Nauka języka japońskiego
-> Ogłoszenia

#1: Nauka języka japońskiego Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pt wrz 26, 2003 5:36 pm
    ----
Jestem nowy na tym całym forum więc nie wiem jak zacząć Zawstydzony
No ale zaczne czy ktoś sie uczy japońskiego, ma jakiś do tego program albo książkę albo zna adresy stron internetowych .
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź

#2:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn wrz 28, 2003 12:01 pm
    ----
Prawde mowiac to mnie tez by sie przydal jakis slownik. Jedyne co wiem to www.babel.altavista.com. Tam mozna tlumaczyc z japonskiego na angielski lub niemiecki, ale tylko ze znaczkow. Nie ma natomiast mozliwosci wpisywania slow korzystajac z tradycyjnego alfabetu.

#3:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn wrz 28, 2003 3:07 pm
    ----
No więc jeśli chadza o stronki, to ja znalazłem darmową stronę japanese.about.com/. Z książkami jest bida. Są słowniki układane według transkrypcji romaji (co najmniej dwa widziałem) i "Słownik znaków japońskich", gdzie znaleźć możemy nieznane nam kanji (wg ilości kresek i zawartych w nim elementów). Gramatyki usiłuję się uczyć z "Praktycznego kursu gramatyki języka japońskiego" wydanego przez poznański uniwerek. Jest to w zasadzie zeszyt ćwiczeń, ale przed każdym ćwiczeniem przedstawione jest krótko zakres materiału. Książce przypomina trochę podręczniki językowe z lat '70-'80 ("Czy to jest japońskie radio? Nie to nie jest japońskie radio."), ale cóż poradzić.

Ooo właśnie znalazłem i dorzucam do starego posta: lrnj.com/ - gierki do nauki japońskiego (na razie jedna: hiragana, katakana, 200 kanji) - bomba!!!

#4:  Autor: MaenardilSkąd jesteś: Barad Galen (Bydgoszcz) PisanieNadesłano: Śr paźdź 01, 2003 1:18 am
    ----
Ja bardzo lubię ten słownik:
www.csse.monash.edu.au...wjdic.html
Ja japońskiego się uczyłem, a co więcej nawet używałem.
Książkę polecam "Japaneese for busy people".
W Warszawie bez problemu można jakiś kurs znaleźć, jak jest gdzie indziej to nie wiem.

#5:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Śr paźdź 15, 2003 2:24 am
    ----
Do nauki języka polecam świetną gierkę Slim Forest Edventure można ją ściągnąć ze strony : lrnj.com/



-> Ogłoszenia

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1