róg-brzeg-centrum
-> Nauka

#1:  Autor: KellindilSkąd jesteś: Sosnowiec PisanieNadesłano: Śr czerw 09, 2004 4:53 pm
    ----
Ja mam koło 20 kyu jednak wciąż nie mogę wyrwać sie z założenia że zajęcie rogu jest ważniejsze od wpływów w centrze. W rogach radze sobie nieźle podczas gdy walcząc w centrum planszy po prostu się gubie:((

#2:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Śr czerw 09, 2004 4:57 pm
    ----
spokojnie, jak sobie radzisz w rogach to już jest dobrze Puszczający oczko
umiejętność walki w centrum przychodzi z czasem.
jak chcesz sobie z tym poradzić to po prostu dużo graj a po grze przeglądaj swoje gry właśnie pod kątem tego co robiłeś w centrum.
a, Pomysł między rogami a centrum są jeszcze brzegi, też ważne Uśmiech

#3:  Autor: bl4cky PisanieNadesłano: Cz czerw 10, 2004 11:53 am
    ----
Gdzie jest napisane, że wzięcie rogu jest ważniejsze niż wpływy zewnętrzne ?

#4:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Cz czerw 10, 2004 12:02 pm
    ----
bl4cky wrote:
Gdzie jest napisane, że wzięcie rogu jest ważniejsze niż wpływy zewnętrzne ?
Na dziewiątkach jest.
A tak poza tym to przecież zawsze się mówi początkującym że trzeba zaczynać od rogów, bo tam najłatwiej złapać terytorium. I rzeczywiście może się komuś pomylić, że rogi są najważniejsze.

#5:  Autor: lonewolfSkąd jesteś: Kraków PisanieNadesłano: Cz czerw 10, 2004 5:05 pm
    ----
Rogi są najważniejsze nie dlatego, że tam jest terytorium, ale dlatego, że w pobliżu rogu najłatwiej zbudować stabilną grupę, niepodatną na ataki albo nawet żywą. Taka grupa nie musi wcale otaczać terytorium. Przykład - potwornie silne grupy budowane po ruchu 5-4, gdy przeciwnik wejdzie do rogu. Partie grane przeciwko dużemu handikapowi biały (jeśli gra spokojnie) wygrywa nie dlatego, że jest dużo lepszy taktycznie, ale dlatego, że czarny tego nie rozumie.

Pozdrawiam,

#6:  Autor: KellindilSkąd jesteś: Sosnowiec PisanieNadesłano: Pt czerw 11, 2004 7:26 pm
    ----
Z punktu widzenia troche strachliwego gracza (mnie:)) to trzymanie sie rogów i band daje chociaż złudne poczucie bezpieczeństwa, sądze że brakuje mi jeszcze trochę teorii do choć troche skutecznej gry w środku, ale może z czasem..



-> Nauka

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1