Problemik na późny październik
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: Problemik na późny październik Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn paźdź 26, 2003 12:23 pm
    ----
---------------------------------------


Dla przypomnienia chodzi o to, by określić co się stanie z czarną grupą, gdy ruch będzie należał do białego, a co gdy do czarnego.

Zachęcamy do publikowania swych prób. Trudność problemu oceniam na 4 kyu, więc graczy silniejszych niż 4 kyu na razie prosiłbym o wstrzemięźliwość.


Ostatnio zmienił(a) marcin dnia Pn paźdź 27, 2003 12:07 am, w całości zmieniany 1 raz

#2:  Autor: okupantSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn paźdź 26, 2003 1:38 pm
    ----
Ja myślę, że biały może zabić, a czarny wywalczyć seki w gote

#3:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Pn paźdź 26, 2003 1:53 pm
    ----
wydaje mi się że biały może zabić:
-------------------------|


no i czarny seki (tak jak mówił okupant, tyle ze nie w gote), ale tutaj nie przemyślałem jeszcze wszystkich możliwości:

-------------------------|

#4:  Autor: asumi PisanieNadesłano: Pn paźdź 26, 2003 7:06 pm
    ----
dla odmiany - nie zgadzam się z przedmówcą Wesoły te warianty z diagramów R. - zwłaszcza późniejsze ruchy - mogłyby wyglądać inaczej i lepiej dla czarnego

moim skromnym zdaniem (w końcu do 4k jest mi baaardzooo daleko Puszczający oczko ) ruch o19 decyduje o życiu czarnego (gdy zaczynają czarne) lub o jego śmierci (gdy zaczynają białe)
(precz z seki Puszczający oczko )

oczywiście mogę się mylić Przewracający oczami
(i wcale się nie zdziwię Puszczający oczko )

#5:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Pn paźdź 26, 2003 7:56 pm
    ----
faktycznie to ko co przedstawilem to nie jest ko kurcze Puszczający oczko
jak bede mial czas to pomysle

#6:  Autor: okupantSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn paźdź 27, 2003 9:26 pm
    ----
No dobra, jak wy wyskoczyliście z diagramami nie dając innym ludziom pomyśleć to ja też wyskoczę :P.

Biały może zabić czarnego na całkiem sporo sposobów, więc nie ma co tutaj wypisywać diagramów.

A w drugim diagramie Yoshuy po p17 czarnego o18 białego moim zdaniem zabija



-------------------------|


-------------------------|


Seki sobie wyobrażałem trochę inaczej:

-------------------------|


Jeżeli biały spróbuje 6 w 7 to nie ma ko, bo czarny 6, biały bije, czarny atari od zewnątrz i biały nie może połączyć.

Dla pełnego obrazu dwie nieudane próby przeżycia:

-------------------------|


-------------------------|

#7:  Autor: PiotrekSkąd jesteś: Chocianów PisanieNadesłano: Śr paźdź 29, 2003 12:44 am
    ----
okupant rulez Puszczający oczko zgadzam sie w zupelnosci z okupantem, bialy jak gra to zabija, na wiele sposobow, a jak czarny zaczyna to jest seki, rowniez na wiele sposobow Puszczający oczko

#8:  Autor: okupantSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr paźdź 29, 2003 12:47 am
    ----
Ja widzę czarnym jeden sposób na seki - ten na obrazku. (Chyba, że biały zagra inaczej, ale czarny musi zacząć w n19)

#9:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Śr paźdź 29, 2003 1:49 am
    ----
Jezeli chodzi o ostatni wariant to jest on dla mnie troche niezrozumialy... bo wg mnie czarny odpowiada tak:

-------------------------|

#10:  Autor: okupantSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr paźdź 29, 2003 3:07 am
    ----
-------------------------|

#11:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Śr paźdź 29, 2003 3:33 am
    ----
Cholera zas mam jakies schizy Puszczający oczko



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1