GNUGO
-> Forum ogólne

#1: GNUGO Autor: george PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 2:47 pm
    ----
Sciągnąłem sobie opensourceowy program o nazwie GnuGo. Czy ktoś potrafi ocenić jego siłę? Bo jak na razie to jestem jeszcze bez kyu, i chciałbym poznać swoją siłę nieoficjalnie, tzn. przed ewentualnym turniejem, by uniknąć rozczarowania...

#2:  Autor: esperantoSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 5:35 pm
    ----
Cześć.
Na NNGS (nngs.cosmic.org) gra GNUGo o sile 8k*. Nie wiem czy tamten jest aktualny czy ten, który Ty masz. Jednak nie powinno być wilkiej różnicy.

Pozdrawiam,
przem

#3:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 6:28 pm
    ----
Ja osobiście bym nie polecał takiej metody oceny siły. Nie można zrobić tego porządnie grając pewnie na dużym handicapie z jednym tylko przeciwnikiem, zwłaszcza, jeśli jest to przeciwnik grający tak specyficznie jak program komputerowy. Lepiej pograj sobie na KGS. Spytaj się też kogoś jaką masz mniej więcej siłę. Przy ponad 20k często zdarzają się sytuacje typu "A wymiata z deski B, B wymiata C, a C wymiata A", więc siłę można wyznaczyć jedynie w przybliżeniu.

#4:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 1:37 pm
    ----
Gra z programami jest niebezpieczna - komputery nie mysla...



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1