Jak ma wyglądać nowa liga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny  :| |:
-> Turnieje i Liga

#16: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 4:33 pm
    ----
Mandos wrote:

Być może masz inne uzasadnienie zmiany w lidze, chciałbym je usłyszeć.

1. Zauważ, że ta ogromna przebudowa ligi, to zmiana TYLKO systemu miesięcznego rozliczenia. W dzisiejszej lidze awans i spadek 2 graczy praktycznie nie istnieje z powodu ogromnej ilości graczy wypadających z ligi.

2. Owszem liczba graczy jest duża, ale liczba wypadających również jest ogromna. Nowy system ma:
a) wprowadzić nagrody
b) być systemem motywacyjnym - im więcej grasz tym więcej zyskujesz
Biorąc pod uwagę, że w lidze dziś wystarczy rozegrać minimum gier aby awansować nazwałbym to co mamy teraz "systemem na przetrwanie"

3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. Grających może to nie obchodzic, ale gdyby nie praca administratora ligi by nie było.
System jest automatyczny tylko z nazwy... w działaniu pozostawia wiele do życzenia, więc nowy moduł powstaje głównie z myślą o ułatwieniu pracy administratora.

4. Jak było wyżej napisane - moduł go skomentowanych gier jest już skończony i na dniach zostanie włączony. Liga oraz moduł do automatycznego zapisu do turniejów czekają na swoją kolej. A pisania ofiarnie podjął się copyright, za co dziękować będę mu przy każdej okazji Uśmiech

5. Powtórze jeszcze raz - moduł ligi bedzie napisany jeszcze raz - nawet jesli żadna z zasad się nie zmieni to wiele się zmieni w jego administracji.

Proszę więc potraktować to jako "możliwość" do wprowadzenia zmian, a nie szukać argumentów typu "po co to właściwie robić"

#17: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 5:37 pm
    ----
To może sie zdecydujmy najpierw (ankieta?) czy robic tą tabele ogolną czy nie, bo teraz na przemian padają propozycje do usprawnienia starego systemu grup i nowego.

#18: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 7:02 pm
    ----
lsnienie wrote:
a moze jednak komentarz: ilu ludzi odpada miesiecznie z ligi? i ilu jeszcze przez to rezygnuje z rozgrywania ligi albo po prostu to się nie podoba? Przy nowych zasadach bylaby moze choc wieksza rotacja zawodnikow w grupie Puszczający oczko
co do postow na forum - hmmm, serio, nikt sie nie skarzyl na lige? Drwiący
ze nie wspomne o adminie i jego problemach z modulem
Nie wiadomo ilu zawodników rezygnuje z ligi bo nie podoba im się jej kształt. Według mnie większość osób rezygnuje bo nie ma czasu i/lub motywacji aby w lidze grać ale naadekwatniejszą formą "rozpoznania terenu" byłaby po prostu ankieta (widzę że się już pojawiła Uśmiech ).
Co do postów na forum dotyczyły najczęściej spraw technicznych związanych z ligą a nie samej formy tych rozgrywek :P.

lsnienie wrote:
Na szczescie w akademii jest wiecej informatykow niz yosh, chociaz trudno w to uwierzyc Przewracający oczami Moduł dodawania partii jest już gotowy i na razie testowany - dzięki copyrightowi *brawa* Dzięki niemu też ma powstać nowy moduł ligi - za co z góry dziękuję Puszczający oczko
Bardzo pozytywna informacja :). Wiem że w IAG jest więcej niż jeden informatyk, pewnie jest ich nawet całkiem sporo ale nie problem w ilości ale w chęciach Puszczający oczko .

benerit wrote:

2. Owszem liczba graczy jest duża, ale liczba wypadających również jest ogromna. Nowy system ma:
a) wprowadzić nagrody
b) być systemem motywacyjnym - im więcej grasz tym więcej zyskujesz
Biorąc pod uwagę, że w lidze dziś wystarczy rozegrać minimum gier aby awansować nazwałbym to co mamy teraz "systemem na przetrwanie"
Uważasz ze nowy system bedzie mniej na to podatny ? W propozycji którą przedstawiłeś ciągle jest zapis o minimum 5 grach i ciągle będą zawodnicy którzy nie bedą wypełniali tego wymagania.
Uważam że tabela kumulacyjna i nagrody co kilka miesięcy to bardzo dobry pomysł. ale kształ ligi jako takiej pozostawiłbym niezmieniony (może poza kilkoma kosmetycznymi zmianami takimi jak wysyłanie maili najpóźniej tydzień przed koncem ligi itd) . Swoją drogą nie rozumiem dlaczego uwazasz ze wygrana przez walkower (mail) ma mniejszą wartość niż "normalna" i w tabeli kumulacyjnej jej nie uwzględniasz.

benerit wrote:

3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. [...]
System jest automatyczny tylko z nazwy [...]

5. Powtórze jeszcze raz - moduł ligi bedzie napisany jeszcze raz - nawet jesli żadna z zasad się nie zmieni to wiele się zmieni w jego administracji.
To bardzo pozytywna informacja :). Jeżeli nowy moduł ligi był potrzebny do sprawniejszego jej funkcjonowania/administrowania i znalazł się ktoś kto go napisał to naprawdę wspaniale. Uśmiech To zostaje tylko kwestia kształtu ligi 8).

#19: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 7:25 pm
    ----
Mandos wrote:
...Swoją drogą nie rozumiem dlaczego uwazasz ze wygrana przez walkower (mail) ma mniejszą wartość niż "normalna" i w tabeli kumulacyjnej jej nie uwzględniasz.

Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.

#20: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 7:43 pm
    ----
johnkelly wrote:
Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.
Jeżeli przeciwnik wykaże minimum zaangażowania to zamiast "mail" w tabeli bedziesz miał wynik :wink:. Jeżeli nie ma innej możliwości rozegrania gry bo przeciwnik się miga to jakie mam możliwosci działania ? Nie widzę jakoś alternatywy dla próby umówienie się przez maili.

#21: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 8:07 pm
    ----
Mandos wrote:
johnkelly wrote:
Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.
Jeżeli przeciwnik wykaże minimum zaangażowania to zamiast "mail" w tabeli bedziesz miał wynik :wink:. Jeżeli nie ma innej możliwości rozegrania gry bo przeciwnik się miga to jakie mam możliwosci działania ? Nie widzę jakoś alternatywy dla próby umówienie się przez maili.

Alternatywy nie ma niemniej jeśli ktoś się miga nagminnie to IMO w interesie tych co się nie migają winien być na dłuższy czas skreślany z ligi. Nie wiem jak jest teraz ale drzewiej bywało tak, że koleś nie rozgrywał minimalnej liczby gier, był skreślany, zapisywał się i znowu nie rozgrywał.

#22: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: QorylSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 9:46 pm
    ----
Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.

#23: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 12:08 am
    ----
Benerit wrote:
3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. Grających może to nie obchodzic, ale gdyby nie praca administratora ligi by nie było.
System jest automatyczny tylko z nazwy... w działaniu pozostawia wiele do życzenia, więc nowy moduł powstaje głównie z myślą o ułatwieniu pracy administratora.

nakład pracy jaką mirkot musiał ostatnio włożyć w administrowanie ligą był spowodowany upierdliwym bugiem. Bug jest poprawiony i lista startowa już się dobrze liczy (to z nią był problem) jak również działa zapisywanie partii. Szkoda że na buga sam się natknąłem grając w lidze , a nie np przez informację od graczy czy administraotra portalu. <sarkazm> bo przecież napis 'wystąpił błąd, administrator zostanie o tym powiadomiony' jest bardzo niejednoznaczny </sarkazm>

Cieszy mnie to że copyright pomaga akademii i że MirkoT miał dużo cierpliwości przy pracy z modułem. Trochę mi mimo wszystko przykro że masz takie zdanie o moim module... szkoda że nie wypowiedziałeś go wcześniej w jakiejś 'prywatnej' rozmowie

Mandos: i nie problem w chęciach tylko w wolnym czasie Puszczający oczko

#24: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: PrzemasSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 3:47 pm
    ----
Qoryl wrote:
Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.

Qoryl ma rację, jest sporo ludzi, którzy zapisujasięchyab tylk opo to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce. Taka "czarna lista" to dobry pomysł

#25: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 7:04 pm
    ----
Przemas wrote:
Qoryl wrote:
Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.

Qoryl ma rację, jest sporo ludzi, którzy zapisujasięchyab tylk opo to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce. Taka "czarna lista" to dobry pomysł

Wypowiem się z punktu widzenia osoby, która kilkukrotnie już wypadała z ligi.
Kiedyś udało mi się utrzymać ponad pół roku, ale od tego czasu jest gorzej z moją chęcią i czasem do gry.
Nie zapisuję się do ligi "po to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce". Zapisuję się, ponieważ chcę grać, a normalnie nie mam mobilizacji do systematycznej gry w internecie. Niestety po jednym-dwóch miesiącach okazuje się, że moje niezdyscyplinowanie i brak czasu na rozrywki bierze górę. I wypadam. Po paru miesiącach znów się zapisuję i tak w kółko.

Rzeczywiście mało mobilizujące jest to, że przegrywając wszystkie gry zwykle się awansuje. Rozwiązaniem na to byłoby.. niewyrzucanie ludzi z ligi . Oczywiście jakieś sankcje za niegranie powinny być. Np. spadek o jedną grupę, ujemne punkty itp.. Aby uniknąć przypadkowych graczy, którzy zapisują się i potem w ogóle nie grają, niewyrzucanie mogłoby zostać umożliwione tylko dla graczy, którzy już przynajmniej miesiąc grają. Moja propozycja jest taka, żeby jeżeli ktoś nie ma rozegranych 5 gier, system wysyłał mu wiadomość: "nie rozegrałeś gier, jeśli chcesz zostać w lidze wejdź na stronę .. i wciśnij przycisk" albo coś tego typu. Wtedy niezdyscyplinowany gracz ma szansę zostać w lidze, ale nałożone są na niego jakieś sankcje. Jeżeli znajdzie się ktoś komu w ogóle nie zależy to nie przyciśnie przycisku i wyleci.

Już widzę gromy lecące na moją głowę po tej propozycji. Nie napisałam tego we własnym interesie, bo znam regulamin i jestem świadoma, co mi grozi jak nie rozegram 5 gier. Wydaje się po prostu, że takie rozwiązanie usprawniło by ligę.

#26: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 11:23 pm
    ----
Tylko, że jak ktos się zapisał do ligi ale nie chce mu sie grac to tym samym psuje zabawe innym. I to nie jest problem wyslac do admina i wspolgraczy posta z informacja "w tym miesiacu nie moge grac bo ... do zagrania w nastepnej edycji". To chyba nie jest jakis problem?

#27: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 11:54 am
    ----
Owszem, dlatego przepraszam wszystkich, z którymi nie zagrałam w lidze i zepsułam im zabawę.
W moim przypadku jest zazwyczaj tak, że zauważam, że nie dam rady rozegrać gier w drugiej części miesiąca, kiedy na wzięcie urlopu jest już za późno.
Niestety słabość ludzka jest silna Puszczający oczko i dlatego zaproponowałam takie rozwiązanie. Bo wiem jak to wygląda z punktu widzenia wyrzucanego. I że nierozegranie gier nie zawsze wynika ze złej woli.

#28: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: EmTomSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 12:13 pm
    ----
Osobiście uważam że liga powinna zostać ligą i awanse oraz spadki powinny być regulowane tak jak dotychczas. Co do zmian jakie bym zaproponował, to może odejść od zasady rozegrania minimum 5 gier. Kasowanie zawodników powoduje że kiedy powrócą to muszą zaczynać z samego dołu tymczasem każdy wie że często po prostu nie ma czasu na grę w lidze. Może zamiast kasować takich zawodników lepiej byłoby powiedzmy zdegradować ich do niższej grupy? A potem jeśli drugi raz z rzędu nie zagrają gier to albo dalsza degradacja albo uznajemy że nie chcą grać w lidze i kasujemy. Ja bym był za tym żeby nikogo nie wyrzucać tylko dać możliwość rezygnacji z udziału. Takimi którzy nie grają i nie rezygnują z udziału mógłby się zajmować administrator albo ktoś specjalnie w tym celu powołany (bo administrator i tak ma już dużo roboty).
Co do startu w wyższych grupach to mam mieszane uczucia bo miałoby to swoje zalety ale troche zepsułoby ideę ligi. A forma ligi bardzo mi się podoba, więc chyba zostawiłbym to tak jak jest. Poza tym gdyby nie wyrzucać od razu każdego kto nie zagrał 5 gier to dobrzy gracze raz przebiliby się do czołówki i potem mieliby z tym spokój.

#29: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 2:20 pm
    ----
Dobromila wrote:
Owszem, dlatego przepraszam wszystkich, z którymi nie zagrałam w lidze i zepsułam im zabawę.
W moim przypadku jest zazwyczaj tak, że zauważam, że nie dam rady rozegrać gier w drugiej części miesiąca, kiedy na wzięcie urlopu jest już za późno.
Niestety słabość ludzka jest silna Puszczający oczko i dlatego zaproponowałam takie rozwiązanie. Bo wiem jak to wygląda z punktu widzenia wyrzucanego. I że nierozegranie gier nie zawsze wynika ze złej woli.

Tylko obawiam się, że takich którym nie zależy na grze ale za to gotowych wywołać link tylko dlatego, że mogą będzie wielu. W przypadku gdy nie możesz/nie chcesz rozegrać gier z drugiej połowy miesiąca to też nic nie stoi na przeszkodzie wysłac do zainteresowanych maila z informacją o stanie rzeczy - w końcu zapisują się tutaj również pracujący którym może się zdarzyć delegacja czy inne poważne ograniczenie czasu.

#30: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 2:49 pm
    ----
no_mad wrote:
Osobiście uważam że liga powinna zostać ligą i awanse oraz spadki powinny być regulowane tak jak dotychczas. Co do zmian jakie bym zaproponował, to może odejść od zasady rozegrania minimum 5 gier. Kasowanie zawodników powoduje że kiedy powrócą to muszą zaczynać z samego dołu tymczasem każdy wie że często po prostu nie ma czasu na grę w lidze. Może zamiast kasować takich zawodników lepiej byłoby powiedzmy zdegradować ich do niższej grupy? A potem jeśli drugi raz z rzędu nie zagrają gier to albo dalsza degradacja albo uznajemy że nie chcą grać w lidze i kasujemy. Ja bym był za tym żeby nikogo nie wyrzucać tylko dać możliwość rezygnacji z udziału. Takimi którzy nie grają i nie rezygnują z udziału mógłby się zajmować administrator albo ktoś specjalnie w tym celu powołany (bo administrator i tak ma już dużo roboty).

Tylko po co tworzyć byty kontrolujące gdy te są zbędne i nic nie wnoszące? Proponujesz tak jak PiS ;P - nadzorcę obok nadzorcy (jeszcze nadzorcę nadzorców proponuję ;P). Każdy jest odpowiedzialny za siebie więc jeśli faktycznie zalezy mu na grze ale z jakichś przyczyn nie może grać (nawet czystego lenistwa - chce odpocząć od go przez miesiąc czy nawet dwa) to wysłanie maila z informacją "nie mogę grać bo ... przepraszam" nie stanowi dla niego problemu. A jak komuś się nie chce wysłać posta to przepraszam - dlaczego mi ma się chcieć traktowac go poważnie i dostosowywać wszystkich i wszystko do jego olewczości?



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny  :| |:
Strona 2 z 6