Pelne grupy w lidze
-> Turnieje i Liga

#1: Pelne grupy w lidze Autor: kelahcim PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:12 pm
    ----
Witam,

zastanawia mnie jedna kwestia. Grupa w lidze jest uruchamiana wtedy, gdy jest pelna. Czy ktos moze mi wytlumaczyc czym jest uzasadnione takie podejscie?

Jezeli temat byl juz dyskutowany, to wystarczy mi link do tematu.

#2: Re: Pelne grupy w lidze Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:22 pm
    ----
Po pierwsze aby wszyscy mieli równe szansę rozegrać wszystkie gry do ligi, po drugie trudno byłoby ustalić ile trzeba tych gier zagrać. W ośmioosobowej grupie minimum to 5 gier, a jak będzie trzy osobowa, a pod koniec miesiaca dojdą jeszcze dwie osoby ? Ogólnie gra niewarta świeczki, trzeba czekać a później jak się już zacznie grać to lepiej z ligi nie wylecieć ;).

#3: Re: Pelne grupy w lidze Autor: kelahcim PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:35 pm
    ----
Mysle, ze kwestie minimum gier do rezegrania, obliczania punktow czy liczby promowanych graczy mozna by rozwiazac przy pomocy wag zwiazanych z liczba graczy w lidze.

Problem pojawia sie wtedy, gdy np. gracze spadaja do ostatniej grupy i musza czekac az sie uzupelni (np. dlatego ze ktos w tym czasie zrezygnowal).

Czyli, zgodnie z:

"Po zakończeniu miesiąca następuje rozliczenie kolejki ligi, w wyniku którego 2 najsłabsi gracze danej grupy spadają do grupy niższej, zaś 2 najlepsi gracze danej grupy przechodzą do grupy wyższej. Z grupy A spadają 2 osoby. W zamian za nie awansują do tej grupy 2 gracze z grupy B."

Zawsze przez miesiac bedzie pewna liczba graczy ktora nie gra - jezeli istnieje grupa oczekujaca.

#4: Re: Pelne grupy w lidze Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 3:47 pm
    ----
Grupa może zostać "uruchomiona" w trakcie miesiąca, jedynym warunkiem jest to aby miała komplet przed 15. Musisz sobie sprawdzić w regulaminie ewentualnie niech MirkoT się wypowie.

#5: Re: Pelne grupy w lidze Autor: kelahcim PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 6:49 pm
    ----
Zapewne masz racje, niemniej jednak nie moge tego konkretnego zapisu znalezc w regulaminie.

Niemniej jednak regulamin promuje tych, ktorzy graja i pna sie w gore, natomiast karci tych, ktorym powinela sie noga albo po prostu sa poczatkujacymi graczami.

Spadajaca do grupy oczekujacej osoba musi czekac az uzbiera sie odpowiednia ilosc osob. Jezeli ma pecha i jest nisko w rankingu wiecej czasu spedzic na czekaniu niz na graniu. Oczywiscie w przypadku pelnych grup, zasady regulaminu sa rozsadne.

#6: Re: Pelne grupy w lidze Autor: MichalSzSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 6:58 pm
    ----
hmm

to jak ktos spada do grupy oczekujacej to nic niestoi na przeszkodze aby grał poza liga. moze to poprostu oznacza ze dany gracz jest narazie zaslaby na gre w lidze?

ja juz raz spadlem do grupyoczekujacej i pewnie jeszce nie raz spadne:)

#7: Re: Pelne grupy w lidze Autor: kelahcim PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 7:03 pm
    ----
Wydaje mi sie, ze argument o slabej kondycji gracza nie jest zbyt trafny. No bo przeciez jezeli nagle grupa sie uzbiera, to okaze sie ze gracz jest juz zdolny do gry w lidze. Grupa sie rozpadnie, gracz nie jest zdolny do gry Uśmiech

Problem lezy raczej w tym, ze udzial badz nie - w lidze - jest determinowany przez rozmiar grupy a nie checi gracza Uśmiech

#8: Re: Pelne grupy w lidze Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Cz stycz 25, 2007 11:34 pm
    ----
kelahcim ale jeszcze się chyba nie zdażyło aby gracz który wypadł do grupy oczekującej nie zagrał w tym samym miesiącu. Więc gdzie jest problem ?

#9: Re: Pelne grupy w lidze Autor: kelahcim PisanieNadesłano: Pt stycz 26, 2007 10:55 am
    ----
Zadnego problemu nie ma - tylko sugestie. Zadowolenie: 10 Uśmiech



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1