończeniu miesiąca następuje rozliczenie kolejki ligi, w wyniku którego 2 najsłabsi gracze danej grupy spadają do grupy niższej, zaś 2 najlepsi gracze danej grupy przechodzą do grupy wyższej."

NIE chce grac w lidze, gdzie o byciu "lepszym" od przeciwnikow decyduje ilosc wyslanych maili. Takie podejscie mi nie odpowiada i dlatego rezygnuje z uczestwnictwa w lidze. Awans powinno sie wywalczyc, a nie go dostac.

kashon

P.S. - pamietacie zachowanie Ochi z odcinka specjalnego Hikaru No Go? ( ten z gra z Yashiro)?
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 11:59 am    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

kashon wrote:
Benerit, napisze krótko :
Z Regulaminu: "Po zakończeniu miesiąca następuje rozliczenie kolejki ligi, w wyniku którego 2 najsłabsi gracze danej grupy spadają do grupy niższej, zaś 2 najlepsi gracze danej grupy przechodzą do grupy wyższej."

NIE chce grac w lidze, gdzie o byciu "lepszym" od przeciwnikow decyduje ilosc wyslanych maili. Takie podejscie mi nie odpowiada i dlatego rezygnuje z uczestwnictwa w lidze. Awans powinno sie wywalczyc, a nie go dostac.

no i co z tym regulaminem? A bierzesz pod uwage przesuniacia zwiazane z rezygnacja z ligi przez gracza z grupy A. Wiec spokojnie 3 osoby awansuja.

Liga istnieje od wielu miesiecy i punkty rzeczywiscie dostaje sie za wygrane gry, oraz brak lenistwa i umiejetnosc uzgodnienia terminu.
Robisz wiele szumu o to, ze ktos wykazal wiecej inicjatywy niz ty i wyslal maile, do przeciwnikow z ktorymi nie gral. Moim zdaniem to sie nazywa pilnowanie wlasnych interesow.
I nadal nie wiem dlaczego ty swoich nie mozesz przypilnowac. Przez wiele miesiecy grales w lidzie, znales jego regulamin i wiedziales jakie sa zasady, wiec dlaczego dopiero teraz wysylasz jakies protesty. Regulamin nie zmienil sie z dnia na dzien.

Co najlepsze pewnie podczas rozliczenia okazaloby sie ze ci gracze z ktorymi nie grales maja caly pionowy rzadek +F, w rezultacie mialbys 2 miejsce nawet pomimo tego ze twoj przeciwnik wyslal maile a ty nie... Mialbys wiec to na co zasluzyles i to niezaleznie od tego co robi twoj przeciwnik.

Szkoda, ze rezygnujesz na 2 dni przed koncem i podliczeniem wynikow. Mogles grac w grupie A, ale sam z tego rezygnujesz podajac argumenty, ktore nie maja zastosowania w twoim przypadku.
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 2:08 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Widocznie mamy inna wizje grania w go, tzn ja wole wygrawac w partiach, ktore rozegralem...

kashon
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 2:58 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

kashon wrote:
Widocznie mamy inna wizje grania w go, tzn ja wole wygrawac w partiach, ktore rozegralem...

kashon

Kashon, wyobraz sobie sytuacje, gdy jest faktycznie tak jak mowisz tzn. dostajesz punkt tylko wtedy jezeli gra zostala rozegrana i Ty ja wygrales. Zadnych wyjatkow, zadnych "+F" etc.
Wyobraz sobie, ze jest identycznie jak w zaistnialej sytuacji... walczysz o 2 miejsce z kims innym...
Zalozmy, ze zawodnik z ktorym konkurujesz o awans do wyzszej grupy, rozegral - powiedzmy - komplet gier, a Tobie brakuje jeszcze jednej WYGRANEJ gry z panem 'Ktos' abys mogl osiagnac swoj cel.
Niestety, pan 'Ktos' nie ma mozliwosci/czasu/ochoty (np. odcieli mu neta w polowie miesiaca) na rozegranie tej gry w terminie i konczysz rozgrywki w tym miesiacu na 3 miejscu pomimo tego, ze jestes praktycznie lepszym zawodnikiem od swego konkurenta.
Ale Ty jestes szczesliwy, bo to co sie wydarzylo jest zgodne z Twoim podejsciem do gry...

Ja, mimo ze nie uczestnicze w lidze, wybieram opcje obowiazujaca w aktualnym regulaminie - przynajmniej mam furtke na wypadek nieoczekiwanych zdarzen :]

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 3:19 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Radziol wrote:

Zalozmy, ze zawodnik z ktorym konkurujesz o awans do wyzszej grupy, rozegral - powiedzmy - komplet gier, a Tobie brakuje jeszcze jednej WYGRANEJ gry z panem 'Ktos' abys mogl osiagnac swoj cel.
Niestety, pan 'Ktos' nie ma mozliwosci/czasu/ochoty (np. odcieli mu neta w polowie miesiaca) na rozegranie tej gry w terminie i konczysz rozgrywki w tym miesiacu na 3 miejscu pomimo tego, ze jestes praktycznie lepszym zawodnikiem od swego konkurenta.
Ale Ty jestes szczesliwy, bo to co sie wydarzylo jest zgodne z Twoim podejsciem do gry...


Wyjales mi to z ust Uśmiech Jezeli przeciwnik zaczyna mnie unikac, to takze daje mi powod do zadowolenia Uśmiech

A przy okazji - skoro przeciwnik rozegral komplet gier, to gral rowniez ze mna... Czyli taka sytuacja, ktora przedstawiles , nie moze miec miejsca. W najgorszym przypadku obydwoje zajmiemy 2 miejsce w lidze Uśmiech

kashon
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 4:20 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

kashon wrote:

Wyjales mi to z ust Uśmiech Jezeli przeciwnik zaczyna mnie unikac, to takze daje mi powod do zadowolenia:)

Fajnie Uśmiech
Ja natomiast, wole nie rezygnowac ze swojego celu tylko dlatego, ze ktos sie mnie boi :], lub nie ma mozliwosci rozegrania tej gry przez jakis czas.

kashon wrote:


A przy okazji - skoro przeciwnik rozegral komplet gier, to gral rowniez ze mna... Czyli taka sytuacja, ktora przedstawiles , nie moze miec miejsca. W najgorszym przypadku obydwoje zajmiemy 2 miejsce w lidze Uśmiech

kashon

Oj, oczywiscie ze moze miec miejsce i ma caly czas, conajwyzej nie do konca zrozumiales o co mi chodzi, postaram sie w takim razie sprecyzowac:
- jest 8 zawodnikow w grupie
- zawodnik "Konkurent" walczy o zajecie 2-go miejsca i rozegral komplet gier
- Ty rowniez walczysz o zajecie drugiego miejsca, i rozegrales prawie wszystkie gry oprocz jednej, z panem "Ktos"
- "Ktos" jest rozlaczony przez jakis czas, albo olal lige, albo cos tam
- Konczysz na 3 miejscu, bo nie udalo Ci sie rozegrac i wygrac gry z "Ktosiem"
- Wniosek: "Konkurent" przechodzi dalej, a Ty nie, ale jestes szczesliwy bo zawodnik "Ktos" sie Ciebie boi :). Ok...

Kazdy ma swoje podejscie do gry i wcale nie twierdze, ze Twoje jest zle - conajwyzej moje jest inne - ale to jest tylko Twoje podejscie i moim zdaniem w zlym kierunku skierowales swoje zazenowanie cala sytuacja. Zapisales sie do ligi, a tym samym przyjales ogolnie znane i panujace w niej zasady, ktore daja wiecej mozliwosci uczestnikom i kazdy kto posiada pewne umiejetnosci i stosuje sie do zasad (w tym wypadku czyt. umawia sie z przeciwnikami - ktorych ciezko dorwac - poprzez administratora), bedzie przechodzil wyzej i bedzie osiagal sukcesy.

Pozdrawiam :]

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton


Ostatnio zmienił(a) Radziol dnia Pn May 30, 2005 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 4:42 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Radziol wrote:
kashon wrote:

Wyjales mi to z ust Uśmiech Jezeli przeciwnik zaczyna mnie unikac, to takze daje mi powod do zadowolenia:)

Fajnie Uśmiech
Ja natomiast, wole nie rezygnowac ze swojego celu tylko dlatego, ze ktos sie mnie boi :], lub nie ma mozliwosci rozegrania tej gry przez jakis czas.


grywam takze w lidze renju - w tym miesiacu najlepszy z Czechow ( sila mniej wiecej 3 dan ) 8-krotnie mi odmawial zagrania gry i nie kryl powodu.. Uśmiech



Radziol wrote:
kashon wrote:


A przy okazji - skoro przeciwnik rozegral komplet gier, to gral rowniez ze mna... Czyli taka sytuacja, ktora przedstawiles , nie moze miec miejsca. W najgorszym przypadku obydwoje zajmiemy 2 miejsce w lidze Uśmiech

kashon

Oj, oczywiscie ze moze miec miejsce i ma caly czas, conajwyzej nie do konca zrozumiales o co mi chodzi, postaram sie w takim razie sprecyzowac:
- jest 8 zawodnikow w grupie
- zawodnik "Konkurent" walczy o zajecie 2-go miejsca i rozegral komplet gier
- Ty rowniez walczysz o zajecie drugiego miejsca, i rozegrales prawie wszystkie gry oprocz jednej, z panem "Ktos"
- "Ktos" jest rozlaczony przez jakis czas, albo olal lige, albo cos tam.
- Wniosek: "Konkurent" przechodzi dalej, a Ty nie, ale jestes szczesliwy bo zawodnik "Ktos" sie Ciebie boi :). Ok...


Wynika z tego, ze "Konkurent" musial rozegrac gre ze mna. Jezeli ją wygralem, to mam tyle samo punktów co on, a o jedna mniej rozegrana gre ( bo nie gralem z "Ktosiem"). Tak wiec chyba powininem byc uplasowany na wyzszej pozycji od niego.

Jezeli ja przegralem, to nie zasluzylem na awans. I moge sobie zyczyc powodzenia w koljenym miesiacu:)

Radziol wrote:


Kazdy ma swoje podejscie do gry i wcale nie twierdze, ze Twoje jest zle - conajwyzej moje jest inne - ale to jest tylko Twoje podejscie i moim zdaniem w zlym kierunku skierowales swoje zazenowanie cala sytuacja. Zapisales sie do ligi, a tym samym przyjales ogolnie znane i panujace w niej zasady, ktore daja wiecej mozliwosci uczestnikom i kazdy kto posiada pewne umiejetnosci i stosuje sie do zasad (w tym wypadku czyt. umawia sie z przeciwnikami - ktorych ciezko dorwac - poprzez administratora), bedzie przechodzil wyzej i bedzie osiagal sukcesy.

Pozdrawiam :]

Dokladnie. Ale jak sie okazalo po paru miesiacach popelnilem blad i nie moge zaakpcetowac tego systemu. Dlatego tez zlozylem rezygnacje i chyba zachowalem sie w tej sytuacji ok.

Co do podania przyczyn tej decyzji - jestesmy chyba na forum - czyli miejscu wymiany opinii...


kashon
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 4:54 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

kashon wrote:


Wynika z tego, ze "Konkurent" musial rozegrac gre ze mna. Jezeli ją wygralem, to mam tyle samo punktów co on, a o jedna mniej rozegrana gre ( bo nie gralem z "Ktosiem"). Tak wiec chyba powininem byc uplasowany na wyzszej pozycji od niego.

kashon

Niekoniecznie Uśmiech
Taki przypadek jaki teraz podales to jedna z wielu mozliwosci.

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 5:48 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Radziol wrote:
kashon wrote:


Wynika z tego, ze "Konkurent" musial rozegrac gre ze mna. Jezeli ją wygralem, to mam tyle samo punktów co on, a o jedna mniej rozegrana gre ( bo nie gralem z "Ktosiem"). Tak wiec chyba powininem byc uplasowany na wyzszej pozycji od niego.

kashon

Niekoniecznie Uśmiech
Taki przypadek jaki teraz podales to jedna z wielu mozliwosci.

Taaa.. a wlasnie, ze koniecznie!
kashon wrote:

W najgorszym przypadku obydwoje zajmiemy 2 miejsce w lidze

Podalem tylko 1 NAJGORSZY przypadek , nie kwestionujac mozliwosci wystapienia innych wariantow Drwiący Znow pudło w czepianiu sie Uśmiech

kashon
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn May 30, 2005 9:06 pm    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

Zapewniam Cie, ze rozpatrzyles tylko niewielki odsetek przypadkow...

Pozdrawiam :]

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt May 31, 2005 9:19 am    Temat wiadomości: Re: Rezygnacja z Ligi na znak protestu Odpowiedz cytując

To chyba musimy to wspolnie omowic przy gobanie Uśmiech

kashon
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy