Jak zostac ekspertem w debbugowaniu cudzego kodu?
-> Rozrywka

#1: Jak zostac ekspertem w debbugowaniu cudzego kodu? Autor: ketchupSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn wrz 26, 2004 3:52 am
    ----

Poradnik w kilku prostych krokach dla osob nie znajacych PHP (na podstawie bloga admina)

    0. Znajdz jakis dobrze zabugowany kawalek softu, PHP-Nuke nadaje sie idealnie.
    1. IF (znasz(PHP)) GOTO 8
    2. Popraw pierwsze 5 bugow - Hmmm.... O co w tym wszystkim chodzi?
    3. Popraw nastepne 5 bugow - Ktos tu jest szalony...
    4. Popraw nastepne 5 bugow - Ja? Ten kto wymyslil tego calego php? A moze ten co to kodowal?
    5. Popraw nastepne 5 bugow - Przeciez to cos uraga wszelkiej logice...
    6. Popraw nastepne 5 bugow - ...nie mowiac juz o dorobku cywilizacji...
    7. Popraw nastepne 5 bugow - ...od czasu wymyslenia przez Wirtha Pascala do uczenia studentow...
    8. Popraw nastepne 5 bugow - Z drugiej strony w tym php moze cos probowac sklecic kazdy...
    9. Popraw nastepne 5 bugow - ...nawet nie majac elementarnych podstaw...
    10. Popraw nastepne 5 bugow - ...tak jak autor tego calego php-nuke (*)
    11. Popraw nastepne 5 bugow - Trzymajcie mnie, ja zwariuje...
    12. Popraw nastepne 5 bugow - Ile bledow mozna zrobic w 50 linijkach kodu?
    13. Popraw nastepne 5 bugow - Wiecej niz potraficie sobie wyobrazic...
    14. Popraw nastepne 5 bugow - To poprawianie cudzych bledow nie jest znowu takie zle...
    15. Popraw nastepne 5 bugow - ...bledy sa proste i glupie, w sumie dobrze, ze nie sa moje wlasne.
    16. Popraw nastepne 5 bugow - Ooops! Bug w moim patchu sprzed tygodnia...


  • (*) Zarty, zartami, ale w rzeczywistosci jestem pelen podziwu dla tego goscia. Ten Kanadyjczyk mieszkajacy w Wenuzueli napisal, praktycznie samemu bez niczyjego wsparcia, w dosc krotkim czasie w pelni funkcjonalny system zarzadzania trescia. Przez lata robil to calkiem za darmo, publikujac kod na zasadach OpenSource. PHP-Nuke jest w tej chwili zdecydowanie najpopularniejszym darmowym CMSem, liczba witryn na nim zbudowanych przekracza grubo sto tysiecy, a moze nawet milion. Wyczyn Francisca mozna docenic pelniej, dopiero po przyjrzeniu sie podobnym projektom OpenSource. Jest ich wiele, czesto bazuja na kodzie PHP-Nuke, pracuja nad nimi wieloosobowe zespoly informatykow z calego swiata przez lata, czesto bez widocznej zbieznosci do w pelni stabilnej i funkcjonalnej wersji.

    A przy tym wszystkim na prawde widac, ze PHP-Nuke nie pisal zawodowy programista. Moj podziw jest tym wiekszy.



    -> Rozrywka

    Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

    Strona 1 z 1