Co i jak
-> Ogłoszenia

#1: Co i jak Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 12:46 am
    ----
Nom zacznę od tego że, po pierwsze gram od miesiąca, ludzie jak gracie ze mną bądzcie wyrozumiali nie miażdzcie mnie bo to jest bolesne przeżycie no ale nie o tym mowa podpowiedzcie mnie skąd można ściągnąć partie skomętowane ==> PO POLSKU <==

Z góry dziękuję za odpowiedź Uśmiech

#2:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 10:33 am
    ----
Np. z działu (specjalnie tak nazwanego w tym celu) "skomentowane partie" w bloku Nauka.

#3:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 12:43 pm
    ----
Swoja droga to niektore partie w tym dziale maja nieco ubogi komentarz, ktory w skrajnych przypadkach ogranicza sie do dwoch zdan typu:"I tu popelnilem blad", oraz "czarne ogolnie graly dobrze". Ale zawsze zostaje tych kilka wspanialych komentarzy, ktore sa cenna zdobycza spragnionego wiedzy, poczatkujacego goisty. Ja mimo wszystko korzystnam z anglojezycznych komentarzy. nie to zebym nie docenial rodzimego wysilku. Po prostu jest znacznie wiekszy wybor i mozna znalesc cos dla siebie (skomentowane podobne bledy, ktore sam popleniam, czy tez sytuacje, ktore szczegolnie przysparzaja mi problemow).

#4:  Autor: loopanSkąd jesteś: Wroclaw PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 3:26 pm
    ----
A moze by tak skorzystac z wiedzy i doswiadczenia starszych kolegow?
Przylozyc sie, rozegrac gre - po przegranej - zadac kilka pytan, poprosic o wytlumaczenie niezrozumialych rzeczy i tak przygotowanego sgf-a wyslac np do Okupanta (widzialem, ze jest chetny Bardzo szczęśliwy ) A potem to juz zostaje tylko rolozyc taka partie kilka razy i wyciagnac wnioski.Plusy sa takie, ze komentarz jest po Polsku i tlumaczone sa bledy ktore sami popelniamy.

#5:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 3:27 pm
    ----
Miałem namyśli partie skomętowane na innych stronach.

#6:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 9:48 pm
    ----
Masz Rekka do czynienia z najważniejszą stroną o polskim Go i na innych owszem są partie (patrz www.gobase.org ), ale nie w języku ojczystym. W swojej książce Kraszek komentuje kilka swoich partii z ME, podobnie "Graj jak Shodan" to książka z komentarzami, poza tym dla dobra własnego Go warto nauczyć się anglika. Wtedy staje otworem droga do naprawdę szerokiej literatury i zasobów internetowych.
Jako osobie początkującej natomiast bardzo polecam dawanie własnych partii pod komentarz.

#7:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn paźdź 13, 2003 10:58 pm
    ----
Czytalem ksiazke Kraszka i powiem Ci Zefciu, ze taki komentarz jest nic nie wart dla poczatkujacego. To wlasciwie nie tyle komentarz co refleksje autora po rozegranych przez niego partiach. Wiedza z tego znikoma. Zdecydowanie bardziej mi sie podoba pomysl Loopana. Nie ma to jak omowienie wlasnej gry. Przypomina mi sie bodajze 13 odcinek Hikaru - 3 gra z Akira. Poczatkowo gral Sai. Pozniej jednak Hikaru zauwazyl ruch, ktory jego zdanim byl dobry. Sai jednak odradzal i pewnie mial racje, znajac jego sile. Hihakru wtedy odparl, ze dopoki nie postawi tego kamienia, to nie ebdzie wiedzial dlaczgo ten ruch nie jest najlepszy. I tak jest wlasnie z analiza wlasnych gier, ze na nich uczymy sie najlepiej. Zreszta Rekka, ja Ci mowilem, zeby mi dawal swoje partie do komentowania. Jakiejs wielkiej sily nie mam i sam sie dopiero ucze, ale jakies wieksze bledy moge wylapac.

#8:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Wt paźdź 14, 2003 2:00 pm
    ----
partie skomentowane przez Kraszka w Jego ksiazce sa bardzo wartosciowe !!! Gdy przecyztalem je pierwszy raz moja sila skoczyla z 16 na 14kyu

#9:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Wt paźdź 14, 2003 6:50 pm
    ----
Nexo, ale czytales je po raz pierwszy majac 16k. Obawiam sie, ze Rekka nie ma polowy tej sily i jego zrozumienie tych partii bedzie minimalne. Sam pamietam jak sie do nich zabieralem bedac powiedzmy w srodku ksiazki i wrocilem do nich dopiero, gdy sie troche podciagnalem. Ja nadal bede uwazal, ze ten komentarz jest bardzo ogolny. Nie wiem, moze ja nie umiem z niego skorzystac, moze mam jeszcze za niska sile. Mnie osoiscie o niebo bardziej odpowiada czytanie partii komentowanych przez innych graczy z poziomu 10k-1d. Jako latwiej jest mi chwycic idee. No a najlepsze sa chyba komentarze wlasnych partii. Zreszta nie bede sie powtarzac, bo juz to raz napisalem.



-> Ogłoszenia

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1