Skomentowane partie.
Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
-> Nauka

#1: Skomentowane partie. Autor: X PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 12:43 pm
    ----
Wszystkie skomentowane partie sa z roku 2002 czy ten modul bedzie dalej rozwijany i dodawane beda nowe partie?
Jesli tak to moze jakis komunikta zeby ludzie przysylali swoje skomentowane partie?

Wydaje mi sie ze ten modul jest dosc przydatny i warto porownywac swoje bledy z bledami innych graczy na zblizonym poziomie.

Oczywiscie zawsze mozna skorzystac z GTL Puszczający oczko

#2: Re: Skomentowane partie. Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 1:12 pm
    ----
Zgadzam się z powyższym.
Od kiedy zaczęłam czytać strony akademii nic się w tym dziale nie zmieniło.
X wrote:
Oczywiscie zawsze mozna skorzystac z GTL Puszczający oczko
ale po polsku jest zawsze łatwiej, szybciej i przyjemniej.
ja zawsze wolę czytać skomentowane partie w ojczystym języku, dlatego jestem za reaktywacją tego działu

#3:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 2:35 pm
    ----
Pomysł jest bardzo dobry. Sęk w tym, że dede nie otrzymuje takich partii od ludzi już od dawna. Partie na stronie pochodzą z okresu, gdy istniał system punktowy, który premiował najaktywniejsze osoby nagrodami w postaci komentarza partii przez Yuki Shigeno. Sam taki komentarz niby wygrałem, tylko że go nigdy nie widziałem, więc sami rozumiecie...

#4:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Wt czerw 15, 2004 4:44 pm
    ----
Na stronie mojego rodzimego klubu www.fuseki.prv.pl znajduje sie okolo 70 skomentowanych partii (glownie przeze mnie) w dziale nauka/komentarze wybierane z menu po lewej stronie. Dominuja gry na planszy 19x19, ale jest tez kilka skomentowanych gier na mniejszych planszach. Nowe komentarze sa co jakis czas dodawane, choc nie liczcie na zbyt wiele, bo na razie poza mna kilka skomentowanych gier przyslal mi tylko Ishi.

#5:  Autor: Zantman PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 3:46 pm
    ----
Jeżeli można, to za niedługo podeślę jakąś swoją partię ale nie spodziewajcie się wyżyn Go, raczej nizin albo i głębokich podziemi Puszczający oczko

Pytanie tylko, czy można nadal tutaj coś wysyłać do komentowania?

#6:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 4:10 pm
    ----
Tez jestem za reaktywacją - naprawdę dużo można się nauczyć ze skomentowanej partii, szczególnie będąc początkującym. Za jakiś tydzień Uśmiech będę mógł skomentować partię kogoś z okolic 20k. Nie wiem w jaki sposób realizowane to było w przeszłości, ale może powstałaby jakaś "lista gier do komentarza". Do osoby odpowiedzialnej (moderatora?) za dział komentarzy byłyby przysyłane partie do komentarza, on wystawiałby stosowną informacje na liscie. Jesli ktos chcialby skomentowac ową partie pisalby maila do moderatora a ten forwardowalby mu po prostu maila z partia <tadamm>. Ot, taka mala propozycja. Pozostaje jeszcze pytanie czy byliby chetni do komentowania i do przesylania partii.

#7:  Autor: PolkolordekSkąd jesteś: Gdansk PisanieNadesłano: Cz lut 03, 2005 9:38 pm
    ----
ja bym z checia cos przyslal a i skomentowac tez moglbym jakas partie od czasu do czasu Puszczający oczko

#8:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 2:19 am
    ----
Ja systematycznie komentuje gry swoich uczniow. Archiwum na stronie klubowej dawno juz nie aktualizowalem, ale jak sie skonczy sesja to wrzuce tam troche nowych komentarzy.

#9: Skomentowane gry Autor: pjkSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 11:15 am
    ----
może dało by się zrobić tam mozliwośc wstawiania gier, tak jeka się dzieje do ligi - a administrator by tylko zatwierdzial
- jesli nie ma chetnego do opieki, alebo trzeba troche zminic kod, aby to działalo (pewno w PHP) - to mogę sie podjąc tego Wykrzyknik

pjk

#10:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pt lut 04, 2005 1:40 pm
    ----
Wyslalem ci kod na priv, daj znac, czy da sie coś z tym zrobić. Dzięki za ofertę pomocy.

#11:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Śr lut 09, 2005 1:26 pm
    ----
Zgodnie z zapowiedzia dodalem ponad 30 nowych komentarzy do archiwum na stronie lubelskiego klubu go. Obecnie w archiwum jest dostepnych 99 skomentowanych gier. Mozna je odnalezc pod adresem: go.art.pl/klub/lublin/nauka.html W najblizszym czasie dodam jeszcze lekcje Ishikawy i Ashitaki:)

#12:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Cz lut 10, 2005 2:46 pm
    ----
Ponad 20 lekcji Ishikawy jest juz dodanych i dostepnych pod adresem podanym w poprzednim poscie.

#13:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn marca 07, 2005 3:34 pm
    ----
Dodalem kolejne 24 skomentowane gry, tym razem przeze mnie.

#14:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Pn marca 28, 2005 4:32 pm
    ----
Dział skomentowane partie nie ruszył od poprzedniej dyskusji ani trochę. Jakie są powody?
1. Nie jest do końca jasne gdzie wysyłać partie do skomentowania, czy bezpośrednio do komentujacego czy przez iag.
2. Wrażenie całkowitego zastoju działania akademii w tej dziedzinie - tworzy się błędne koło - ludzie nie wysyłają partii bo wygląda na to, że nikt tego nie robi lub nikt nie komentuje.
3. Najważniejsze - jak wynikalo z wypowiedzi na kgs okazuje sie ze sa nowe komentarze do partii jednak nie sa one zamieszczane (a raczej nie sa wysylane do iag do zamieszczenia). Nie jest jasno napisane kto i do kogo ma wyslac juz skomentowana partie.
Przecież kilka nowych komentarzy mogloby zachecić do nadsyłania nastepnych, a jak widac po datach, swego czasu dzial cieszyl sie duzym zainteresowaniem.
Proponowałbym skonkretyzowanie sposobu nadsyłania partii i zobligowanie np. komentujacego do przeslania komentarza do akademii. W ogóle najpiękniej by było gdyby nad tabelką pojawiało się info o dodaniu nowych partii (tak jak ma to miejsce w teaching ladder)... tak się rozmarzyłem...

#15:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn marca 28, 2005 4:44 pm
    ----
Proszę skomentowane partie do umieszczenia w module wysyłać do mnie.



-> Nauka

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony 1, 2  Następny  :| |:
Strona 1 z 2