jak spozadzac kifu
-> Początkujący

#1: jak spozadzac kifu Autor: kamui_unoSkąd jesteś: Siedlce PisanieNadesłano: Śr lip 29, 2009 11:23 pm
    ----
ja w temacie bardzo mnie ciekawi spisywanie gier rozegranych normalni oko w oko

#2: Re: jak spozadzac kifu Autor: marmezSkąd jesteś: Szczecin (Poznań) PisanieNadesłano: Cz lip 30, 2009 9:46 am
    ----
kamui_uno wrote:
ja w temacie bardzo mnie ciekawi spisywanie gier rozegranych normalni oko w oko
Cześć

Kifu najłatwiej zapisujemy w gotowym szablonie, np:
biblioteka.go.art.pl/node/65 - np tutaj do pobranie, a w google wiele różnych do wyboru do koloru do znalezienia (z tym kolorem to żart Puszczający oczko )

Najczytelniej jest jak się zapisuje dwoma kolorami długopisów, np. ruchy czarnych czarnym, ruchy białych czerwonym.
Jeżeli nie mamy dwóch kolorów to dobrze jest ruchy czarnych brać w kółko, a białych nie.
Zapisujemy liczbami w opowiednich przecięciach numery ruchów. Jeżeli są handikapy to w ich miejscach stawiamy kółka bez numerów.

Jeżeli gra się w miejscach gdzie już mamy jakiś wpis (już wcześniej był kamień, np przy Ko) to pod planszą zapisujemy, że dany ruch w miejscu ruchu XX. np:
61 w 32
Zazwyczaj kifu są tak przygotowane, że mają na to miejsce.

Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe, jeżeli coś pokręciłem, albo skmplikowałem to proszę mnie poprawić Uśmiech

Pozdrawiam

#3: Re: jak spozadzac kifu Autor: kamui_unoSkąd jesteś: Siedlce PisanieNadesłano: Cz lip 30, 2009 3:04 pm
    ----
no mam nadzieje ze uda mi sie to okielznac i spozadze kilka kifu XD



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1