Pomysł na wykład...
-> Nauka

#1: Pomysł na wykład... Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pt May 19, 2006 7:19 pm
    ----
Cześć, zanim zrobie jakikolwiek nastepny wykład, chciałbym przeprowadzić rozeznanie co was interesuje, z czym macie najwieksze problemy itp. Chciałbym żeby jak najwieksza ilość graczy skorzystała z tej lektury. Wiec czekam na propozycje.

#2: Re: Pomysł na wykład... Autor: salmonSkąd jesteś: Bielsko-Biała PisanieNadesłano: Pn May 22, 2006 11:44 pm
    ----
a dla kogo ma być ten wyklad?

#3: Re: Pomysł na wykład... Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 3:51 pm
    ----
salmon oczywiście że dla kyu lvl. myśle że od 5k - 20k ale to nie jest granica... silniejsi i słabsi mogą znależć też coś dla siebie... ewentualnie jakąś specjalną ciekawostke moge przygotować... problem itp..,

Nie wiem co was interesuje... o to mi chodzi, żeby znależć pakiet tematów na wykłady które was będą interesować...

jak narazie widze że zainteresowanie jest małe. wiec zaczynam sie poważnie zastanawiać nad tymi wykładami.

#4: Re: Pomysł na wykład... Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 5:19 pm
    ----
od zawsze miałem problem z fuseki, więc wykłady na ten temat bym chętnie obejrzał... na wakacjach, teraz słabo z wolnym czasem

szczególnie uwzględniający różne style: na terytorium, na wpływy, ofensywne, włażenie przeciwnikowi gdzie sie da, itp.

#5: Re: Pomysł na wykład... Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 6:47 pm
    ----
hmm włażenie przeciwnikowi gdzie sie da czyli inwazja - to podchodzi pod chuban a nie fuseki Uśmiech

OK.Dobra, fuseki ale teraz jakieś konkretne punkty ? konkretne fuseki ? bo" fuseki" to troche za dużo - mógłbym zrobic 2 godzinny wykład i bym nie omówil nawet 1% fuseki...

co do chubanu to mysle że omówie słabości grup w fuseki i ewentualnie możliwą inwazje... w chubanie to powinno zadowolić wszystkich...

Dzieki got za posta, jak mógłbyś to określ jakie fuseki albo pokaż mi na kgs Uśmiech

#6: Re: Pomysł na wykład... Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 8:38 pm
    ----
moze cos o redukcjach moyo. Lub graniu w strefie silnych wplywow przeciwnika i tworzeniu kształtów. Sam rowniez najbardziej jestem grą środkową zainteresowany.

#7: Re: Pomysł na wykład... Autor: mariquitaSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 11:02 am
    ----
Myślę, że jakiś wykład na temat yose też by był dobry, bo zazwyczaj komentarze kończą się słowami: "a dalej to już jest yose". A ja mam na przykład straszny problem z wyborem ruchów właśnie w tej fazie gry.

#8: Re: Pomysł na wykład... Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 11:18 am
    ----
Ok narazie już jest coś bliżej niesprecyzowanego w fuseki, faza środkowa + redukcje moyo + tworzenie kształtów i sabaki wybieranie ruchów w yose...

materiału na 5 wykładów Bardzo szczęśliwy jeszcze coś sie znajdzie ?

#9: Re: Pomysł na wykład... Autor: aczSkąd jesteś: Mielec/Kraków PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 4:12 pm
    ----
fuseki nie bardzo umiem sprecyzować, bo mam zerowe podstawy teoretyczne, zawsze gram "na czuja" Przewracający oczami

powiedzmy, że interesujące by było pokazanie jak skutecznie grać na wpływy, a potem jak przeszkodzić w takiej grze przeciwnikowi... no ale to znowu bardzo ogólny temat Drwiący

#10: Re: Pomysł na wykład... Autor: ignusSkąd jesteś: Amsterdam, Holandia PisanieNadesłano: Cz czerw 01, 2006 5:46 pm
    ----
popieram pomysł na wykład. osobiście jestem zainteresowany grą na wpływy - budowaniem mojo, jak skutecznie używac wpływy itd.

każdy podał bardzo rozbieżne tematy; w końcu wykład będzie o wszystkim...

-- ah, widze że poprzedni post to samo proponuje ;]

#11: Re: Pomysł na wykład... Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Cz czerw 08, 2006 6:14 pm
    ----
Eghem.. dużo tematów i bardzo rozbierznych...,
na wszystko trzeba mieć czas i ochote :>
wiec... bedzie wykład , nie wiem jeszcze kiedy, i czy zrobić dwu-cześciowy czy może jedno-cześciowy... kwestia dogadania sie z rektorem ;D

A w nim : Tworzenie moyo/ gra na moyo/ redukcja moyo , i może coś o Amashi. jeśli ktoś znajdzie ciekawe gry pasujace do tematu to niech da mi znać Bardzo szczęśliwy w dużej cześci bede sie opierać na grach zawodowców i ewentualnie kilku amatorów może jakiegoś kyu, może kogoś z was Uśmiech

a nie mam zamiaru robić wykładu o wszystkim ... (czyli o niczym ;p)



-> Nauka

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1