Wymiary gobanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
-> Forum ogólne

#16: Re: Wymiary gobanu Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn stycz 16, 2006 2:29 pm
    ----
Słyszałem o sposobie wykonania: linia markerem-lakier-poprawić linię-lakier... tak kilka razy. Nie wygląda to źle. Linie oczywiście można wykonać kataną (czasami dostępne na allegro kute w Polsce) umoczoną w lace albo tuszu. Wypalanie daje linie dosyć nieregularne i będzie to na pewno wyglądać bardziej "zachodnio" niż tradycyjny goban. Ale kto powiedział, że nie można robić z fantazją.

#17: Re: Wymiary gobanu Autor: mariquitaSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn stycz 16, 2006 4:29 pm
    ----
Mój goban ma wypalane linie i moim zdaniem wygląda całkiem nieźle. W każdym razie jest oryginalny. Uśmiech

#18: Re: Wymiary gobanu Autor: MichalSzSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Sb paźdź 07, 2006 7:35 pm
    ----
Witam

oki mam pytanie:

kratka ma miec 22 mm szerokosci i 23.7(24)mm wysokosci

i tu moje pytanie te liczy to juz z liniami ( 1mm) czy bez - samo puste pole ?

wtedy oznaczalo by to ze ptzy profukcji gobanu ytzrba zaznaczyc linie 23mm szerokosci i 25 wysokosci ?

prosze o szybka odpoweidz Uśmiech

#19: Re: Wymiary gobanu Autor: awit PisanieNadesłano: Pn lip 08, 2007 10:49 pm
    ----
NIC! sie nie znacie! Puszczający oczko

Linie nacina sie kataną i wypelnia czarnym tuszem...

Zobaczcie www5e.biglobe.ne.jp/~r...memori.htm

#20: Re: Wymiary gobanu Autor: kkamilSkąd jesteś: Brwinów PisanieNadesłano: Pn lip 09, 2007 10:28 pm
    ----
Narzedzia do nacinania linii na tych zdjeciach
bardziej przypominaja noze lub tasaki niz katany

#21: Re: Wymiary gobanu Autor: awit PisanieNadesłano: Wt lip 10, 2007 2:52 am
    ----
One sa bez oprawy ani bez tsuba - to sa katany.

#22: Re: Wymiary gobanu Autor: sixstusSkąd jesteś: Braniewo PisanieNadesłano: Śr lip 11, 2007 3:30 pm
    ----
Też chciałem użyć wypalarki (mam dwie aż) ale napotkałem właśnie problem co to równości linii i jej grubości. Natomiast używanie metalowej prowadnicy Drwiący powoduje że wypalarka traci sporo ciepła i linnie są dość delikatne i niewyraźne. Wciąż myślę jak ten problem rozwiązać. Nachodzi mnie też pomyśl żeby wydłubać drobne rowki i pobejcować deskę a następnie zeszlifować wierzch. Lub na odwrót najpierw pobejcować a potem dłubać rowki Uśmiech ale ręcznie to trochę roboty by było.

A jeszcze mnie ciekawi z jakiego grewna robicie swoje gobany?

#23: Re: Wymiary gobanu Autor: awit PisanieNadesłano: Śr lip 11, 2007 5:37 pm
    ----
Ogladales ten link, ktory wczesniej podalem? www5e.biglobe.ne.jp/~r...memori.htm

a tu masz konkretnie wymiary sprzetu: senseis.xmp.net/?Equip...Dimensions



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
Strona 2 z 2