sugestia dotycząca udostępniania danych (uwzględniona)
-> Bugi

#1: sugestia dotycząca udostępniania danych (uwzględniona) Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 4:13 pm
    ----
Mam pytanie. Dlaczego lista uczestników jest wyświetlana również gościom i osobom niezalogowanym? Wydaje mi się, że powinno to być dostępne przynajmniej dla osób zarejestrowanych.
A tak przy okazji, co jest dostępne tylko dla zarejestrowanych? Bo wygląda mi na to że tylko możliweść pisania na forum.

#2:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:03 pm
    ----
Skoro temat dancyh powrocil to ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy nie da sie tak zrobic, by pole "skad" w formularzu bylo obowiazkowe i jego nie wypelnienie powodowalo zablokowanie procedury rejestracyjnej. Codziennie wysylam kilka do kilkunastu (tyle osob sie dziennie rejestruje) prosb z uzupelnieniem tych danych, a mimo to wiekszosc osob nadal nie ma wypelnionego tego pola. Chyba nie musze argumentowac, jak wazne jest to pole. Czy musze?

#3:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:06 pm
    ----
a co da obowiązek? dam głowę że wtedy większość ludzi będzie wpisywała: "z nikąd" "internet" "dupa" albo nie wiem co jeszcze

może lepszym rozwiązaniem byłby obowiązek wybrania województwa.

PS. o, mamy na forum skrypt cenzury Wstrząśnięty

#4:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:46 pm
    ----
Hej

Faktycznie mogę listę użytkowników zablokowac dla osób postronnych (z listą uczestników jest już o wiele trudniej) ale po co? I tak ogladac ja mozna po rejestracji, ktora jest wlasciwie formalnoscia... Odpowiadajac kaisujowi - nie zamierzam czynic tego pola obowiazkowym, gdyz to nie ma sensu, jak pokazala to chociazby Dobromila. Dawno juz dodalem tekst naklaniajacy do wpisywania skad sie jest, ale nadal robi to okolo co dwudziesta osoba...

#5:  Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 6:00 pm
    ----
zauważ że na liście uczestników widnieje chociażby adres e-mail. Z tego co się orientuję istnieją programy, wyłapujące takie dane do przyszłego spamowania. Wprowadzenie filtru poprzez konieczność zarejestrowania się, mogłaby to utrudnić.
Być może na razie nie było takiego przypadku, ale myślę że nie wszyscy uczestnicy są zadowoleni z takiego rozwiązania. A trudno sie temu sprzeciwić, jeśli się chce chociażby zagrać w turnieju.

#6:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 9:14 pm
    ----
Rozumiem twoje obiekcje. Problem jednak w tym, że lista uczestników jest generowana przez moduł 'sekcje'. Mogę ten moduł zarezerwować tylko dla użytkowników (tak jak np. recenzje czy inne) ale wówczas goscie nie beda mogli sie zapoznac np. ze sposobem zapisu do akademii, regulaminem akademii, tabelką lekcyjną, opisem akademii, bo to wszystko jest w jednym module!

#7:  Autor: MandosSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 12:23 am
    ----
co do adresów mailowych to rzeczywiście można byłoby cos zrobić, na przykład podawać je w postaci "niejawnej" aby automaty nie mogły tak po prostu z nich korzystać

#8:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 1:37 am
    ----
Duza grupa osob, do ktorych pisalem stwierdzila, iz nie uzupelnila pola "skad" bo zapomniala. Dlatego tez wydawalo mi sie, ze wprowadzenie takiego wymuszenia rozwiazywaloby problem. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile tlumaczenia sie na sile. Byc moze faktycznie tego problemu nie da sie rozwiazac. Poki starczy mi sil, bede szukac ludzi ze swoich okolic recznie:)

#9:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 11:37 am
    ----
Lista uczestników jest od teraz dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.



-> Bugi

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1