Turniej IAG - problemy z sila uczestnikow
Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
-> Turnieje i Liga

#16:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 8:39 pm
    ----
Yebi, jezeli jeszcze tego nie zauwazyles to moja wypowiedz na temat trudnosci znalezienia nauczyciela byla riposta na Twoja wzmianke ze takowego znalezc trudno wiec jezeli uwazasz ze popadlem w skrajnosc, i odbieglem od tematu to tylko i wylacznie z tego powodu ze pragnalem napisac kilka slow o TWOICH watpliwosciach co do tego... Apelowalbym wiec o pamietanie tresci swoich wczesniejszych postow...
A problem z turniejem wg mnie jasno odnosi sie do tego czy ktos ma senseia czy nie(przynajmniej do 6k). Kazdy jest inny, poki co nie ma jasno okreslonego wzoru matematycznego, ktory precyzyjnie okreslilby sile zawodnika, KGSowy system nie jest wyjatkiem.
Chcecie zeby nikt nie oszukiwal(sandbaggerowal), ok, ale nie sprowadzajcie GO do matematycznych obliczen... to se ne da ...
Yebi jeszcze jedno... jezeli zadasz zmian zacznij od siebie to, ze masz jeszcze 14k na liscie PSG to nie wina PSG tylko TWOJA i Twojego zaniedbania w tym punkcie, im szybciej to pojmiesz tym lepiej dla Ciebie (i dla kazdego innego kto uwaza ze "TO NIE FAIR").

#17:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 8:49 pm
    ----
A czy uwazacie, ze przyznawianie samemu sobie sily jest troche nie tak? Nawet jak ma sie nauczyciela, to moze on nie miec czasu, zeby rozegrac kilka gier, w stosunkowo niedlugim odstepnie czasu, azeby okreslic komus sile. A tak, po jednej czy dwoch grach to sie chyba jednak nie da. Ja moge tylko powiedziec ile wyosi moja rozbieznosc miedzy sila w akademii, a ta na KGSie. U mnie jest to roznica 4 kamieni. Czy to za duzo? NIe wiem. Byc moze tak, a byc moze nie. Nie jestem w stanie samemu tego okreslic.

#18:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 11:10 pm
    ----
Kaisuj - mi wystarczą trzy minuty, żeby zorientować się, czy ktoś ma 6 kyu czy 14 kyu. Naprawdę.

#19: Re: ... Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 12:46 am
    ----
yebisul wrote:

dlatego moim zdaniem juz najbardziej usrednionym wynikiem byloby rank KGSowy -2 dla wszystkich tam grajacych..
Bez sensu.
Ja na kgs'ie mam 8 kyu, a w rzeczywisctosci mam 13k, więc jest to roznica 5 kamieni, a nie 2...
Dla mnie bezsensem jest podawanie do turnieju takiej sily, jaka widnieje na KGS- wiadomo, ze teoretycznie w kazdym wypadku ( Tylko nexa się wytnie:) ) Jest ona za wysoka...
Ale w sumie podana do turnieju sila jest dobrowolna, tak?
Wiec jezeli ktos sie nie czuje 8k, to nie musi tego 8k dac do turnieju

#20:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 4:19 am
    ----
jezeli masz rankng psgto sila juz taka dobrowolna nie jest Bardzo szczęśliwy

p.s. wypraszam sobie by mnie gdziekolwiek wycinac. niedobrze mi sie to kojarzy Wstrząśnięty

#21:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 6:00 pm
    ----
Marcin, ale przeciez ludzie na moim pioziomie graja nierowno. Jesli bys akurat zobaczyl fragment gry, w ktorym gral slabo, moglbys mnei niedocenic i przeciwnie. Co innego, jesli bys obejrzal kilka moch gier... Wtedy faktycznie, doswiadczone oko mogloby ocenic sile w kilka minut. Tak mi sie wydaje.

#22:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Pn grud 22, 2003 1:31 pm
    ----
Zgadzam sie z Marcinem odnosnie oceny sily. Generalnie, bardzo szybko mozna ustalic przedzial sily gracza. Trudnosci raczej sprawia okreslenie dokladniejsze, bo (nie obrazcie sie ale tak jest) gdy mam ocenic kogos ponizej 10k to stwerdzenie ze ten ma 11k a tamten 12k nie ma dla mnie specjalnie znaczenia, bo obaj ci gracze robia bledy podobnej wartosci. Ma to jednak znaczenie dla tych graczy tak samo jak dla mnie poziom mojej sily, dlatego przegladajac gry ktore sa mi przysylane staram sie bardzo uwaznie wylapac roznice miedzy graczami i ewentualne zmiany sily. Trudno jednak kontrolowac taka ilosc ludzi jak mamy w IAG. Dlatego wraz z chrisem, staramy sie to robic tam, gdzie jest to szczegolnie wazne, czyli w turnieju.



-> Turnieje i Liga

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
Strona 2 z 2