Nowy i zielony
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Początkujący

#1: Nowy i zielony Autor: TrueRubySkąd jesteś: Białystok PisanieNadesłano: Sb kwiet 29, 2006 9:16 pm
    ----
Witam, niedawno zacząłem interesować się GO i bardzo wciągnęła mnie ta gra.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jest ktoś w białymstoku grający w GO ?Ewentualnie jakieś spotkania ludzi gdzie można przyjść pograc, nauczyc sie grać itd
2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.

Pozdrawiam:)

#2: Re: Nowy i zielony Autor: TrueRubySkąd jesteś: Białystok PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 11:46 am
    ----
Naprawdę nikt nie ma tu nic do napisania ?:(

#3: Re: Nowy i zielony Autor: skalpel PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 12:02 pm
    ----
TrueRuby wrote:

2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.

ja polecam KGS Puszczający oczko dużo ludzi, łatwa obsługa i przejrzysty wygląd Puszczający oczko najlepsza nauka to granie, granie i jeszcze raz granie Puszczający oczko

Quote::
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.

wydaje mi się, że gdzieś na forum był już poruszany taki temat Przewracający oczami


Quote::
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.


to już zależy od ciebie Puszczający oczko ale jezeli nie masz z mik grac "na zywo" w go, to po co ci goban? Rozsierdzony w sumie to mozna samemu ukladac i rozwiazywac problemy, ale czy warto po to kupowac plansze i kamienie? Przewracający oczami

#4: Re: Nowy i zielony Autor: salmonSkąd jesteś: Bielsko-Biała PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 5:28 pm
    ----
TrueRuby wrote:
Witam, niedawno zacząłem interesować się GO i bardzo wciągnęła mnie ta gra.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jest ktoś w białymstoku grający w GO ?Ewentualnie jakieś spotkania ludzi gdzie można przyjść pograc, nauczyc sie grać itd
2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.

Pozdrawiam:)
Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz na tym forum, lub na stronie akademii. Wystarczy poszukać Uśmiech

#5: Re: Nowy i zielony Autor: fernellSkąd jesteś: Olsztyn PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 9:31 pm
    ----
Quote::
ale jezeli nie masz z kim grac "na zywo" w go, to po co ci goban?
przydaje się choćby po to żeby zainteresować ludzi tą grą.
Bez gobana jest to raczej trudne...

#6: Re: Nowy i zielony Autor: skalpel PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:04 pm
    ----
fernell wrote:
Quote::
ale jezeli nie masz z kim grac "na zywo" w go, to po co ci goban?
przydaje się choćby po to żeby zainteresować ludzi tą grą.
Bez gobana jest to raczej trudne...

no niby tak, ale jeśli nikt się nie zainteresuje to jesteśmy "w plecy" Rozsierdzony

#7: Re: Nowy i zielony Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:19 pm
    ----
(2.) Przede wszystkim kgs: kgs.kiseido.com ale może łatwiej będzie ci zacząć na kurniku: www.kurnik.pl/go , tam sie gra głównie na planszy 13x13.
(3.) Osoba zaczynająca grać mając ok. 20 lat i zostająca niedługo potem danowcem to nic niespotykanego. Dojście do ścisłej czołówki to już kwestia talentu.
(4.) Jeśli cie stać i miałbyś z kim grać Drwiący

#8: Re: Nowy i zielony Autor: TrueRubySkąd jesteś: Białystok PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:31 pm
    ----
a co do pytania 1?:D
Naprawdę nikt nie jest z białegostoku?:/

#9: Re: Nowy i zielony Autor: skalpel PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:47 pm
    ----
ktoś jest, chyba że to ty Puszczający oczko

www.frappr.com/polishgo

#10: Re: Nowy i zielony Autor: agusiaSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Pn May 01, 2006 11:42 pm
    ----
Jeśli chodzi o uczestników IAG, to w Menu głównym->Uczestnicy można znaleźć czterech goistów z Białegostoku Bardzo szczęśliwy
Są nimi:
Artur Grygorczuk, 14k, artas, artass @ wp.pl
Paweł Piłkowski, 18k, piuek, ppilkows @ mion.elka.pw.edu.pl
Andrzej Niemira, 22k, ubisan, andrzej @ netstation.pl
Aldona Supińska, 25k, Sakurka, yuzuricha-chan @ o2.pl

Serdecznie pozdrawiam Uśmiech

#11: Re: Nowy i zielony Autor: HinomoriSkąd jesteś: Zamość PisanieNadesłano: Wt May 02, 2006 1:10 am
    ----
Pozatym kupno gobanu jest też o tyle przydatne że meożna grać samemu z sobą a to też uczy :] Do tego można rozwijać sobie sytuacje z widzianych gdzieś gier a przy okazji uczymy sie gry na ptawdziwej desce.

#12: Re: Nowy i zielony Autor: marmezSkąd jesteś: Szczecin (Poznań) PisanieNadesłano: Śr May 03, 2006 10:20 pm
    ----
ad 1. to na wiki klubach znalazłem informacie ze w bialym stoku klub istnieje:

Białystok, klub istnieje, a w sprawie spotkania proszę kontaktować się z pilek @ w.tkb.pl, tel. 608 425 692

goban jak najbardziej warto, bardzo przyjemna gra jest na żywo, bez porównania z monitorem. polecam.

dobrze też znalezc sobie kogoś do współgrania na nim, najlepiej jak najwiecej osób, np w klubie Uśmiech

pozdraiwam miłej nauki (czego i sobie życzę)

#13: Re: Nowy i zielony Autor: HagarenSkąd jesteś: Turośń Dolna PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:20 pm
    ----
Ja się uczę w Białymstoku, a też jestem zainteresowany go. Nie wiem jeszcze, czy to nie jest jeden z moich słomianych zapalów (gram dopiero 2-3 tygodnie), ale możliwe, że kiedyś zagramy Uśmiech

#14: Re: Nowy i zielony Autor: pilekSkąd jesteś: Białystok PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:43 pm
    ----
W sprawie spotkan klubowych mozna takze odezwac sie na gg - 1333812 ;p

#15: Re: Nowy i zielony Autor: HagarenSkąd jesteś: Turośń Dolna PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:49 pm
    ----
Ten klub z Białegostoku? A powiesz coś o nim?



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2