Koncentracja podczas gry
-> Forum ogólne

#1: Koncentracja podczas gry Autor: asumi PisanieNadesłano: Sb list 08, 2003 5:47 pm
    ----
Jak zachować właściwą koncentrację uwagi? Na tyle, żeby nie skoncentrować się przesadnie na jednym punkcie albo nie myśleć o czym innym? I być na tyle uważnym, żeby obiektywnie stwierdzić, jaka jest sytuacja na planszy?

Ktoś kiedyś napisał - oddychać równo i spokojnie... czy to wystarczy? Wesoły

#2:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Sb list 08, 2003 8:46 pm
    ----
Ja zauwazylem, ze czesto sie koncentruje jak gram gry handicapowe. Moze po prostu trzeba sobie wmawiac, ze jest sie w trudnej sytuacji, albo, ze gra sie z duzo lepszym. Ja chyba wlasnie jakos tak robie. Staram sie nie lekcewazyc sytuacji, myslec, jakby od kazdego ruchu zalezal wynik koncowy (w koncu zalezy), zupelnie jakbym gral yose. Wtedy chyba latwiej sie skoncentrowac przy takim nastawieniu.

#3:  Autor: asumi PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 12:32 am
    ----
kaisuj wrote:
Ja zauwazylem, ze czesto sie koncentruje jak gram gry handicapowe. Moze po prostu trzeba sobie wmawiac, ze jest sie w trudnej sytuacji, albo, ze gra sie z duzo lepszym.
w moim wypadku po prostu nie działa Zawstydzony a na kogoś innego to może zadzialać w ten sposób, że się przestraszy sytuacji i nic, tylko... nobi nobi nobi ;P

#4:  Autor: wojtek85Skąd jesteś: Szczecin PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 4:00 am
    ----
Jesli chodzi o koncentracje podczas gry to nawet sie tym nie przejmuje. Oczywiscie mowie o grze w necie bo w rzeczywistosci jest inaczej. Przed grą dobrze jest posłuchać jakiejs spokojnej muzyki, moze pomoc, zlagodzic ruchy i nie grac hamet:D

#5:  Autor: asumi PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 4:07 pm
    ----
wojtek85 wrote:
Jesli chodzi o koncentracje podczas gry to nawet sie tym nie przejmuje. Oczywiscie mowie o grze w necie bo w rzeczywistosci jest inaczej.
inaczej, tzn? Przewracający oczami

#6:  Autor: wojtek85Skąd jesteś: Szczecin PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 5:44 pm
    ----
Inaczej czyli raczej sie koncentruje, ale tez nie zawsze Puszczający oczko Ciezko sie koncentrowac do blitza Bardzo szczęśliwy

#7:  Autor: pepiSkąd jesteś: Wrocław PisanieNadesłano: Śr list 12, 2003 11:18 pm
    ----
wojtek85 wrote:
Ciezko sie koncentrowac do blitza Bardzo szczęśliwy

Właśnie nie, jeśli nie masz dobrej koncentracji przy blitzu, to go przegrasz Uśmiech
Kolega kiedyś zarekomendował mi sposób na koncentrację podczas partii który sprowadza się do tego, żeby myśleć wyłącznie o robieniu dobrych ruchów w odpowiedzi na ruchy przeciwnika i broń Boże nie myśleć o wyniku partii a już w ogóle nic w rodzaju: "Jestem silniejszy/sza, muszę wygrać". Świadomość własnej siły jest ważna, ale moment w którym się myśli "Już wygrałem/łam, nie mogę przegrać" często poprzedza zagranie jakiegoś idiotyzmu który powoduje przegranie właśnie.

#8:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Cz list 13, 2003 2:37 pm
    ----
do szklar mialem okropne probelmy z koncentracją ale dzieki grom z Marcinem i Pepi jakoś się przłamałem i dużo lepiej mi się gra. Koncentracja podczas gry, nawet blitzu (pepi podobno ta keima co ci zagralem to bylo hamete:)) pomaga bardzo w grze jak i szybszym awnasie

#9:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pt list 14, 2003 2:01 am
    ----
Mi trudno jest sie skoncentrowac podczas grania w internecie..
Po prostu nie jest latwo usiedziec w skupieniu, kiedy mozna robic tyle rzeczy podczas gry...
GG, forum, przegladanie stron internetowych...
Wlasnie tez zauwazylam, ze trudno mi sie skupic w necie:)
Teraz sie staram chociaz nie rozmawiac podczas gry...



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1