Jak i kiedy zginął Shusaku?
-> Forum ogólne

#1:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 6:53 pm
    ----
zefciu wrote:
...Należy też pamiętać, że Shuusaku zmarł przedwcześnie (można się spierać, czy taki sposób oddania życia był właściwy, ale na pewno był zgodny z jego własnym sumieniem) ...
W jaki sposób zginął Shusaku?

#2:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 7:10 pm
    ----
Latem 1862 wybuchła epidemia cholery w Edo (dzisiejsze Tokio). Wielu czlonkow szkoly Hononbo zarazilo sie choroba. Ignorujac póby Shuwa aby go powstrzymac Shuusaku opiekowal sie chorymi. Dodatkowo oslabiony postem (nie pamietam czemu poscil, a nie chce mi sie teraz tego szukac) Shusaku zachorowal. 3 sierpnia zaczal wymiotowac krwia, 9 choroba zaczela sie cofac, jednak nastepnego dnia stan Shusaku pogorszyl sie. Zmarl okolo 1 popoludniu.

#3:  Autor: janekSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Śr lut 04, 2004 5:06 pm
    ----
Pierwszy raz układałem grę Shusaku ponad 20 lat temu. Potem wielokrotnie to powtarzałem sam, albo pomagałem innym analizować Jego grę. I za każdym razem odkrywam coś nowego. Wciąż na nowo zachwyca mnie odkrywanie głębi sensu Jego gry (pamiętam np. niedawny szok po odkryciu znaczenia 1 (!) ruchu w partii z Murase Shuho).

Warto pamiętać, że Shusaku mimo iż już faktycznie niepokonywalny w poważnych meczach, w zgodnej opinii znawców w momencie śmierci wciąż jeszcze miał daleko do szczytu swoich możliwości.

Trudno porównywać graczy z różnych epok, z innych czasów. Niezaprzeczalne jednak jest to, że ani Shusaku, ani żyjący 150 lat wcześniej Dosaku nie mogli, albo nie musieli pokazywać pełni swoich możliwości. Nie mieli bowiem w swoich czasach godnych siebie rywali...

#4:  Autor: geeSkąd jesteś: Z SIECI PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 1:55 pm
    ----
y0shua wrote:
Latem 1862 wybuchła epidemia cholery w Edo...

chyba nie jest tak jak piszesz... (tzn. nie zmarl na cholere)

czytaj tu:
gobase.org/studying/bi...dA/Q8.html
(to ramka tylko pochodzaca z:
gobase.org/studying/bi...frame.html)

a pisza tam:

One of the letters is from Shuwa to Shusaku's father relating his death:

"Shusaku was abstaining from meat during mourning (for his mother) this Spring. He ate a lot of shiitake mushrooms and perhaps because of that became very dizzy, suffered badly from boils on his head and had trouble with his eyes. In the sixth month, although he gradually made a complete recovery, he was weaker than usual and measles was raging. Both the pupils and the womenfolk took great care of him with medicines and so on, and he slowly got better, much to our relief. But on the 3rd day of the 8th month he relapsed a little, then on the fourth he had violent evacuations. Although we tried various other treatments, he was unable to recover and passed away of his illness between noon and one o'clock on the tenth day. Above all he was naturally of superior wit and intelligence, and his skill was recognised by all. Everyone, from his seniors to his pupils, said he could have become the Godokoro, but now he has left us in mid-course and that is now only a dream in our hearts."


czyli wyglada na to ze sie ożarł grzybów przez co umarl

#5:  Autor: KijanaSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 2:20 pm
    ----
Jadl grzyby bo poscil po smierci matki, i to oslabilo jego organizm przed pozniejsza choroba - zauwaz ze dalej pisza o epidemii. co prawda nie cholery tylko swinki (cholera nie byla jeszcze znana japonskiej medycynie)

#6:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Cz lut 05, 2004 2:20 pm
    ----
To nie tak. Tak jak jest napisane po smierci matki Shuusaku podjal post i nie jadl miesa. Wprawdzie przed wybuchem epidemii podjal juz normalne zywienie lecz byl bardzo oslabiony, stad choroba zaatakowala go bardzo szybko. Zauwaz ze jest list Shuwy do ojca Shusaku, nie wiedziano wowcza dokladnie na co zmarl Shusaku. Dopiero potem czytajac sprawozdania stwierdzono ze byla to cholera.

Te historie opieram na książce "Invincible" w ktorej tak bylo to przedstawione

==== dodane później =====
ehh Kijana mnie wyprzedzil :]

#7:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 7:20 pm
    ----
Przeciez to i tak wszystko Sai:)

**
Ja jeszcze nie potrafie dostrzec "piekna " gier shuusaku, raczej jestem na to za slaba, ale wierze na slowo graczom silniejszym, i gry pana shuusaku ukladam, podobno to pomaga w samodoskonaleniu:)

#8:  Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 9:54 pm
    ----
To, że pomaga, to wystarczy sobie popatrzeć na postępy twe Feciu, jako że obecne 30bango to ostatnie co z tobą wygram. A pamiętając twoją reakcję na poniższy obrazek, przypominam, że nie tylko w grach S. masz problemy z dostrzeżeniem piękna.

#9:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn lut 15, 2004 9:54 pm
    ----
Sayaka : jego gry sa napewno piekne a ty jestes wystarczajaco silna wystarczy ze zaczniesz mniej ukladac jego paryti a wiecej analizowac. ukladanie duzo daje ale analiza to sama przyjemnosc i wtedy sie odkrywa niektore rzeczy :>

Sai to plagiat :>

#10:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Pn lut 16, 2004 12:55 am
    ----
zefciu wrote:
To, że pomaga, to wystarczy sobie popatrzeć na postępy twe Feciu, jako że obecne 30bango to ostatnie co z tobą wygram. A pamiętając twoją reakcję na poniższy obrazek, przypominam, że nie tylko w grach S. masz problemy z dostrzeżeniem piękna.
Chodzi o piękne Shuusaku jako mezczyzny? Tak, tego tez nie potrafie dostrzec.
***
Sai to plagiat?
Hm

#11:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn marca 15, 2004 4:56 pm
    ----
A ja mam takie pytanie odnosnie daty urodzin Shusaku. Napotkalem na 3 wersje: 5 maja, 29 maja oraz 6 czerwca. Ktora jest wlasciwa i skad takie rozbieznosci?



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1