Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji?
-> Forum ogólne

#1: Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji? Autor: Ghost66Skąd jesteś: Praszka PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 12:19 am
    ----
Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji?
Nie wystarczyłby poprostu adres eamil, nick i ewentualnie nr. gg?
Ostatnimi czasy szerzy sie hamstwo wsrod internautow (szczególnie
na kurniku), dlatego nie mam ochoty żeby jakiś świr wykorzystywał
moje nazwisko do tego żeby mnie obrażać publicznie (wielokrotnie
zetknąłem się z tym wśród graczy kurnika i www.szachy.org).

#2:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 10:19 am
    ----
Osobiscie bede usatysfakcjonowany jesli podasz miejsce zamieszkania. Moge to uzasadnic w bardzo prosty sposob: Wiele osob moze szukac kogos do grania w swoich okolicach. Samemu poszukuje ludzi do swojego klubu. Jakies 2/3 osob w moim klubie znalazlem wlasnie przez internet, glownie przez to forum. Mam nadzieje, ze nie "stracilem" zbyt wielu potencjalnych czlonkow przez to, ze nie wypelnili miejsca zamieszkania.
Co do imienia i nazwiska to nie wyobrazam sobie by ktos na tym forum Cie obrazal. Jezeli pojawilby sie taki post, to na pewno szybko zostalby usuniety przez moderatora (forum jest moderowane). No i ostatecznie nie widze bezposredniego zwiazku pomiedzy forum, a ludzmi na kurniku, czy tym bardziej strona o tematyce szachowej (jak mniemam na podstawie adresu), ktorej adres podales.

#3:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 10:24 am
    ----
Z tego co się orientuję nazwisko i imię podane przy rejestracji nie jest udostępniane innym użytkownikom.
Przynajmniej ja nie umiem u innych tych danych znaleźć

#4:  Autor: MoondancerSkąd jesteś: Gdynia PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 1:49 pm
    ----
Oczywiście, co innego liga IAG. Tam podanie swoich danych jest nieodzowne.

Pozatym uważam, że nick i mail są w internecie zbyt anonimowe. A twórcy i administratrorzy IAG mają prawo wiedzieć, kto naprawdę należy do akademii...

#5:  Autor: Ghost66Skąd jesteś: Praszka PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 12:30 am
    ----
W moim komentarzu chodzilo mi głównie o lige IAG. Przy zapisie do ligi
trzeba obowiazkowo podac imie nazwisko i nawet dokładny adres zamieszkania. A te dane są pozniej oglnodostepne.

#6:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 1:15 am
    ----
Zawsze jest cos za cos. Jesli chcesz uczestniczyc w lidze to nie wyobrazam sobie jak moglbys brac w niej udzial anonimowo. Gry z ligi moga byc uwzglednianie (przy obustronnej zgodzie) do rankingu PSG, a ten przeciez nie jest anonimowy. No i ostatnia kwestia: nadal nie widze zwiazku pomiedzy liga IAG, a kurnikiem czy strona szachowa.

#7:  Autor: ParnSkąd jesteś: Zgierz PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 3:49 am
    ----
Dokladny adres? Pierwsze slysze. Zakłopotany

#8:  Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 1:15 pm
    ----
Podaje się tylko miasto - przeczytaj uważnie wymagania. Brak anonimowości jest z kilku powodów. Gry z IAG mogą być zaliczane do oficjalnego rankingu PSG. Brak anonimowości sprzyja wlaśnie ograniczeniu internetowego chamstwa. Brak anonimowości sprzyja też wajemnym kontaktom i integracji środowiska. W końcu - przyjemniej jest grać z kimś o kim coś się wie niż z jakimś abstrakcyjnym nickiem.

#9:  Autor: slawekSkąd jesteś: Bielsko Biala PisanieNadesłano: Śr czerw 09, 2004 10:22 pm
    ----
Kazdy kij ma dwa końce.
To że nie jesteśmy anonimowi włąsnie ogranicza ilość 'chamstwa'.

Szczerze powiedziawszy jeszcze się z nim na IAG nie spotkałem.
Pewnie częściowo dlatego żę gdy nie jesteśmy anonimowi zachowujemy sie bardziej odpowiedzialnie...

Sławek

#10:  Autor: SayakaSkąd jesteś: Poznan PisanieNadesłano: Cz czerw 10, 2004 2:02 pm
    ----
przesadzasz autorze topicu Przewracający oczami
niedlugo nie beda chcieli nicka podawac, bo jeszcze ktos wykryje ich osobowosc poprzez niego



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1