Turnieje IAG a lista promocyjna PSG
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Turnieje i Liga

#1: Turnieje IAG a lista promocyjna PSG Autor: michciuSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Wt paźdź 28, 2003 5:22 pm
    ----
Jakoś nie widzę wpływu moich gier w ramach turniejów akademii na mój ranking. Czy ktoś powiadamia Grabola o wynikach?
A jak to wygląda u was?

#2:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Wt paźdź 28, 2003 9:42 pm
    ----
Do listy licza sie gry grane na handikapie mniejszym lub rownym 3. Kazda taka gre admin turnieju przesyla mi, a ja po przegladnieciu wysylam ja Grabolowi. A wplyw? Ja np dzieki udzialowi w ostatnim turnieju awansowalem na 4k.
dede

#3:  Autor: MirkoTSkąd jesteś: Ruda Śląska PisanieNadesłano: Śr list 05, 2003 10:33 pm
    ----
Jasne, że są efekty. Tyle że czasem trudno to zauważyć bo trzeba dokładnie śledzić kolejne listy rankingowe. Przynajmniej ja takie zmiany rejestruje (chociaż niestety awansować nie mogę). Płaczący lub bardzo smutny

Mirek

#4:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Śr grud 24, 2003 5:15 pm
    ----
Ja mam takie pytanie. Gram w lidze i w turnieju. Wyslalem juz okolo 10 gier z dopiskiem "do PSG". Nadal mnie nie ma na liscie Grabola. Dlaczego? Czy musze meic oplacona skladke czlonkowska? A moze musze rozegrac wiecej gier, a jesli tak, to ile?

#5:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 4:14 pm
    ----
Do PSG licza sie gry w ktorych roznica sily miedzy graczami nie przekracza 3 kamieni niezaleznie od wyrownania.

#6:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 5:36 pm
    ----
Nie wiem Kai czy jak nie ma cie jeszcze na liscie to mozesz sie na niej pojawic za posrednictwem gier w internecie (nie mam pojecia, to tylko spekulacja)

#7:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 6:10 pm
    ----
No ja mialem conajmniej 5 takich gier gdzie iescilem sie w tym marginesie 3 kamieni. Ale byc moze Parn ma racje. Jesli tak, to nie bede mial juz najmniejszych skrupulow by wycofac sie z ligi i i turnieju.

#8:  Autor: ketchupSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 9:46 pm
    ----
Na poczatek odpowiedz dla Kaia:

Znajdujesz sie na Liscie Promocyjnej PSG.
Twoja sila, ktora w tej chwili wynosi 17k, wymaga, moim zdaniem, weryfikacji. Dobrze by bylo, gdybys znalazl nauczyciela, ktory by o to dbal. Oczywiscie to tylko jedna, wcale nie najwazniejsza, z zalet wynikajacych z posiadania nauczyciela.

O grach internetowych:

Rozgrywajac tylko partie w Internecie MOZNA się znalezc na Liscie Promocyjnej PSG. Do czasu rozegrania pierwszej "prawdziwej" gry przy nazwisku gracza umieszczony jest znacznik "INT". Szczegolowy opis regulaminu znajduje sie pod adresem: go.art.pl/ranking/internet.php
Na podkreslenie zasluguje fakt, ze system znajduje sie w tej chwili w fazie testowania. Na to, czy zostanie utrzymany, czy tez Grabol i Zarzad PSG sie z niego wycofaja, wplyw ma nie tylko ciezka praca dede, ale rowniez postawa uczestnikow Akademii. Pamietajmy o tym.

O skrupulach:

Jezeli ktos stracil motywacje, checi lub mozliwosci brania udzialu w Lidze lub turniejach, moze, a wrecz powinien sie z nich wypisac. Podobnie jest z uczestnictwem w Akademii wogole. Wszyscy jestesmy amatorami. Gramy w Go, uczymy sie grac, uczymy grac innych, bierzemy udzial w innych aktywnosciach organizowanych w ramach IAG w swoim wolnym czasie, dla przyjemnosci. Jezeli zaczyna brakowac czasu lub przestaje to przynosic przyjemnosc i satysfakcje najrozsadniej jest sie wycofac. Nie ma powodu, zeby miec skrupuly. Odpowiedzialnosc, szacunek dla dede i innych uczestnikow tego wymaga. Lepiej zapisac sie z powrotem kiedy znowu sie znajdzie czas i ochote, niz byc "martwa dusza" i wypaczac wyniki.

Pozdrawiam i przesylam spoznione zyczenia Wesolych Swiat.

#9:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 11:29 pm
    ----
Po pierwsze ciesze sie, ze wreszcie ktos, a dokladniej Ketchup, napisal wyczerpujaco na ten temat. Dziekuje. To, co napisales, wiele mi wyjasnilo.

Co do nauczyciela to juz posiadam takowego i ocenil wstepnie moja sile na 16k. Napisalem wiec do dede, ze jesli jest to mozliwe, by promowal mnie wlasnie do tej sily.

Jesli zas chodzi o motywacje i przyjemnosc z gry to zdecydowanie jej nie stracilem. Stawiam sobie kolejne cele, a moja sila wreszcie drgnela i powoli rosnie, co mnie niezmiernie cieszy. Po pierwsze widze jakies efekty swojej nauki i grania, a po drugie bede mogl wiecej nauczyc innych. To, co napisalem o wycofywaniu sie, jest spowodowane moja irytacja, ktora jest wywolana nieprzemyslanymi (moim zdaniem) zasadami rozgrywania gier w ramach ligi i turnieju IAG. Zasady stanowia, ze czas przewidziany na gre powinien wynosi 10/10, a dodawanie czasu przeciwnikowi podczas gry, uniewaznia ja. Moim zdaniem przepisy powinny byc jakos dostosowane do realiow, a te sa takie, ze wielu graczy, rowniesz ja ma lagi, czasem bardzo duze. Owszem, sa pory dnia, kiedy wszystko mi ladnie dziala, ale poniewaz czasem ciezko jest sie umowic z osoba, ktora ma niewiele czasu, nie mam wyjscia i musze grac poznym wieczorem, gdy na KGSie jest zalogowanych duzo osob. I kilka razy zdarzylo mi sie, ze przegralem przez czas mimo, ze prowadzilem na punkty. To jest bardzo irytujace i krzywdzace. Nie rozumiem skad takie sztywne ograniczenie. Rozumiem, ze okresla sie minimalny czas gry, by uniknac grania blitzow. Ale czemu tylko 10/10, a nie 30/10. Te dodatkowe 20 minut naprawde wiele zmieniaja. Dede ostatnio powiedzial, ze jesli obaj gracze sie zgodza grac w dluzszym czasie, to on nie ma nic przeciwko. Sek w tym, ze sie nie zgadzaja. Ostatnio mialem taka sytuacje, ze kilka osob ode mnie z grupy milczalo i z nikim nie gralo. Wysylalem kilkukrotnie maile do tych osob. W koncu dwie odpowiedzialy. Jedna powiedziala, ze zapomniala, ze jest cos takiego jak liga, a druga, ze nie mala czasu. I gdy wreszcie zjawila sie w swieta na KGSie, w poznych godzinach wieczornych, gdy oczywiscie mialem klopoty z polaczeniem, zaproponowala gre. Powiedzialem, ze mi wolno dziala i poprosilem o gre przy ustawieniach 30/10, wyjasniajac, ze jest to dozwolone, jesli on sie zgodzi. W odpowiedzi uslyszalem, ze denerwuja go dlugie gry i sie nie zgodzil. W efekcie musialem grac bez namyslu, by nie przegrac przez czas. Kilka razy mnie wyrzucalo z serwera. Jak wiadomo, gdy sie gra blitza, to sila jest slabsza o kilka kamieni, ale mimo to udalo mi sie wygrac o 6,5 pkt. Niestety nie zdarzylem spasowac. Serwer mnie rozlaczyl zanim przyjal moje spasowanie. Poczulem wielka gorycz i irytacje, ze z powodu tego przepisu, ktorego nie rozumiem, przegralem kolejny raz. Stad moj post i zdanie o rezygnacji z rozgrywek. Granie w taki sposob nie jest dla mnie przyjemne i na pewno nie odzwierciedla mojej sily.

P.S. Na liscie promocyjnej mnie nie ma. Sprawdzalem ja i kilku moich znajomych. Ich tez nie ma.

#10:  Autor: RucaSkąd jesteś: Głogów PisanieNadesłano: Sb grud 27, 2003 1:11 pm
    ----
Pamietam jak Ash (obecny nick Koryou czy siakos tak) chcial byc na liscie PSG, a nie mial mozliwosci pojechania na zaden turniej.
Nie skonczylo sie na tym, ze nauczyciel ocenil jego sile, on wyslal tego e-maila do dede i byl na liscie PSG.... musial jeszcze kilka gier zagrac (juz nie pamietam z kim, ale cos mi swita w glowie, ze to byli b. dobrzy gracze), pozniej dopiero zostala jego sila zweryfikowana na 99% i sie pojawil na tej liscie...
Jak tak Ci bardzo zalezy to mozesz sprobowac, ale ja na Twoim miejscu raczej porozgladal sie za jakimis turniejami....

#11:  Autor: ketchupSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Sb grud 27, 2003 3:02 pm
    ----
Kaisuj, jestes na Swiatecznej Liscie PSG z 25 grudnia.
Aktualnie na liscie mozna znalezc 14 uczestnikow IAG, ktorzy nie rozegrali zadnej waznej gry in-real-world.


Jeszcze kilka spraw off-topic:

1. Najnowsza liste promocyjna mozna zawsze znalezc na Naszym Wiki pod adresem wiki.go.art.pl/index.php/ListaPsg. Wrzuca ja tam sam Grabol i robi to na biezaco, podczas gdy portal go.art.pl aktualizuje Adziu na podstawie nadsylanych materialow. Adziu robi to w miare wolnego czasu, wiec nalezy sie liczyc z kilkudniowymi opoznieniami. Oops... widze, ze Adziu sie pomylil i opublikowal wczoraj nie ta wersje Grabolki co trzeba Puszczający oczko

2. Grabol rozsyla rowniez liste promocyjna za pomoca GO-L. GO-L to lista dyskusyjna PSG na temat Go. Zachecam do jej czytania. Archiwum listy znajduje sie pod adresem Archiwum GO-L. Warto je przejrzec, choc z przykroscia musze stwierdzic, ze duzo wiecej ciekawych materialow mozna znalezc w starszych rocznikach archiwum. Ostatnio przewazaja toczone w nienajlepszej atmosferze dyskusje dotyczace dosc specyficznych, niszowych spraw. Dlatego tez, na podstawie lektury archiwum, kazdy musi sam ocenic na wlasny uzytek, czy lepiej zapisac sie na liste i dostawac nowe wiadomosci poczta, czy wystarczy mu przegladanie archiwum.

3. Problem lagow i czasu gier turniejowych zasluguje na oddzielny watek w forum.
Zakaz dodawania czasu i cofania ruchow jest poza dyskusja. Mozliwosc umawiania sie przed gra na czas dluzszy niz minimalne 10/10 daje duza elastycznosc i wydawalo sie wystarczajace. Jesli tak nie jest i problem dotyczy wiekszej liczby osob trzeba bedzie poszukac lepszego rozwiazania. Sprawa jest zlozona, a ostateczna decyzja nalezy do dede.

#12:  Autor: kawaSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 10:18 pm
    ----
Moze to glupie pytanie ale czy trzeba byc czlonkiem PSG zeby byc notowanym na liscie promocyjnej PSG ?

Jesli zas roznica sily miedzy graczami jest wieksz niz 3 kamienie to nie ma sensu pisac "do PSG", bo w zaden sposob to nie wplywa na ranking?

Pozdrawiam wszystkich,
kawa

#13:  Autor: MirkoTSkąd jesteś: Ruda Śląska PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 11:47 pm
    ----
Nie, nie trzeba być członkiem PSG

Mirek

kawa wrote:
Moze to glupie pytanie ale czy trzeba byc czlonkiem PSG zeby byc notowanym na liscie promocyjnej PSG ?

Pozdrawiam wszystkich,
kawa

#14:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 10:49 am
    ----
Mam pytanie a propos zaliczania gier ineternetowych do PSG. Doczytałam się w regulaminie, że liczone są tylko gry z Aurory. No cóż, większość gier turniejowych jest rozgrywana na KGS. Czy to tylko martwy przepis, czy to naprawdę ma znaczenie? Poza tym, czy te 3 dni na wysłanie kifu to chodzi o wysłanie do adm. turnieju, czy do Grabola?

#15:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:10 pm
    ----
Nie wiem skąd wzięłaś starą wersję regulaminu. Nowa jest dostępna na stronach psg.



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2