Krzyżówka
-> Rozrywka

#1: Krzyżówka Autor: wojtekwSkąd jesteś: Bielsko-Biała PisanieNadesłano: Pt lut 20, 2004 2:02 pm
    ----
W ramach rozrywki i nauki terminów goistycznych polecam rozwiązanie krzyżówki, którą popełniłem niedawno (dostępna w dziale "Pliki").
Za rozwiązanie nagrody na razie nie ma Uśmiech

#2:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pt lut 20, 2004 3:42 pm
    ----
No cóż, pomysł super, rozrywka niezła, ale..
(jak zwykle muszę pomarudzić) Rozsierdzony
Niestety krzyżówka jest niezadobrze zrobiona.
Moje uwagi:
1. jeśli dwie kratki stoją obok siebie to powinny tworzyć wyraz np. koniec drugiego wiersza jest OB i powinno to być wyrazem a nie jest (raczej nie była to krzyżówka o tamponach Puszczający oczko )
2. tym bardziej jeśli numerowana kratka jest w "rogu" powinny od niej odchodzić 2 wyrazy. przykład: od kratki 12 jest wyraz tylko poziomy, nie ma pionowego
3. Każdy wyraz powinien się krzyżować z innymi (w końcu to krzyżówka), w profesionalnych diagramach jest wymóg aby krzyżował się przynajmniej z dwoma innymi wyrazami. A tu wyraz 23 nie krzyżuje się z żadnym.
4. jeśli cyferki oznaczające kolejne wyrazy są w lewym górnym rogu kratki, to cyferki oznaczające kolejne literki hasła tam nie powinny być, bo może się pomylić. czyli wypadało by hasło oznaczać w prawym dolnym rogu
Teraz wnioski. Jak się coś robi to lepiej zrobić to porządnie. Smutny
A tak naprawdę to wiem, że łatwo coś krytykować, trudniej zrobić samemu. Ja osobiście wiem, że porządną krzyżówkę jest zrobić bardzo trudno, szczególnie tematyczną, bo próbowałam. Może na goistyczną też się kiedyś rzucę.
A na razie mimo wszystko życzę wszystkim dobrej zabawy przy rozwiązywaniu tej
Uśmiech



-> Rozrywka

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1