Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Sandbaggerzy - zniszczyć ich?
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o sanbaggerach?
lubię sandbaggerów
1%
 1%  [ 1 ]
lubię sandbaggerĂ
1%
 1%  [ 1 ]
nienawidzę sandbaggerów
6%
 6%  [ 5 ]
nienawidzę sandbaggerĂ
6%
 6%  [ 5 ]
jestem/byłem sandbaggerem 8)
8%
 8%  [ 6 ]
jestem/byłem sandbaggerem 8
8%
 8%  [ 6 ]
jestem płazem @.@
4%
 4%  [ 3 ]
jestem płazem @.
4%
 4%  [ 3 ]
są mi obojętni :P
25%
 25%  [ 19 ]
są mi obojętni
25%
 25%  [ 19 ]
autorka nie ma racji bytu :>
4%
 4%  [ 3 ]
autorka nie ma racji bytu :>
4%
 4%  [ 3 ]
Wszystkich głosów : 74

Autor Wiadomość
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 9:25 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tu nie ma co wysuwać hipotez - należy pilnować, by rank na serwerze z grubsza odpowiadal rankowi na liście promocyjnej Grabola i tyle. Drwiący
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 11:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jasne, jasne, trzebaby w ogole jakies partie do psg zagrac, zeby sie tam znalezc.. :}
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 8:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

z tego co wiem, dede miał urządzić(lub już to zrobił), że turnieje ligi liczą się do PSG, a poza tym jest możliwość bycia na liście G. jako gracza internetowego...wszystko przed tobą, Tommel Puszczający oczko

...rankingowa sekta...;)
mnisi NR rulz Puszczający oczko

ale pewnie będzie reformacja... Przewracający oczami

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 8:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wiem, wiem, ale pierwsza runda Turnieju Ligi jeszcze przede mna.. Dzis zagram albo jutro..
A w psg jestem i place skladki czlonkowskie jak przystalo na czlonka juniora :} (i mam znizke na e-go hahah :])
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Wt May 20, 2003 8:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:

PS. jest jeszcze trzeci przypadek: osoba, która nie gra w turniejach na żywo, ale gra dużo w internecie i ma siłę ponad 6 kyu. Ktoś taki nie może być awansowany przez nauczyciela (vide regulamin listy promocyjnej Grabola), nie awansuje przez turnieje, nie gra "ważnych" partii, ale jego siła jest znacznie wyższa niż nominalna. Nie będę pokazywał palcem, ale takich osób mamy kilka dookoła. Liga i turniej IAG to sposoby, żeby temu przeciwdziałać. Ocena moralna: trudno powiedzieć, czasem to nie jest wina takiej osoby - wyjazdy na turnieje kosztują, czasem taka osoba mieszka np. w Szczecinie, gdzie nie ma turniejów. Każdy przypadek jest tu szczególny i trudno uogólniać.

hmmm... a jak ktoś nie jest w lidze, iag, a zrobi sobie na necie (np. moze mój znajomy czater okaże się tak zdolny...8) ) albo w malutkim klubie Bardzo szczęśliwy dana, to jak przyjedzie na turniej, to wtedy co...? zapisuje się jako dan czy inaczej? a może w ogóle go nie będzie? Przewracający oczami

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 11:29 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jest ogolnie dosc dziwne prawo, ze do PSG gra sie liczy tylko wtedy, kiedy gracze sie zgodza... Uwazam ze wszystkie partie ligowe, turniejowe i pgaicowskie powinny byc zaliczane (ach pgaicu wspanialy kiedy wreszcie nastaniesz??) Moze byloby warto upowszechnic (nie wiem jeszcze jak, ale niekonstruktywne uwagi rulez) zwyczaj grania nieturniejowych partii do PSG.
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Pn May 25, 2003 6:54 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

może jeszcze zgłosić treningowe, ćwiczebne, eksperymentalne...? litości! Bardzo szczęśliwy
Zresztą, jest ograniczenie zgłoszonych partii do 2 z tym samym przeciwnikiem, chyba że jego kyu się zmieniło, jak czytam w reg... Drwiący
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pn May 25, 2003 8:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No faktycznie, moznaby zaczac cos grac do psg i znalezc sie wreszcie w tym gronie.. Tylko, ze ja juz ze dwa tygodnie temu zagralem pierwsza runde turnieju, a tymczasem nie widze swojej osoby na liscie Grabola..
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Wt May 27, 2003 9:38 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

(nawraca topic Puszczający oczko )

przy okazji - jak bardzo ważny jest dla goistów ranking Pytanie Uśmiech

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Wt May 27, 2003 10:12 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

i to jest bardzo dobre pytanie !! Ranking mnie nie interesuje, o ile wiem ze robie chociaz minimalne postepy, co znaczy ze nauka nie idze w las. Czasem niestety jest mi to trudno stwierdzic, z roznych powodow - bo jestem slaby, bo osoby z ktorymi gram tez staja sie silniejsze, czasem szybciej, czasem wolniej. Jednym slowem wszystko jest wzgledne. Wiec wychodzi na to ze wazne jest zeby nauczyciel o dosc stalym poziomie, mowil mi ze robie postepy, z czym wiazac sie moze aktulizacja rankingu. I mamy paradoks - niby ranking nie jest wazny, a jednak jest

_________________
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr May 28, 2003 12:05 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ranking jest wazny, bo obrazuje postepy. A postepy SA wazne. Oczywiscie nie chodzi mi o ranka kurnikowego, bo to jakas totalna pomylka, ale chociazby na liscie Grabola..
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 28, 2003 12:52 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Należy zachować umiar. Dopóki rank służy grze (wykazaniu postępów, sprawiedliwemu parowaniu na turniejach itp.) jest dobrze. Jeśli gra służy rankowi, zaczyna sie kombinowanie (typu 'nie gram w tym turnieju bo spadne'), to jest to patologia.
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Sb May 31, 2003 11:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

można spaść z rankingiem? był taki przypadek, że po przegranych obniżono rank? Wstrząśnięty
Ale czy wtedy nie byłoby to sandbaggerowanie zawodnika, i to odgórnie? Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn czerw 01, 2003 1:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Spaść może gracz od 6k w górę, jeśli w określonym terminie jego rank EGF jest za niski, a także słabsi, ale o to trudniej i praktycznie się nie zdarza.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn czerw 08, 2003 2:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

a czy ranking przeciwnika lub różnica między własnym a jego są ważne dla poziomu własnej gry? czyli Puszczający oczko - czy z każdym gracie jednakowo dobrze?
(jako NR nie wiem co myślą rankingowcy :D)

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy