pytanko o joseki
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: pytanko o joseki Autor: SadPlayerSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:09 pm
    ----
Mam taki problem: (już jakieś 3 razy mi tak zagrali)
standardowe joseki to Czarny Shimari a, Biały rozwinięcie o 2, ale nie mam pojęcia co zagrać na kosumi czarnych. Jeśli zagram rozwinięcie o 2 mimo wszystko, to czarny zagra o jeden niżej od kosumi i białe IMHO wychodzą gorzej na tym wariancie.

Ruchy od 1 to 7

#2: Re: pytanko o joseki Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:41 pm
    ----
6 nie jest za blisko ? Dosyć popularny jest dalekie wysokie podejście, aby spłaszczyć czarnego
Ruchy od 6 to 8

Tutaj odpada problem z kosumi Puszczający oczko

#3: Re: pytanko o joseki Autor: SadPlayerSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:44 pm
    ----
W sumie racja, tylko że białych 6 grają czasami prosi i zawsze odpowiadają grając Shimari, a ja chce wiedzieć dlaczego:)

#4: Re: pytanko o joseki Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 9:56 pm
    ----
bo shimari to ładna i prosta odpowiedź.
Ja tam jako czarny lubię to fuseki... cała sztuka tak zaatakowac bialy lewy-dolny rog, aby zbudowac fajną pozycję i nie miec złego aji w sansanie (lewy górny).

#5: Re: pytanko o joseki Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Wt May 01, 2007 3:40 pm
    ----
Zawsze mozna zagrac tenuki...

Tenuki ver. 1, przykladowa kontynuacja


Mozliwe ze wymiana 'a'-> 'b' powinna byc najpierw wykonana (nie wiem ;))

Tenuki ver. 1, cd.


Mozna odniesc wrazenie ze zaznaczony kamien zrobil sie bardzo malutki, zapowiada sie ladna walka, ale nie sadze zeby czarny stal lepiej...

Tenuki ver. 2


Ewentualnie zamiast shoulder hita rozwazylbym zagranie w 'a' jesli czarny 'b' to 'c'... czarny wciaz musi dolozyc w rogu niejeden kamien aby wyeliminowac aji, co o tym sadzisz?

#6: Re: pytanko o joseki Autor: tasukiSkąd jesteś: Brno, Czechy PisanieNadesłano: Śr May 09, 2007 6:29 pm
    ----
Bardzo proste, nie? Uśmiech


I czemu nie po prostu tu grac? A czy B mozemy grac pozniej... nie trzeba grac teraz.

Biale fuseki jest szybke i ladne Drwiący

#7: Re: pytanko o joseki Autor: KamykSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr May 09, 2007 8:39 pm
    ----
Kosumi ma większe aji...


A ,B czy C to piękne aji które można wykorzystać wedle uznania inwazja, yose... Uśmiech

Biały wcale nie stoi źle... pozatym to jest fuseki... czym ty sie przejmujesz ? Uśmiech

Przejmujesz sie jak czarny gra ci trzy hoshi w fuseki ? Uśmiech

#8: Re: pytanko o joseki Autor: SadPlayerSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Wt list 13, 2007 4:41 pm
    ----
Jak byłem w Koreii to zapytałem o ten ruch jednego Prosa i powiedział że białych 6 jest złe i nie należy tego grać Uśmiech



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1