Ile i jak często
-> Forum ogólne

#1:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 10:42 am
    ----
a mam robić tabelke ze statystykami....?
eh

#2:  Autor: CALADIUSSkąd jesteś: Gliwice PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 10:58 am
    ----
Nie, no. Tak tylko można by pwoeidzieć. np. Codziennie po godzinie

#3:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 11:42 am
    ----
Powiedzmu nie każdy ma czas grać dużo, ale też nie wie ile czasu dziennie spędza. Moim zdaniem gra sie tyle ile sie może, im więcej grasz możesz się więcej nauczyć. Niektóży grają w Go całe życie. Natomiast ja jakieś 2 lub 3 partyjki dziennie na różnych serwerach. Ostatnio wpadł mnie w oko DashBaduk. Jeśli chodzi o to by tam wygrać to już inna sprawa. Także gra sie w zależności od potrzeb i ilości czasu jaki sie posiada. Uśmiech

#4:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 11:55 am
    ----
Ja przede wszystkim nie poswiecam calego swojego czasu zwiazanego z go na samo granie. Do tego dochodzi analiza parti (wlasnych i zawodowcow), rozwiazywanie problemow (ostatnio sie zaniedbalem) oraz nauka joseki 9dopiero zaczynam, wczesniej bylem zaniedbany w tym wzgledzie). Jesli policzyc caly ten czas to tez zalezy to od czasu. W wakacje zdarzalo mi sie, ze siedzialem nad go nawet 8 godzin dziennie. Teraz jest to okolo 4 godzin dziennie, z czego gram srednio dwie partie dziennie. Zauwazylem ponad to, ze jesli duzo siedze nad analiza partii to potem mam ochote odpoczac od samego grania i zajmuje sie czyms innym. Dla mnie duzym rozluznieniem, a zarazem satysfakcja jest dawanie lekcji poczatkujacym. Po takiej lekcji odzyskuje chec do gry, jakbym zyskiwal nowa witalnosc. Moim zdaniem trzeba sobie wszystko przeplatac, a nie ciagle tylko grac i grac. Nawet w naszym osiedlowym sklepie spozywczym panuje system rotacyjny i rano pani siedzi na kasie, a potem idzie na iesny, by nastepnego dnia podawac sery. Inaczej by zbzikowala na tej kasie, a wydajnosc jej pracy by spadla. Ale z tego co pamietam, to jak zaczynalem, to gralem ile wlazlo. Tylko, ze to wynikalo z tego, ze to byla mala plansza, ktora rzadzi sie swoimi prawami. Gra jest szybka, krotka i nastepuje odpoczynek po wysilku umyslowym. Gdy gra sie na duzej planszy trzeba byc skoncentrowanym nieraz przez godzine czasu. Zwlaszcza na gobanie to jakos wolniej idzie. Ale nawet jak gralem tlyko na malej planszy to po pewnym czasie zaczalem odczuwac zmeczeniem tym graniem i mialem taki okres, ze przychodzilem i w ogole nie gralem, a jedynie opbserwowalem gry innych.

#5:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 12:09 pm
    ----
Kaisuj ma racje granie w Go nie polega wyłącznie na praktyce, ale też na analizie własnych partii (głównie). Jeśli chodzi o przeanalizowanie jakiejś partii lepiej ją pokazać komuś lepszemu w Go niż ty sam. Nieraz sie zdaje że jest okej, a tu bach ktoś mówi tobie że twoja analiza jest cała zła, albo w lepszym wypadku częściowo dobra. Puszczający oczko

#6:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 7:17 pm
    ----
dopoki net mi dzialal dobrze to go zajmowalem sie kiedy tylko mialem czas. Teraz niestety z powodu badziewnego polaczenia (nie mam pojecia co sie dzieje) gram bardzo malo i bardzo rzadko

#7:  Autor: XellosikSkąd jesteś: Kielce PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 8:00 pm
    ----
Ja gram ile tylko mozna zawsze mam otworzony KURNIK na planszy 9x9 !!!MAM tez igowin ciagle otwarte !!!!!!!!!!! Powinno sie grac ile mozna dlatego ja gram dziennie 4, 5 godzin !!! Fajny Wesoły

#8:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 8:04 pm
    ----
Wiesz Xellosik podchodzisz do tej gry że tak powiem zbyt nadgorliwie. Przypomina mi to jak ja obsesyjnie grałem w Grę Baldur's Gate w ciągu 4 lat przeszedłem sage znam każdy szczegół gry na pamięć, a ty chyba Go traktujesz podobnie tylko tutaj już tak prosto nie jest Puszczający oczko

#9:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 9:42 pm
    ----
Nie oceniaj czlowieka po dwoch zdaniach... Moim zdaniem zapal jest wazny. Spotkalem sie z tyloma ludzmi, krzywiacymi sie na mysl o go, ze lubie u ludzi zapal do gry.

#10:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 10:18 pm
    ----
Ja też lubie jak ludzie mają zapał do gry ale wiem jak to jest jeśli sie spędzi bardzo dużo czasu nad czymś czego inni ludzie nie akceptują. Jeżeli akcepyują "Go" jego rówieśnicy to bardzo dobrze nie mam nic do tego.

#11:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Pn paźdź 20, 2003 11:16 pm
    ----
kurde odczepcie sie od czlowieka z zapalem do gry. sam przez pierwszy miesiac grania siedzialem po kilka ladnych godzin dziennie na kurniku i gralem i ogladalem partie

#12:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 1:53 am
    ----
Nie mam nic do człowieka z zapałem gry jeśli ktoś sto inaczej pomyślał to przepraszam Płaczący lub bardzo smutny mnie wcale nie o to chodziło. Jeszcze raz przepraszam.

#13:  Autor: XellosikSkąd jesteś: Kielce PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 8:08 pm
    ----
Mowie wam ja mam bardzo wyrozumialych rowiesnikow z ktorymi gram w GO !!! W zyciu nie widzialem tak PIEKNEJ gry jak GO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po prostu uwielbiam w NIA grac !!!!!!! I nie obchodzi mnie gdy ktos mowi ze jestem nadgorliwy (bo tak nie jest) !!! A w go gram juz jakies 2,5 miesiaca !!!!!!!!! ale chcialbym poznac jakiegos ?KYU z KIELC zebym mogl sie poduczyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#14:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 8:28 pm
    ----
Dobrze jest grac 'na maxa'. Ale warunkiem jest wyczucie kiedy jest sie zmeczonym i granie byloby bez sensu. Chodzi o to zeby nie zamienic go na klikanie. Czasem jest tez tak ze czlowieka ogarnia totalne zniechecenie, nic nie wychodzi i widok planszy powoduje odruchy wymiotne. Wtedy dobrze jest zrobic sobie przerwe, az poczuje sie glod gry. Czesto po takiej przerwie czlowiek wraca ze swiezym spojrzeniem i zaczyna grac lepiej. Wazne jest, zeby zapisywac sobie gry ktore wydaja Wam sie szczegolnie wazne i wracac do nich. Czesto pomoc kogos silniejszego w postaci komentarza bardzo sie wtedy przydaje.



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1