Lubos czy Kraszek?
-> Początkujący

#1: Lubos czy Kraszek? Autor: BubuSkąd jesteś: Olsztyn PisanieNadesłano: Śr list 11, 2009 4:55 pm
    ----
Witam.
Pare dni temu zainteresowałem się go. Zrobiłem interaktywny kurs go, rozegrałem już trochę partii i teraz chcałbym zakupić jakąś ksiązkę. Zastanawiałem się nad "światem go" Janusza Kraszka oraz "Zagraj ze mną w go" Jana Lubosa. Którą książkę polecacie?
Pozdrawiam

#2: Re: Lubos czy Kraszek? Autor: marmezSkąd jesteś: Szczecin (Poznań) PisanieNadesłano: Cz list 12, 2009 10:10 am
    ----
Osobiście pojęcia nie mam którą polecić Smutny
Zagraj ze mną w Go wydaje mi się, że dokładniej omawia grę ale dochodzi do niższego poziomu zaawansowania niż Świat Go. Tzn ta pierwsza to tak zwana książka pierwszego kontaktu, a Świat Go jest brardziej zaawansowany.
Niestety głowy nie dam.

Może więcej powie Ci Rzepa, bo widzę, że chce sprzedać akurat obydwie, a może kupisz od niego obydwie Puszczający oczko
akademia.go.art.pl/ind...pic&t=1323

Pozdrawiam
marmez

#3: Re: Lubos czy Kraszek? Autor: k43rSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Cz list 12, 2009 10:52 pm
    ----
Jak dopiero zaczynasz to polecam przeczytać darmowego pdf'a "River Mountain Go Volume 1: 30 kyu to 20 kyu" - (łatwo go znajdziesz w googlach) i raczej skupić się na graniu Uśmiech Wpadnij na serwer kgs i rozegraj kilka partii!

#4: Re: Lubos czy Kraszek? Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Pt list 13, 2009 2:12 am
    ----
Książkę Janusza Kraszka bardzo dobrze się czyta - np. relacja ze zdobycia tytułu mistrza Europy, ale jeśli dobrze pamiętam początkujący nic tam dla siebie nie znajdzie w kontekście nauki gry. Książki Janka nie znam. Zdaje się, że przystępnie wprowadza w świat strategii książka Roberta Bazulicha - "The second book of Go". Sam na początku mojego grania rozwiązywałem problemy z serii "Get strong at..." - sporo praktyki mało teorii.



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1