Jak ma wyglądać nowa liga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny  :| |:
-> Turnieje i Liga

#61: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Pt grud 09, 2005 11:49 pm
    ----
Albo, albo. Albo liczone za wszystkich niezależnie ile gier rozegrali, albo wcale. Dlatego IMO najlepiej byłoby liczyć wszystko niezależnie czy rozegrał taki jedną, czy cztery, czy sześć gier. Traktować tak samo. Gracz nie rozegrał iluśtam gier to te nierozegrane liczyć jak poddane po pierwszym ruchu. A gracza sio za niestosowanie sie do reguł - napisanie maila do admina ligi o treści "sory, nie gram bo jade w delegacje" nie wymaga jakiejś super inwestycji czasu i zachodu. Kwestia co robić z nim dalej jeśli tego nie robi - jeśli chce niech loguje się od zera czy okres "karny".

#62: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Sb grud 10, 2005 3:43 pm
    ----
Taka luźna koncepcja: indywidualnych grup ligowych. Polegałoby to na tym, że każdy grałby z np trzema niżej w klasyfikacji i trzema wyżej. Czyli gracz D grałby z ABCEFG, gracz E z BCDFGH itd. Problem tylko z podstawą i szczytem tabeli - zbitka. Niemniej mógłby ktoś wyrazić się w tej kwestii? Chodzi mi i sensowność rozwiązania pod względem punktacji, oraz koniecznych rozwiązań technicznych.

Szczyt tabeli mógłby grać tak: gracz A z BBBCCD, gracz B z AAACDE, gracz C z AABDEF, gracz D z ABCEFG i dalej wedle schematu.

#63: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn grud 12, 2005 2:20 pm
    ----
got wrote:
To jedno pytanie: co myslicie o tym, by walkowery za graczy ktorzy rozegrali te min. 5 gier byly liczone do punktow i SODOSU ?
To tak jakby na turnieju w jednej rundzie przeciwnik sie nie pojawil przy gobanie.
No właśnie tak liczymy, tyle że jak nie ma maila to nie ma też dowodu, czy którykolwiek z graczy się przy tym gobanie w ogóle pojawił. Dlatego walkowery są liczone tylko za maile.

#64: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Pn grud 12, 2005 2:38 pm
    ----
johnkelly wrote:
Taka luźna koncepcja: indywidualnych grup ligowych. Polegałoby to na tym, że każdy grałby z np trzema niżej w klasyfikacji i trzema wyżej.
Raczej mi sie podoba, moze by byla wieksza rotacja.

johnkelly wrote:
Szczyt tabeli mógłby grać tak: gracz A z BBBCCD, gracz B z AAACDE, gracz C z AABDEF, gracz D z ABCEFG i dalej wedle schematu.
Tu juz gorzej, komu by sie chcialo grac 3 razy w miesiacu z tym samym przeciwnikiem?

I jeszcze jedno - skoro zostaloby 6 gier zamiast 7 to lepiej obnizyc prog dyskwalifikacji do 4 gier.

#65: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Pn grud 12, 2005 2:50 pm
    ----
got wrote:
johnkelly wrote:
Taka luźna koncepcja: indywidualnych grup ligowych. Polegałoby to na tym, że każdy grałby z np trzema niżej w klasyfikacji i trzema wyżej.
Raczej mi sie podoba, moze by byla wieksza rotacja.

johnkelly wrote:
Szczyt tabeli mógłby grać tak: gracz A z BBBCCD, gracz B z AAACDE, gracz C z AABDEF, gracz D z ABCEFG i dalej wedle schematu.
Tu juz gorzej, komu by sie chcialo grac 3 razy w miesiacu z tym samym przeciwnikiem?

Komuś komu zależałoby na utrzymaniu się na szczycie tabeli - ale za tym IMO winny iść jakieś bonusy. Ewentualnie możnaby to rozwiązać tak, że A grałby z XYZBCD itd ale mogłoby to spowodować, że stałby sie on mało usuwalny.

got wrote:
I jeszcze jedno - skoro zostaloby 6 gier zamiast 7 to lepiej obnizyc prog dyskwalifikacji do 4 gier.

Owszem. Ewentualnie podnieść liczbę gier do 8.

#66: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Śr grud 14, 2005 3:22 pm
    ----
johnkelly wrote:
Taka luźna koncepcja: indywidualnych grup ligowych. Polegałoby to na tym, że każdy grałby z np trzema niżej w klasyfikacji i trzema wyżej. Czyli gracz D grałby z ABCEFG, gracz E z BCDFGH itd. Problem tylko z podstawą i szczytem tabeli - zbitka. Niemniej mógłby ktoś wyrazić się w tej kwestii? Chodzi mi i sensowność rozwiązania pod względem punktacji, oraz koniecznych rozwiązań technicznych.

Szczyt tabeli mógłby grać tak: gracz A z BBBCCD, gracz B z AAACDE, gracz C z AABDEF, gracz D z ABCEFG i dalej wedle schematu.

Ciekawy pomysł, choć ten szczyt tabeli rzeczywiście dziwnie wychodzi. Chociaż,... właściwie to to wygląda jak mecz o tytuł, czyli mogło by to mieć sens. Ale tylko na szczycie tabeli, a co na dnie? Też takie rozwiązanie, czy po prostu mniej gier do rozegrania? np. D gra ABC, zamiast 6 gier tylko 3 - trochę nuda.. W sumie to twoja propozycja bardziej przypomina drabinkę niż ligę, ale jest naprawdę bardzo ciekawa.

Jedno mnie tylko martwi, my tu sobie wymyślamy nowe systemy ligi, dyskutujemy nad nimi, ale w tę dyskusję nie włącza się nikt kto by mógł coś zadecydować. Wiadomo, że my możemy sobie wymyślić co chcemy, ale jak benerit nie bedzie chciał to nic z tego nie wyjdzie. W związku z tym apel do Benerita: Odezwij się! Puszczający oczko

#67: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Śr grud 14, 2005 5:30 pm
    ----
Dobromila wrote:
johnkelly wrote:
Taka luźna koncepcja: indywidualnych grup ligowych. Polegałoby to na tym, że każdy grałby z np trzema niżej w klasyfikacji i trzema wyżej. Czyli gracz D grałby z ABCEFG, gracz E z BCDFGH itd. Problem tylko z podstawą i szczytem tabeli - zbitka. Niemniej mógłby ktoś wyrazić się w tej kwestii? Chodzi mi i sensowność rozwiązania pod względem punktacji, oraz koniecznych rozwiązań technicznych.

Szczyt tabeli mógłby grać tak: gracz A z BBBCCD, gracz B z AAACDE, gracz C z AABDEF, gracz D z ABCEFG i dalej wedle schematu.

Ciekawy pomysł, choć ten szczyt tabeli rzeczywiście dziwnie wychodzi. Chociaż,... właściwie to to wygląda jak mecz o tytuł, czyli mogło by to mieć sens. Ale tylko na szczycie tabeli, a co na dnie? Też takie rozwiązanie, czy po prostu mniej gier do rozegrania? np. D gra ABC, zamiast 6 gier tylko 3 - trochę nuda.. W sumie to twoja propozycja bardziej przypomina drabinkę niż ligę, ale jest naprawdę bardzo ciekawa.

Dołem tabeli mówiąc szczerze nie przejmowałem się - zakładam, że rotacja by była oraz, że dopisywałoby się sporo osób. Gdyby zostawić to tak jak ty sugerujesz to nowy mógłby wchodzić do ligi z marszu (oczywiście z określeniem jakiegoś terminu granicznego) i rozegrać swoje gry tym samym dopełniając liczby gier tych nad nim.

#68: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Śr grud 14, 2005 7:24 pm
    ----
Dobra, pomysł jest fajny, a poki nie wymysle lepszego rozwiazania, nie krytykuje Drwiący

Dobromila miala racje: niech sie wypowie rektor !!

#69: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Śr grud 14, 2005 8:25 pm
    ----
got wrote:
Dobra, pomysł jest fajny, a poki nie wymysle lepszego rozwiazania, nie krytykuje Drwiący

Nie no - krytykuj to może powstanie nowe rozwiązanie.

#70: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Pt grud 16, 2005 10:49 am
    ----
got wrote:
Dobromila miala racje: niech sie wypowie rektor !!

Zakładam że chodzi o grupy typu D gra z ABCEFG.

Pytanie - jak tu zrobic kolejność na kolejny miesiąc? Tzn co jest podstawą do ustalania nowej kolejności?

Mi osobiście rezygnacja z kilkuosobowych grup sie nie podoba. Mozna taki turniej zrobic osobno w ramach testow. Co moze sie wykona.

#71: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: johnkellySkąd jesteś: Ożarów Mazowiecki PisanieNadesłano: Pt grud 16, 2005 1:15 pm
    ----
benerit wrote:
got wrote:
Dobromila miala racje: niech sie wypowie rektor !!

Zakładam że chodzi o grupy typu D gra z ABCEFG.

Pytanie - jak tu zrobic kolejność na kolejny miesiąc? Tzn co jest podstawą do ustalania nowej kolejności?

Nowa kolejność ustalana by była tak jak teraz poprzez punkty i SODOS.

benerit wrote:
Mi osobiście rezygnacja z kilkuosobowych grup sie nie podoba. Mozna taki turniej zrobic osobno w ramach testow. Co moze sie wykona.

Byłoby fajnie.

#72: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: pjkSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Śr grud 28, 2005 3:18 pm
    ----
zbliza się koniec obecnej edycji ligi Smutny czy są juz jakieś decyzje?

#73: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: QorylSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pt grud 30, 2005 6:38 pm
    ----
Ja wpadłem na bardziej radykalny pomysł

Wszystkie gry ligowe zaliczyć do psg i ten kto niechce grać to mu punkty psg i egf lecą, dla tych co chcą grać wysyłają mejla do delikwenta i jak się nie zjawi to automatycznie przygrywa.
Może to drastyczny pomysł ale uważam że skuteczny.

#74: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Pt grud 30, 2005 6:56 pm
    ----
pjk wrote:
zbliza się koniec obecnej edycji ligi Smutny czy są juz jakieś decyzje?

Liga jeszcze troche w starej formie pozostanie. Zrobić coś z miesiąca na miesiąc jest trudno.

#75: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn stycz 02, 2006 3:50 pm
    ----
Qoryl wrote:
Ja wpadłem na bardziej radykalny pomysł

Wszystkie gry ligowe zaliczyć do psg i ten kto niechce grać to mu punkty psg i egf lecą, dla tych co chcą grać wysyłają mejla do delikwenta i jak się nie zjawi to automatycznie przygrywa.
Może to drastyczny pomysł ale uważam że skuteczny.

Z dwóch powodów to nie zadziała:
1. gry internetowe nie są liczone do EGF
2. do PSG nie są liczone gry walkowerowe



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny  :| |:
Strona 5 z 6