Kifu
-> Forum ogólne

#1: Kifu Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pt paźdź 31, 2003 1:31 pm
    ----
Cześc wszyskim ostatnio dorwałem kilka arkuszy czystego Kifu chciałbym to jakoś wypełnić jakieś partie nanieść ale nie wiem jak. Może macie jakiegoś skana wypełnionego kifu albo wiecie jak go wypełnić. Bardzo był bym wdzięczny za pomoc. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam.

#2:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pt paźdź 31, 2003 3:13 pm
    ----
W Hikaru mówią, że używa się do tego dwóch kolorów (wybacz mi, że mówię o komiksach, ale dla wielu HnG jest ważnym źródłem wiedzy o Go w Japonii). W warunkach turniejowych jednak zasuwanie z paczką długopisów jest ciężkie, dlatego jeden z kolorów bierzemy po prostu w kółko. (Ja osobiście zakreślam białe, ale inni twierdzą, że powinno być odwrotnie). Jeśli grasz pod kamieniami, piszesz na dole np. "105 w 40". Czasem można prościej, np. "60 łączy". Dla ko wymieniasz po prostu numery wszystkich odbić, których nie można zapisać w kratkach (czyli zapisujesz pierwsze zbicie, bo tylko na to jest miejsce)

#3:  Autor: pepiSkąd jesteś: Wrocław PisanieNadesłano: Cz list 13, 2003 2:00 am
    ----
Ja się nauczyłem że na kifu Czarny bierze swoje ruchy w kółko a Biały nie, to wystarcza. BTW, to jest bardziej czytelne niż różnokolorowe długopisy Uśmiech

#4:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pt list 14, 2003 1:57 am
    ----
A tam Zefciu od razu nie trzeba brac zestawu dlugopisow:)
Wystarczą 2 i nie ma problemow, a jest czytelnie...
Ja zwykle po dotarciu do 100 ruchu zaczynam sie mylic, po czym zaczynam na kifu wypisywac takie farmazony, ze to koniec:)
moze dobrym sposobem bylo by uzywanie 2ch kifu na jedno partie?



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1