GO w filmie
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Forum ogólne

#1: GO w filmie Autor: mazuperSkąd jesteś: Bytom PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 5:03 pm
    ----
Po przeczytani książki "Dziewczyna grająca w Go"poszedłem za ciosem i ogłądnąłem film "Hero".
Chińska produkcja ponoć typowana do oscara (podobnie jak "Przyczajony tygrys...).
Ale do tematu !
W filmie można zobaczyc jak w dawnych czasach grano w GO, jak kładziono kamienie(przypominam że autorka Dziewczyny...używa słowa piony?!)coś na kształt widelca , może jest ktoś kto wie jak ten przyrząd sie zwał.Cała scenka ma raptem do 10 sekund a film jakieś 1.30 h
Na koniec jeszcze jedna uwaga że twórcy Matrixa po za tym że ( ponoć )zerżneli sceny z książek Wiśniewskiego-Snerga to już na 100% sceny walk zaczerpnęli z chińskich filmów takich jak HERO czy wczesna twórczość Jackie Chana
Pozdrawiam Marek

#2:  Autor: asumi PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 9:32 pm
    ----
a jak chcecie obejrzec, jak sie w..shougi;)(no szkoda ze nie w go Smutny ) gra w przyszlosci Wesoły to obejrzyjcie anime Cowboy Bebop:Knocking to heaven door...
(niestety główny bohater należy do tych co sobie totalnie zlewają przegraną/wygraną itp. Fajny )

#3:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 10:53 pm
    ----
Poza tym oczywiście "Pi", "Piękny umysł" oraz z anime: "Hoshin Engi" ("Soul Hunter"), gdzie nawet można dostrzec Go jako metaforę zmagań bohaterów. Natomiast jeśli chodzi o Bebopa, są to (wydaje mi się) europejskie szachy.

#4:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 11:34 am
    ----
Piekny umysl warto obejrzec, niekoniecznie ze wzgledu na to ze w kilkunastosekundowych scenkach graja sobie w go Uśmiech

#5:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 12:10 pm
    ----
Mówiąc bardziej precyzyjnie - go pojawiło się epizodycznie co najmniej w 35 filmach, 7 telewizyjnych sitcomach i 6 anime, powstało też co najmniej 10 filmów tylko o go. www.european-go.org/ar...graphy.htm
---
A Hero jest pięknym filmem...

#6:  Autor: loopanSkąd jesteś: Wroclaw PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 3:52 pm
    ----
Obejrzałem link i w związku z tym mam pytanie.Skąd można wytrzasąć te filmy o Go.(tylko o Go)

#7:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Pt czerw 20, 2003 4:00 pm
    ----
Wiecie, gdzie jak gdzie, ale w dragon ballu to ja Go nie widzialem Drwiący Moze nieuwaznie ogladalem.. Btw: jedna krociutka scenka z Go pojawia sie w bodajze 5 odcinku anime GunParade March :}

#8: Re: GO w filmie Autor: enigm4Skąd jesteś: Olsztyn PisanieNadesłano: Pn paźdź 27, 2008 11:30 am
    ----
Dla mnie kultowym filmem jest Pi. To właśnie dzięki temu filmowi zainteresowałem się Go. Ten film musi zobaczyć każdy kto lubi matematykę lub filmy eksperymentalne.

Trailer z Pi:
pl.youtube.com/watch?v=JRgIbKEsYT4

i główny epizod z gobanem:
pl.youtube.com/watch?v=BNOQUPmgbnY

Więcej info:
pl.wikipedia.org/wiki/Pi_(film)

#9: Re: GO w filmie Autor: AnnadeRuyterSkąd jesteś: Świętochłowice/Katowice PisanieNadesłano: Wt grud 09, 2008 8:08 pm
    ----
A ja polecam anime 'Hikaru no Go'. Seria jest niesamowita. 75 odcinków o zmaganiach graczy, ich emocjach. To właśnie to anime zachęciło mnie do nauki Go a raczej cały czas zachęca.

#10: Re: GO w filmie Autor: animalSkąd jesteś: Lidzbark Warmiński / Olsztyn PisanieNadesłano: Wt grud 23, 2008 11:48 pm
    ----
Go wystepuje rowniez w Anime Ranma 1/2 the Movie 1 i the movie 2 ;] co prawda w 2 to tylko symbolicznie ale jednak Bardzo szczęśliwy

#11: Re: GO w filmie Autor: tommyraySkąd jesteś: Gliwice PisanieNadesłano: Pn lut 16, 2009 1:28 pm
    ----
Samuraja układającego jakiś problem go mozna zobaczyć w jednym z odcinków serialu "Kozure Okami" z Yorozuya Kinnosuke w roli głównej. Jak znajdę, w którym to odcinku to podam Uśmiech

#12: Re: GO w filmie Autor: wojtek85Skąd jesteś: Szczecin PisanieNadesłano: Pt marca 06, 2009 1:41 pm
    ----
Na 90% parkę grającą w Go widziałem w "After the Sunset" z Brosnanem. Dość nowy film, leciał ostatnio w tv. Na 90%, bo widziałem tę scenkę przez ułamek sekundy.

#13: Re: GO w filmie Autor: wysekSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Wt czerw 23, 2009 9:57 am
    ----
[quote="wojtek85"]Na 90% parkę grającą w Go widziałem w "After the Sunset" z Brosnanem. Dość nowy film, leciał ostatnio w tv. Na 90%, bo widziałem tę scenkę przez ułamek sekundy.[/quote]

Widziałem.
To niby miało być Go, ale kamienie były położone raczej w sposób, żeby kształtami coś przedstawiało (jak chmury).
Poza tym, z tego co pamiętam, nie kładli kamieni na przecięciach, tylko na polach.
Pi lepsze :)

#14: Re: GO w filmie Autor: eheodSkąd jesteś: Polska PisanieNadesłano: Pn sierp 30, 2009 2:16 pm
    ----
W Pięknym umyśle też niby goban i kamienie, ale gra niepodobna do go. Jeśli spojrzeć na planszę, to John jakiegoś smoka buduje. I nagle po jednym ruchu przegrywa... Pomijając fakt, że jego oponent, z tego co pamiętam, dwa razy na to samo pole kładzie kamień.

#15: Re: GO w filmie Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Cz wrz 03, 2009 8:47 pm
    ----
W pięknym umyśle grają w Go jak najbardziej, ale gra jest bardzo słaba - a stwierdzenie Nasha po grze, coś w rodzaju "moja gra była doskonała, a mimo to przegrałem" ociera się o farsę;)



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2