słowniczek - semedori
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: słowniczek - semedori Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pt czerw 11, 2004 11:54 am
    ----
co to znaczy semedori?
w słowniczku tego nie ma, a spotkałam się z tym na goproblems.com
goproblems.com/prob.ph...mp;id=4611

#2:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pt czerw 11, 2004 12:11 pm
    ----
To jest bardzo cwana technika zdobywania punktów w końcówce. senseis.xmp.net/?Semedori Dodaje wpis do słowniczka.

#3:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Sb czerw 12, 2004 2:02 pm
    ----
Dzisiaj widzialem na kgs zastosowanie semedori w praktyce przez pewnego high dana :>

Sytuacja wygladala mniej wiecej tak...
Endgame


Pytanie brzmi, ile jest wart ruch bialego w N1? :>

#4:  Autor: MoondancerSkąd jesteś: Gdynia PisanieNadesłano: Sb czerw 12, 2004 3:06 pm
    ----
Ja znalazłem 2 punkty... ale pewnie można więcej Bardzo szczęśliwy

#5:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Sb czerw 12, 2004 6:51 pm
    ----
chyba 3?

#6:  Autor: PolkolordekSkąd jesteś: Gdansk PisanieNadesłano: Sb czerw 12, 2004 6:55 pm
    ----
wedlug mnie tez 3

#7:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Pn czerw 13, 2004 1:36 pm
    ----
Komentujacy pozniej ta gre 7d powiedzial ze ten ruch byl wart 2 punkty, jak dla mnie to jest max 1 punkt, ale nie bede sie wyklocal Uśmiech

#8:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn czerw 13, 2004 6:10 pm
    ----
Endgame


Biały musi wstawić jeden kamień więcej, żeby uzyskać semedori, podczas gdy czarny musi dograć później trzy ruchy (kółka). Per saldo wychodzi więc 2 punkty.



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1