muzyka a GO
Idź do strony 1, 2, 3  Następny  :| |:
-> Forum ogólne

#1: muzyka a GO Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 11:14 pm
    ----
Witam!

Chcialem zapytac, czy znacie moze jakas muzyke inspirowana GO albo taka, ktora tworzy "dobry nastroj" do gry? Moze jakas japonska, czy chinska klasyka? W Hero jest taka scena, w ktorej graja w GO, a tlo muzyczne tworzy pewien starzec. Chodzi mi o muzyke tego typu. Nie bardzo wiem jak tego szukac.

Pozdrawiam
Marcin

#2:  Autor: PolkolordekSkąd jesteś: Gdansk PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:13 am
    ----
ja jak gram w go to slucham Linkin Park'u Uśmiech mi to naprawde pomaga Drwiący

#3:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:19 am
    ----
Niesądzę, żeby istniał jeden gatunek muzyki, który pomaga myśleć, tak jak nie istnieje jedna recepta na piękne malowanie ani nie istnieje jedna recepta przy jakiej muzyce należy się uczyć. Każdy wybiera coś swojego. Jeśli kręci cię muzyka chińska, to właśnie tego powinieneś szukać. Przy okazji nadmienię, że przetłumaczyłem kiedyś tekst o tym, do jakich sztuk go jest najbardziej podobne i teza autora jest taka, że do jazzu... Można ten tekst znaleźć w archiwach lub w felietonach i esejach.

#4:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:19 am
    ----
A mnie się najlepiej gra przy jakiejś spokojnej, niebanalnej (pamiętam, że np. Bjork się nadawała wspaniale). Swego czasu zaś, grając u Marcina słuchaliśmy nieklasycznej muzyki klasycznej.

#5:  Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:32 am
    ----
Chodzilo mi o cos troche innego, moze zle sie wyrazilem. Chodzilo wlasnie o tradycyjna muzyke japonska lub chinska, nie po to nawet zeby sie przy niej jakos lepiej myslalo, ale zeby stwoarzyc nastroj. Tak jak grac mozna na kartce papieru albo na ladnym gobanie (grubym i z nozkami). Gra ta sama, ale inny nastroj :-). I pewnie przez te pare tysiecy lat powstala jakas muzyka inspirowana GO - chetnie bym takiej posluchal. A moze jest jakas muzyka europejska inspirowana GO?

Pozdrawiam
Marcin

#6:  Autor: loopanSkąd jesteś: Wroclaw PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:25 am
    ----
Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.

#7:  Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:32 am
    ----
loopan wrote:
Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.

no, w kazdym razie w cos podobnego :-). Ktos wie co to za gra? (biale i czarne kamienie, tyle ze nie klada ich na przecieciach - chociaz moze to i GO, tylko goban taki dziwny Uśmiech Muzyke z Hero mam, chodzilo o inna, podobna.

Pozdrawiam
Marcin

#8:  Autor: yeellowSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:35 am
    ----
yeellow wrote:
loopan wrote:
Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.

no, w kazdym razie w cos podobnego :-). Ktos wie co to za gra? (biale i czarne kamienie, tyle ze nie klada ich na przecieciach - chociaz moze to i GO, tylko goban taki dziwny Uśmiech Muzyke z Hero mam, chodzilo o inna, podobna.

Pozdrawiam
Marcin

sam sobie odpowiadam :-). To jednak go, a przynajmniej graja w "domu gry w Wei-qui". Chociaz goban faktycznie dziwny :-).

#9:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:38 am
    ----
Ja czesto grywam przy Soundtracku z Hikaru. Nagralem sobie na plytke 21 ulubionych kawalkow z obu soundtrackow i jest fajno:) A czasem gram w ciszy i lubie slyszec jedynie uderzenia kamieni imitowane przz cgobana, wzmocnione odpowiednio na wiezy:P

#10:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:39 am
    ----
polecam muzyke z Hikaru no Go. Jak jej slucham to taka mnie nachodzi ochota do gry i taki fajny dla mnie nastroj tworzy Uśmiech (az chce sie grac non stop Uśmiech )

#11:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 2:07 am
    ----
Ja gram wlasnie przy bjork, przy janie garbarku , a takze przy soundtracku z Hikaru no Go...
I mysle, ze z tego wszystkiego bjork oraz garbarek nadaje sie najepiej.
Nie znam tytułów, ale najpiekniej gra sie przy muzyce loopana ( ktory jak chce, moze podac tytuly, bede pocieszona:>)..
Albo bez muzyki, tak w necie najczesciej gram.

#12:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 2:18 am
    ----
Ja prawie zawsze slucham sciezek dzwiekowych z roznych filmow. Przewaznie Hans Zimmer (np ostatnio The Last Samurai), ale tez np Howard Shore (Wladca Pierscieni rzadzi :]) Troche to "bojownicza" muzyka, ale pasuje czasem jak ulal do klimatu gry. A poza tym znam te sciezki na pamiec, wiec sie w nie nie wsluchuje, sa dla mnie tylko tlem.

#13:  Autor: XellosikSkąd jesteś: Kielce PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 3:02 pm
    ----
Kiedys przy jakiejs kawie chyba NESCAFE (zadna tam kryptoteklama)byla kaseta z odprezajacymi i nastrojowymi kawalkami!Ja slucham tego!Mozna sie skoncentrowac i wyobrazic sobie dalsze ruchy itp. POMAGA Puszczający oczko

#14:  Autor: IshikawaSkąd jesteś: Lubartów PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 5:22 pm
    ----
Ja raczej słucham muzyki zespołu "NIGHTWISH". zespuł ten nakręcił serię reklam dotyczących "Hikaru no GO" wprazdzie ich muzyka nie jest spokojna. Bardzo szczęśliwy Ale czego chcieć więcej ... Żyć nie umierać Bardzo szczęśliwy

#15:  Autor: wojtek85Skąd jesteś: Szczecin PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 5:35 pm
    ----
Moze kogos to zdziwi ale ja lubie gre w GO przy house lub ambient. JEst to muzyka elektroniczna jednak spokojniejsza. Pobudza do odwaznej gry i nieraz gdy swoje gry ogladam sam sie sobie dziwie skad ja wytrzasnalem takie ruchy.

Ale sprobuje tez zagrac przy muzyce prosto z dalekiego wschodu, jeszcze tego nie probowalem :))



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2, 3  Następny  :| |:
Strona 1 z 3