Shidougo
-> Początkujący

#1: Shidougo Autor: asumi PisanieNadesłano: Wt May 20, 2003 6:41 pm
    ----
czym różni się shidougo od "normalnej gry" silniejszego gracza ze słabszym?
i czy można je "rozpoznać"? tak jak Akira pierwszą grę z Hikaru/Saim? Puszczający oczko

#2:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Wt May 20, 2003 6:49 pm
    ----
Shido-go to gra szkoleniowa, a normalna gra to walka na noże... w shido-go nauczyciel stara się naprowadzać ucznia na właściwą drogę, a w normalnej grze ogolić go o 360 punktow.

#3:  Autor: asumi PisanieNadesłano: Wt May 20, 2003 7:29 pm
    ----
hm, a w jaki sposób naprowadza? Bardzo szczęśliwy
(...czy shidogo skutkuje na wszystkich? Przewracający oczami )

#4:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 12:10 am
    ----
wedlug mnie Shido-go jest o wiele trudniejsze i chodzi w nim o pokazanie najweikszych bledw ucznia i zeby on do odpowiednich wnioskow doszedl sam bo wtedy nauczy sie co jest zle bo mowienie ze to to i to jest zle nic nie daje (wiem z wlasnego doswiadczenia) poniewaz uczen mowi tylko "tak jest masz racje" i dalej gra swoje :>

kiedys probowalem grac Shido-go na plansyz 9x9 z 25kyu - masakra Zawstydzony

#5:  Autor: ketchupSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 1:28 pm
    ----
Na początku taka gra jest dla białego bardzo trudna. Ale warto się tego nauczyć, bo jest to nie tylko wyzwanie dające dużo satysfakcji, ale również wartościowy trening.
Pomaga przyjęcie podejścia proponowanego w opublikowanym przez Marcina artykule "10 zasad...". Niezbędny jest również wewnętrzny spokój (ostatnio mi go brakuje Smutny ) i pewna nadwyżka siły (poprawcie mnie jeśli się mylę). Wydaje mi się, że handikap obniżony o 3 kamienie jest w sam raz.



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1