Co czytać?
-> Nauka

#1: Co czytać? Autor: BartoshSkąd jesteś: abc PisanieNadesłano: Pn May 31, 2009 8:00 pm
    ----
Mam pytanie, jakie książki są takimi obowiązkowymi pozycjami, jakie książki powinno się czytać chcąc być lepszym w go. Przeczytałem już ,,od amatora do zawodowca" ,,tesuji" ,,life&death" ,,opening theory made easy" i nie wiem co powinienem czytać w dalszej kolejności...

PS:
Strasznie cicho na tym forum...

#2: Re: Co czytać? Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Pn May 31, 2009 8:50 pm
    ----
Właściwie wszystkie obowiazkowe lektury masz już za sobą, teraz powinieneś wybierać książki które skupiają się na elementach gry które Cię najbardziej interesują.

#3: Re: Co czytać? Autor: BartoshSkąd jesteś: abc PisanieNadesłano: Pn czerw 01, 2009 8:23 pm
    ----
A jakie książki traktujące o ogólnej strategii, kierunku gry itd polecacie?

#4: Re: Co czytać? Autor: AsiaSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Wt czerw 02, 2009 12:20 pm
    ----
akademia.go.art.pl/ind...me=Reviews - tu trochę recenzji

Natomiast co do pytania o książki o strategię, trudno powiedzieć, nie znając Twojej siły. Ale w swoich lekturach nie wymieniłeś "Świata Go" Janusza Kraszka Puszczający oczko

#5: Re: Co czytać? Autor: BartoshSkąd jesteś: abc PisanieNadesłano: Wt czerw 02, 2009 2:16 pm
    ----
moja siła to około 8k psg

#6: Re: Co czytać? Autor: AsiaSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Wt czerw 02, 2009 3:25 pm
    ----
No to Kraszek Uśmiech a potem wszystko, co da się zrozumieć Puszczający oczko np. Invincible (nie czytałam co prawda :P), Get strong at Joseki 1-3, Get strong at attacking (choć to bardziej dla naście kyu), Essential Joseki (tylko przeglądałam), Haengma (może być trudne). No i jest "Direction of play" (ale tez nie czytalam ;)). A na LSG do wygrania będą nowsze książki, ale teraz nei powiem, ktora jest o czym Uśmiech
Trudno tu coś wskazać, przy 8k to w podstawach się orientujesz pewnei, a w szczegółach to już duże znaczenei ma technika... Imho, ze strategią i kierunkiem gry to najlepiej zapoznać się analizując własne gry, oglądając pro, czytając o joseki lub fuseki w kontekście całej planszy.
(Btw - w twoim wieku, tj. kyu Puszczający oczko układałam na gobanie Dictionary of Basic Joseki - encyklopedia dla danonów... nie wiem czy coś pomogło, ale nic nei pamiętam - więc z pewnymi rzeczami lepiej nie przesadzać ;D ale kto wie, lepszy wzrokowiec i pamięciowiec pewnie wyniósłby z tego dużo, nawet mimo zmian w joseki)

#7: Re: Co czytać? Autor: kkamilSkąd jesteś: Brwinów PisanieNadesłano: Cz czerw 18, 2009 12:57 am
    ----
przeczytaj ponownie te ksiazki ktore wymieniles Puszczający oczko
jak zwykle warto zachowac zloty srodek - troche czytania i wiecej grania
i nie za duzo czytania na raz ...
moge polecic biblioteczke PSG Uśmiech



-> Nauka

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1