Lista uczestników IAG
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Forum ogólne

#1: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 2:11 am
    ----
Zakładam ten wątek aby dowiedzieć się od was co sądzicie o tym pomyśle oraz co zmienić/dodać/usunąć w "nowej" liście.

#2: Re: Lista uczestników IAG Autor: loboSkąd jesteś: Włocławek PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 11:53 am
    ----
Ja uwazam ze cale to zamieszanie jest dziwne, dla mnie oczywistym bylo ze rejestrujac sie na stronie IAG uzytkownik staje sie jej czlonkiem. Nie wiem nawet co trzeba bylo zrobic zeby byc czlonkiem IAG, mnie na szczescie to ominelo bo zapisywalem sie do tej 'instytucji' kiedy jeszcze nazywala sie Internetowa Szkola Go, nie bylo zadnych rejestracji na stronie itp.

Ja bym 'wyrownal' wszystko, tzn. kazde konto na stronie uczynil czlonkiem IAG (jest mozliwa sytuacja odwrotna, tj. czlonek IAG nie ma konta??) i dodal tekst podczas rejestracji, ze proces ten powoduje przynaleznosc do IAG.

Posiadanie Kato Keiko (btw 5p chyba teraz) na liscie nic nam absolutnie nie daje i chyba tylko wprowadza dodatkowe zamieszanie, rownie dobrze moglibysmy tam dopisac polowe swiatowych pro i nic by to nie zmienilo. Daaawno dawno temu byly podobno jakies powiazania z pro obecnymi na liscie, za wygrana w czymstam chyba mozna bylo zagrac z pro ale ja tylko o tym slyszalem i nigdy nie bylem swiadkiem czegos takiego.

#3: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 12:54 pm
    ----
lobo wrote:
Ja uwazam ze cale to zamieszanie jest dziwne, dla mnie oczywistym bylo ze rejestrujac sie na stronie IAG uzytkownik staje sie jej czlonkiem. Nie wiem nawet co trzeba bylo zrobic zeby byc czlonkiem IAG, mnie na szczescie to ominelo bo zapisywalem sie do tej 'instytucji' kiedy jeszcze nazywala sie Internetowa Szkola Go, nie bylo zadnych rejestracji na stronie itp.

No właśnie nie do końca z tym uczestnictwem w iag jest, zarejestrowałeś się na stronach później niż ja, a pamiętam że już za "moich" czasów trzeba było wysłać maila do administratora iag (wtedy dede) aby zostać członkiem.

Prawda jest taka, że później to sie rozmyło i wystarczyło się zgłosić do ligi czy turnieju aby zostać z automatu wciągniętym na listę członków (raczej powinno być odwrotnie).

A tutaj link do "rejestracji" w iag.

lobo wrote:
Ja bym 'wyrownal' wszystko, tzn. kazde konto na stronie uczynil czlonkiem IAG (jest mozliwa sytuacja odwrotna, tj. czlonek IAG nie ma konta??) i dodal tekst podczas rejestracji, ze proces ten powoduje przynaleznosc do IAG.
Też kiedyś coś takiego zaproponowałem, nie chce mi się szukać odpowiedzi jaką dostałę więc zacytuję z pamięci. W założeniu użytkownicy dzielą się na trzy "kręgi wtajemniczenia" ;).
Goście - często przypadkowe osoby które trafiły na strony iag, ewentualnie osoby które szukają materiałów o Go lub od czasu do czasu chcą się czegoś nowego dowiedzieć.
Zarejestrowani na stronie - osoby które mają wpływ na informacje zawarte na stronie, mogą wysylać artykuły, pliki, recenzje, komentarze, posty na forum itd.
Zarejestrowani w IAG - osoby które chcą czynnie uczestniczyć w działalności IAG, prowadzić wykłady, brać udział w turniejach czy lidze oraz organizować dowolne przedsięwzieci w ramach IAG (przy wsparciu osób związanych z akademią). IAG miało również ułatwiać podnoszenie swoich umiejętności poprzez promowanie modelu nauczyciel/uczeń, niestety ostatnio to "lekko przymarło".

Często rejestracja na stronie była mylona z rejestracją w IAG, tak jak mówiłem, w pewnym okresie wystarczyło się zgłosić do jakiejś imprezy IAG aby zostać na tą listę uczestników wpisanym. Ludzie nie nie byli nawet świadomi tego faktu.

lobo wrote:
Posiadanie Kato Keiko (btw 5p chyba teraz) na liscie nic nam absolutnie nie daje i chyba tylko wprowadza dodatkowe zamieszanie, rownie dobrze moglibysmy tam dopisac polowe swiatowych pro i nic by to nie zmienilo. Daaawno dawno temu byly podobno jakies powiazania z pro obecnymi na liscie, za wygrana w czymstam chyba mozna bylo zagrac z pro ale ja tylko o tym slyszalem i nigdy nie bylem swiadkiem czegos takiego.
Ja też o tym słyszalem, to jakaś miejska legenda ;-). Ale po to również prowadzimy weryfikację, aby sprawdzić kto chce być w IAG a kogo już ta "zabawa" nie interesuje. Co do pro to zastanawiamy się co z nimi zrobić.


Ostatnio zmienił(a) Mandos dnia Cz stycz 25, 2007 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz

#4: Re: Lista uczestników IAG Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 2:25 pm
    ----
Dwupoziomowa rejestracja jest aby uniknąć problemów z anonimowością graczy.

anonim = może przeglądać część stron IAG
zarejestrowany użytkownik = każdy nick, ma dostęp do wszystkich stron IAG, może pisać na forum, wysyłać wiadomości itp. Jedna osoba może mieć kilka kont, może być anonimowa etc.

zarejestrowany uczestnik = osoba która ma prawa użytkownika + może startować w turniejach, osoba ta z założenia ma określoną siłę PSG (przy okazji po raz n-ty powtarzam że siła PSG jest zupełnie niezależna od bycia członkiem PSG), osoba ta nie jest anonimowa - podaje Imię Nazwisko, Miasto, Maila.

Nie ma problemu aby Iksiński miał 10 ników na akademii, a pod jednym był zarejestrowanym uczestnikiem.

Powód podwójnej rejestracji jest taki, że niektórzy chcą być anonimowi i chcą jednocześnie wchodzic na akademię i np pisać na forum. Dlatego nie zmuszamy nikogo do podawania swoich danych.
Jednak jeśli ktoś już chce startować w turniejach to powinien już być "osobą publiczną" i podawać swoje dane. Rejestrując się jako uczestnik wyraża na to zgodę.

Taka jest polityka akademii - kiedyś było dużo głosów sprzeciwu co do anonimów grających w lidze i to co teraz robimy ma całkowicie wyeleminować ten problem.

#5: Re: Lista uczestników IAG Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:05 pm
    ----
Hmm, ale czy cała 'rewolucja' polega na oczyszczeniu uczestników z osób nieaktywnych? Czy może będzie teraz weryfikacja uczestnictwa w iag przy zapisywaniu się do ligi i inne fajerwerki?

#6: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:33 pm
    ----
I jedno i drugie, po pierwsze w regulaminie jest napisane, że osoby nieaktywne są z IAG usuwane, niestetyw tej chwili trudno jest to skontrolować. teraz przynajmniej będziemy mogli sprawdzić czy dana osoba się loguje na stronę. W przypadku długotrwałej absencji zostanie wykreślona z listy członków IAG.

Druga sprawa to to o czym wspomniałeś. Połączenie konta na stronie z uczestnictwem w IAG pozwoli na łatwiejsze zapisanie się na turniej czy do ligi (wystarczy być zalogowanym) przy jednocześnym automatycznym sprawdzeniu czy dana osoba należy do IAG. Unifikacja nazwy na stronie i nicku na serwerze ma ułatwić identyfikacje danej osoby oraz będzie używane przy sprawdzaniu sgf do ligi lub turnieju.

#7: Re: Lista uczestników IAG Autor: loboSkąd jesteś: Włocławek PisanieNadesłano: Pt stycz 26, 2007 11:55 am
    ----
dostaje jakies sprzeczne sygnaly: benerit mowi ze dwupoziomowa rejestracja sluzy anonimowosci, a mandos ze nastapi unifikacja konta ze strony z kontem IAG.

szczerze mowiac nie widze potrzeby zachowania anonimowosci, jak ktos chce byc anonimowy to jest konto goscia z ograniczonymi prawami i mozna z niego korzystac. nie widze sensu w wysluchiwaniu na forum tyrad Iksinskiego prowadzonych z jego 10ciu kont nie wiedzac nawet z kim rozmawiam.

#8: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pt stycz 26, 2007 3:44 pm
    ----
Ale tylko dla członkow IAG, tak jak powiedziałem wcześniej, członkostwo w akademii nie było wcześniej w jakikolwiek sposób powiązane z rejestracją na stronie. Te dwie rzeczy były całkowicie rozdzielone.
Sytuacja się trochę zmieniła gdy Yosz uruchomił moduł ligi. Jednym z warunków przystąpienia do tej imprezy było posiadanie konta na stronie. Niestety trzeba było ręcznie sprawdzać czy należą do iag.

Unifikacja dotyczy tylko i wyłącznie członków iag, ktoś rejestrujący się na stronie może woli wpisywać posty pod nickiem "wacuś" niż być kojarzony z imienia i nazwiska, ma do tego prawo.

#9: Re: Lista uczestników IAG Autor: lsnienieSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Sb stycz 27, 2007 9:35 pm
    ----
2 pytania:
1. gdzie widać mail? Wstrząśnięty
2. czy będzie opcja grupowania uczestników wg województw? Jeśli już trzeba zaznaczać skąd się jest, równie przydatna może być informacja o województwie [jest mnóstwo miejscowości o tych samych nazwach, które jednak są w innych wojewodztwach]; no i można wtedy spamować sąsiadów o nowych turniejach Wesoły

#10: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Sb stycz 27, 2007 9:50 pm
    ----
Ad 1. Jest link do informacji o koncie na stronie, a tam są przynajmniej dwie formy kontaktu, PM i mail.

AD 2. Najprawdopodobniej bedzie, ale nie w najbliższym czasie. W tej chwili robię ostatni szlif związany ze zmianami rankingu oraz wyboru nauczycieli i na razie kończę pracę nad tym modułem.

Edytka:
Dobra, skończyłem na razie z modułem do uczestników iag. W tej chwili kazdy uczestnik może sobie ustawić nauczyciela naciskając link (swoje imie i nazwisko), każdy nauczyciel może awansować/degradować swojego ucznia tak aby różnica kamieni między nimi nie była mniejsza niż 4. Oczywiście robi to naciskająć na imię nazwisko swojego ucznia. Przy różnicy 4 kamieni nauczyciel automatycznie przestaje "senseiować" uczniowi.

#11: Re: Lista uczestników IAG Autor: MichalSzSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Pn stycz 28, 2007 2:39 am
    ----
probowalem dodac sobei nauczyciela ale neistety neidziala to chyba - niezapisuje sie On

#12: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pn stycz 28, 2007 3:41 pm
    ----
MichalSz wrote:
probowalem dodac sobei nauczyciela ale neistety neidziala to chyba - niezapisuje sie On
U mnie działa, mam takie głupie pytanie, na pewno nacisnąłeś przycisk "Zmień" ?

#13: Re: Lista uczestników IAG Autor: MichalSzSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Pn stycz 28, 2007 4:42 pm
    ----
wybiera - uczestnicy (new)
klikam an swoim imieniu i nazwisku
wybieram nauczyciela z listy
wpisuje jego sile
klikam zmien
poajwia sie lista uczstnikow ale bez dopisanego nauczyciela ( ps: nauczyciel niemusi zakceptowac ucznia jakos? kazdy mzoe sobe wybrac kogo chce na liscie?? - ja wybieram osobe ktora mnie rzeczywiscie uczy

#14: Re: Lista uczestników IAG Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pn stycz 28, 2007 5:03 pm
    ----
MichalSz wrote:
wybiera - uczestnicy (new)
klikam an swoim imieniu i nazwisku
wybieram nauczyciela z listy
Jak na razie wszystko gra...
wpisuje jego sile
klikam zmien
No właśnie, jaką siłę ? Ja osobiście nie mogę nic wpisać.
MichalSz wrote:
poajwia sie lista uczstnikow ale bez dopisanego nauczyciela ( ps: nauczyciel niemusi zakceptowac ucznia jakos? kazdy mzoe sobe wybrac kogo chce na liscie?? - ja wybieram osobe ktora mnie rzeczywiscie uczy
Akceptacja nauczyciela na razie występuje poza systemem, czyli jak dogadasz z kimś dogada to wtedy możesz samemu to sobie ustawić, bez wysyłania maili i czekania na reakcję adminów.

Nauczyciel ma możliwość awansowania swojego ucznia, oczywiście do pewnego poziomu.

Edytka: Już wiem o co chodzi. Na razie te opcje działają pod Firefoxem, pod IE nie działają. a pod Operą nie wiem.


Ostatnio zmienił(a) Mandos dnia Pn stycz 28, 2007 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz

#15: Re: Lista uczestników IAG Autor: MichalSzSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Pn stycz 28, 2007 5:04 pm
    ----
wpisuje jego sile jaka podam w liscie uczestnikow

wpisuje mu 7kyu ja mam okolo 20

na poczatku tez niemoglem nic wpisac ale jakos teraz sie loguje i moge wpisywac co chce:)



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2