Siła
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Początkujący

#1: Siła Autor: kenshinekSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt stycz 23, 2004 3:57 pm
    ----
Mam problem. Sciągnełem "Interaktywną droge do poznania Go" i tam przy 50 kyu na dole pisze "Nadaje ci siłe 50 kyu" dobra wysztsko pienknie wspaniale doszedlem do 34 kyu wszystko rozwiazalem ale jak dalej moge prawdzic swoją siłe i jak sie awnsuje na kolejne "poziomy"

#2:  Autor: kawaSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt stycz 23, 2004 4:20 pm
    ----
Zacznij grac na KGS.
Sile sam ci system wyliczy.
Wygrasz z danym graczem - sproboj zagrac z silniejszym,
przegrasz - sproboj zagrac ze slabszym.
Po pewnym razie sam bedziesz wiedzial z kim wygrywasz a z kim przegrywasz i jak mniej wiecej masz sile.

Pozdrawiam,
kawa

#3:  Autor: kenshinekSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt stycz 23, 2004 5:16 pm
    ----
dobra dzieki i spróboje Uśmiech

#4:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pt stycz 23, 2004 5:52 pm
    ----
To, ze udalo Ci sie rozwiazac problem na jakims poziomie, powiedzmy 34kyu, nie oznacza, ze to jest Twoja wlasciwa sila. Z doswiadczenia wiem, ze poczatkujacy czesto przerobia ten kurs, a potem jakby zapominaja co czytali i ucza sie wszystkiego od nowa podczas gry.

#5:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 2:56 am
    ----
najlepiej przerobic ten kurs na poczatku kilka razy z odstepami np tygodnia. Pozatym majac 6kyu co jakis czas wracam do zasad i takich rzeczy jak atari (powrot do zrodel naprawde pomaga) :>

#6:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 3:22 am
    ----
Jako ze jestes poczatkujacy odradzam zaczynanie od KGSu. Moim zdaniem powinienes najpierw pograc troche na malych planszach (na KGS o to jest raczej trudno), a o sile nie myslec. Ja nad swoja sila zaczalem sie zastanawiac jak mialem okolo 22k Uśmiech

#7:  Autor: goreddekSkąd jesteś: Konin PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 1:17 pm
    ----
Jak już ktoś kiedyś powiedział (niepamiętam kto i gdzie) ważne jest kto Ci tą siłę określi.Można oczywiście zdać się na server, ale niektórzy gracze (ci bardziej wybredni:)) wolą gdy masz siłę określoną przez kogoś z "dan".Po prostu w ten sposób wiedzą, że tego sobie nie wymyśliłeś... Zdziwiony

#8:  Autor: kenshinekSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 3:48 pm
    ----
Hmm no tak. Teraz uczeszczam na lekcje w warszawie prowadzone przez pana Giedrojca no i on nadał mi siłe ale czy każdy kto przychodzi na lekcje po raz pierwszy ma sile 30 kyu ???

#9:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 6:32 pm
    ----
Nexo wrote:
najlepiej przerobic ten kurs na poczatku kilka razy z odstepami np tygodnia. Pozatym majac 6kyu co jakis czas wracam do zasad i takich rzeczy jak atari (powrot do zrodel naprawde pomaga) :>
Czy ja wiem...
Jak dla mnie jednorazowe przejscie samouczka wystarczy.
A potem trzeba grac, a sila wyjdzie sama z siebie.

#10:  Autor: kawaSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 2:43 am
    ----
na KGS tez mozna zagrac spokojnie 9x9
chetni zawsze sie znajda

#11:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 1:13 pm
    ----
A ja sie z Nexem zgadzam, ze dobrze by bylo choc dwa razy przerobic ten kurs w jakims tam odstepie czasu. Poczatkujacy bardzo czesto zapomianaja o terytorium i graja cos, co bardziej przypomina atari-go.

#12:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 2:34 pm
    ----
Sayaka wrote:

Czy ja wiem...
Jak dla mnie jednorazowe przejscie samouczka wystarczy.
A potem trzeba grac, a sila wyjdzie sama z siebie.

jest takie powiedzenie stoisz w miejscu wroc do źródel, podstaw etc.

#13:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 7:17 pm
    ----
Puszczający oczko
Ale poznanie po raz drugi co to jest atari chyba nie pomoze ruszyc do przodu:)
No dobra dobra kaisuj ja tam ten test rpzerabialam jakies 15 razy, chociazby pokazując go moim znajomym;)
Rozumiem , ze przeczytanie ksiazki typu "get strong at" 2-10 razy pomoze, ale 5te czytanie samouczka juz wiele nie zdzialaa

#14:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 10:04 pm
    ----
nie chodzi tylko o atari, ale drabinka i geta rowniez. Jest pelno tak banalnych aspektow w grze, ktorych nie opanowali nawet danowcy Kageyama napisał wspaniała książke Lessons in the fundamentals. Mimo że poruszane zagadnienia w tej ksiazce sa zrozumiale dla gracza na poziomie 20kyu jest to skarbnica wiedzy kazdego gracza a nawet danowiec sie moze czegos z niej dowiedziec. Sam autor pisał ze w swojej karierze pro wielokrotnie wracal do drabiki uczac sie jej od nowa

#15:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Pn lut 16, 2004 3:34 am
    ----
ooo taaaak... drabinka... ajjj drabinka to jest cholerstwo... ostatnio nie potrafilem przeczytac prostej drabinki ... ale czy to wazne.... no ale fakt zdarza sie, nie mozna lekcewazyc podstaw Uśmiech



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2