cyberoro
-> Forum ogólne

#1: cyberoro Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 4:43 pm
    ----
hej,

od czasu do czasu gram sobie na cyberoro i zauwazylem, ze albo ja calkiem tam glupieje, albo ich rankingi (zwlaszcza te w okolicy 20k) sa kompletnie nieadekwatne do sily graczy. Mam tam wlasnie 20k (na kgs 5-6k) i jak gram z kims o porownywalnym rankingu to czesto przegrywam. Na pewno nie jest to poziom kgs'owego 20k.

Czy to jakas ogolna prawidlowosc, czy ja mam zacmienia spowodowane stresem od tych usmiechajacych sie buziek?

#2: Re: cyberoro Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 6:52 pm
    ----
Ranking Cyberoro i KGS bardzo się różni, zasadniczy ten pierwszy jest silniejszy. Druga rzecz to taka, że ranking na początku można sobie ustalić samemu, ponieważ na Cyberoro jest sporo Koreańczyków i Chińczyków których rankingi krajowe są silne więc przekłada się to również na rank serwera. Ostatnia rzecz to czas i styl gry, zwykle gry na Cyberoro są szybkie i agresywne, jeżeli nie jesteś do tego przyzywczajony i nie potrafisz grać wolno kiedy przeciwnik "pędzi do przodu" to może być trudno ;).

#3: Re: cyberoro Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:30 pm
    ----
ok, ale jakies 15 kamieni roznicy? Byc moze chodzi o to deklarowanie - sporo osob deklaruje nizsza sile... Ja tez jestem w takiej sytuacji, bo zakladalem to konto dawno, kiedy faktycznie mialem 20k, a awansowac nie moge, bo ciagle chyba trafiam na takich, jak ja Uśmiech Niezaleznie od stylu gry, itp. gracza kilka kamieni (mowimy o roznicy 6k, a 20k Uśmiech slabszego powinienem pokonac bez problemu. Byc moze w okolicach np. 10k wszystko wraca do normy? Moze kiedys sprobuje, ale na nowym koncie.

#4: Re: cyberoro Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:47 pm
    ----
Cóż przykro się przyznać ale ja mam kłopoty z 11k-12k, czyli osobami teoretycznie o 5-6 kamieni słabszymi niż moja "siła" PSG (3k-4k kgs).

Dodałbym do wymienionych przeze mnie rzeczy jeszcze dwie:
- rozluźnienie - nie da się ukryć, że z osobami które wydają się dużo słabsze gra się mniej uwaznie, mówiąc dosadnie olewa się grę, przynajmniej podświadomie, a później są efekty.
- ranking na serwerach ma przede wszystkim za zadanie umożliwienie gry z osobami na tym samym poziomie lub na prawidłowym handi. Jeżeli sprawiają Ci kłopoty 20k to się nie przejmuj, nie patrz na cyferki tylko z nimi graj. System na cyberoro jest tak zbudowany, ze przy dużym procencie zwyciestw więcej punktów dostajesz przy wygranych i mniej tracisz przy przegranych. Jeżeli będziesz silniejszy to szybko awansujesz do odpowiedniego poziomu.

Powodzenia.

#5: Re: cyberoro Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:52 pm
    ----
w górnych granicach (4-5-6dan) to dość niewiele sie różni miedzy KGS... max 2 kamienie.
Dla przykładu na kgs mam 4-5d raczej pewne.., a na oro kończyłem grać jako silny 5d jakiś miesiąc temu.
Chociaz widze sam, że i 6d nie jest ciezko zrobić ;p

ale przy niższych rankingach ta różnica sie powieksza o wiele... a tymbardziej po tej zmianie KGS... której już wielu nie pamieta.. Uśmiech

Co do tych fake "20k"...
na IGS masz podobnie...

kiedyś zaczynałem jako BC... i spotkałem drugiego takiego samego jak ja... choć siła wachała sie ok 1d-2d igs to graliśmy jako 20k!?

Pozdrawiam



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1