Jak zaostrzyć konkurencję w lidze
-> Turnieje i Liga

#1: Jak zaostrzyć konkurencję w lidze Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 2:14 pm
    ----
Propozycja jest taka, żeby wprowadzić opłaty za udział w lidze. Odbywałoby się to na zasadzie opodatkowania się graczy z niższych grup na rzecz tych z wyższych. I tak gracze z grupy najniższej płaciliby najwięcej, potem opłata zmniejszałaby się, zaś powyżej pewnego poziomu granie w lidze przynosiłoby zysk. Oczywiście nie chodzi o wielkie pieniądze, żeby nikogo nie odstraszyć.
Przykladowy podział dla 5 grup:
grupa E: 10 zł
grupa D: 5 zł
grupa C: 0 zł
grupa B: -5zł
grupa A: -10zł
gdzie minus oznacza że sie nie płaci, tylko dostaje. Bylaby to opłata raz na 2 miesiące.
Czekam na Waszą opinię o tym pomyśle

#2:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 3:39 pm
    ----
Wg mnie to nie przejdzie, gdyz taka forma "zwiekszenia konkurencji" jak na moj gust odstraszy slabszych zawodnikow, bo zanim oni dostana sie do grupy nieplatnej (w tym wypadku minimum "c") minie przynajmniej kilka miesiecy a i ten czas nie bedzie gwarantowal wejscie do lepszej grupybo wszyscy beda chcieli sie dostac zeby tylko nie placic... kurcze ale namieszalem

podsumowujac chodzi mi o to ze Ci, ktorzy wolniej uzyskuja kolejne stopnie sily, najprawdopodobniej zostana w tyle bez wzgledu na to ile czasu uplynie i beda placic, a na ten przyklad high kyu i danowcy z miejsca beda dostawac kase tylko dlatego ze graja kilka lat dluzej... (pomijajac nawet fakt ze 10 zl to nie jest ogromna suma, ale zaloze sie ze wiekszosc wolaloby wydac ja na cos innego [np. na brynke do klubu go:)]

#3:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 4:15 pm
    ----
Moim pomysłem na ożywienie konkurencji jest wprowadzenie rankingu IAG, w ktorym punkty otrzymywałoby się za aktualną siłę, liczbę uczniów, nr grupy w lidze, miejsce w turnieju, skomentowaną partię, itp. Według rankingi wyświetlana byłaby lista uczestników akademii. To by jednak wymagało zintegrowania strony, tak aby ranking był obliczany automatycznie. To tylko luźny pomysł.

+ za awanse uczniow nauczyciel też dostawałby punkty rankingowe.


Ostatnio zmienił(a) marcin dnia Wt sierp 19, 2003 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz

#4:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 5:48 pm
    ----
Niezly pomysl. Mozesz sprecyzowac troche szczegolow i przyslac mina priva?

#5:  Autor: kawaSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 11:25 pm
    ----
Wprowadzenie oplat za gre w lidze to zdecydowanie chory pomysl chyba, ze chodzi o to zeby ograniczyc ilosc os[b grajacych i uczynic to miejsce bardziej "elitarnym".
Jak rozumiem zalozeniem IAG jest maksymalna popularyzacja gry, a nie izolowanie sie od potencjalnych graczy.

IMHO nie ma sie co martwic o to zeby gracze traktowali gre powaznie. Po kilku turach gracze niepowani po prostu znikna, a nawet juz znikaja.

Pozdrawiam,
kawa

#6:  Autor: maciekmSkąd jesteś: Częstochowa PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 11:14 am
    ----
To chyba nie jest dobry pomysl, podejrzewam ze moglby wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku.
Ciekawy jest pomysl marcina, ale bez szczegolow trudno sie wypowiadac.

#7:  Autor: loopanSkąd jesteś: Wroclaw PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 12:28 pm
    ----
Pomysł dede nie jest chory, ale jak wiadomo, jeśli chodzi o pieniądze to od razu rosną emocje i powstaje nerwowa atmosfera.Pomysł Marcina jest jak najbardziej na miejscu ( wręcz należy go zrealizować ) ponieważ aktywność w IAG ( szczególnie szkoleniowa ! ) powinna zostać doceniona.Mam taki mały pomysł na ożywienie konkurencji w lidze : gracz, który przykładowo wygrywa daną ligę ( wszystko do uzgodnienia ) otrzymywałby w nagrodę grę szkoleniową lub komentarz gracza silniejszego z wyższej grupy albo nawet któregoś z danowców nie zaangażowanego w ligę.To napewno zmotywowałoby ludzi do cięższej pracy, wszyscy przecież wiemy jak trudno doprosić się silnego gracza o POWAŻNĄ grę szkoleniową, a już gra z np polskim top danowcem to marzenie wielu młodych graczy.

#8:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 1:51 pm
    ----
najlepiej polaczyc to co mowil marcin i loopan czyli:

mozna uzyskac punkty w rankingu aktywnosci IAG poprzez:

- za lekcje publiczne i prywatne dla IAG
- komentarze gier
- pisanie artykułów propagujących GO
- Pomoc przy tworzeniu strony akademi
- pisanie kursow i artykułów tematycznych na temat grania GO (to dla silnych kyu i dan)


punkty mozna by wymienic np na symultane z jakims silnym kyu lub dan albo za komentarz juz skonczonej gry. Jezeli macie jakies pomysly jak by jeszce mozna by wykorzystac punkty w rankingu aktywnosci IAG.

Co do pomyslu dede ma on jeden mankament Smutny Aktywnosc na polu propagowania go nie idzie zbyt czesto w parze z siłą gry.

Co do mojego pomyslu trzeba by go jeszcze dopracowac w kilku strzegulach a glownie :

- rodzaj bazy danych czyli gdzie te wszystkie informacje pomiescic
- sposob punktowania za kreslone czynnosci

jednak najwiekszym problemem bedzie chyba zerowanie punktow za symultane, bo co do komentarza mozna latwo w php napisac skrypt ktory zeruje lub odejmuje punkty w ranikngu kiedy zostanie komus wysalny komentarz na poczte na stronie IAG. Jednak gry musza sie odbywac poza stroną IAG wiec tutaj trzeba liczyc tylko na ludzi :> wiem ze nikt nie ma zamiar oszukiwac ale ja patrze narazie na to spunktu widzenia programisty Bardzo szczęśliwy

Co do samego systemu moge pomóc go stworzyć i dopasowac do strony IAG od konca wrzesnia.

#9:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Śr sierp 20, 2003 1:49 am
    ----
Sprawa oplat - pomysl dobry, lecz niestety nie do wykonania z powodu tej wielkiej rozbierznosc sily. Ja na przyklad wypisalbym sie z ligi gdy tylko spadlbym do grupy D - co pewnie niedlugo by nastapilo, bo jako 14k mam w polsce jakichs 150 ludzi, ktorzy sa ode mnie lepsi (wedlug Grabola), ktorzy z pewnoscia mogliby zapelnic pierwsze trzy grupy. Czyli praktycznie nie mialbym szans na awans - moglbym tylko placic i czekac az bede shodanem :} Co innego, gdyby liga byla handicapowa...

Pomysl marcina zas musze, jak moi poprzednicy skomplementowac :}
Ciekaw jestem tez jak wygladaloby tlumaczenie goistycznych ksiazek przez czlonkow Akademii, ktorzy znaja lepiej jezyk obcy. Za to takze moznaby bylo dawac punkty - tylko nie wiem, jak w tej kwestii wypadaja prawa autorskie, czy ktos moglby mnie oswiecic?

#10:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Cz sierp 21, 2003 10:54 am
    ----
tlumaczyc nie mozna imho bez zgody autora na wieksza skale a taka jest IAG dla wlasnej osoby mozna chyba tlumaczyc ale nie rozprowadzac wiec ten pomysl chyba wydaje mi sie chybiony

#11:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn wrz 14, 2003 7:15 pm
    ----
jak dla mnie pomysl Dede nie dość , ze nie przejdzie, to jeszcze nie jest najlepszej jakości...
I tutaj powtorzę to, co powiedział Tommell- nie ma sensu grac w lidze jako slaby kyuowiec, muszać przy tym za to płacić...
Gra ligowa jest chyba dla przyjemnosci, i sprawdzenia swojej siły , umiejętnoci..
Za to pomysl Marcina zdecydowanie popieram( w koncu toż jest Poznaniak:])

#12:  Autor: mario_orcusSkąd jesteś: Kraków PisanieNadesłano: Wt wrz 16, 2003 3:19 am
    ----
1. Jesli chodzi o oplaty w lidze, to jestem przeciwny zaproponowanemu rozwiazaniu. To wcale nie zaostrzy konkurencji a jedynie spustoszy lige. Ewentualnie mozna sie zastanowic nad pewna modyfikacja: gracze jednej ligi placa 10zl wpisowego, a uzyskana pula jest przeznaczana na nagrody za pierwsze, powiedzmy 5 miejsc. Oczywiscie to wymaga dobrego i aktualnego systemu oceny sily graczy - gracz ma grac w lidze, ktora odpowiada jego sile.

2. Wlaczenie w jeden system rankingowy aktywnosci w akademii i sily gry to zly pomysl, bo taki ranking dotyczy roznego rodzaju aktywnosci: to tak jak by prowadzic wspolna klasyfikacje dla nauczycieli w szkole i zawodnikow na boisku. Nie pomoze ani tym co szukaja dobrego nauczyciela, ani tym, co szukaja mocnego gracza. Ale za bardzo dobry pomysl uwazam wprowadzenie osobnego rankingu nauczycieli: na ranking nauczyciela maja wplyw awanse jego uczniow. I wszystko jest jasne.



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1