Kto mi wytlumaczy filozofie go?
-> Początkujący

#1: Kto mi wytlumaczy filozofie go? Autor: ponury_zniwiarz PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 6:38 pm
    ----
Niech ktos mi to wytlumaczy!! Blagam, jestem poczatkujacym GOownikiem i nie wiem jaka jest jego filozofia, i po co wogole sie gra.

#2:  Autor: ZiperSkąd jesteś: Wrocław PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 7:28 pm
    ----
Odpowiedź na pytanie "po co sie gra w go?" jest banalna i łatwa do zrozumienia. W GO, jak w każdą inną grę (planszową, komputerową, cz też w piłkę) gra się dla przyjemności. To, ze to przy okazji rozwija myślenie, to można uznać za "efekt uboczny". Uśmiech

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie będzie dla Ciebie wystarczające, bo to co napisalem jest głównym powodem dla którego ja gram i chyba większość goistów.

#3:  Autor: MorF3usSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 7:46 pm
    ----
Hmmmm
Nie chce sie za bardzo rozpiswac na ten temat gdyz wiem ze moglbym o tym nie jedna razprawke napisac. Było to juz wczesniej na forum poruszane i stwierdzilem ze zaliczam sie do tzw romantycznych graczy czyli takich co to graja przedewszystkim dla samej filozofii grania.
Jezeli ktos chce sie w to glebiej wejsc Wesoły proponuje przeczytac na poczatku historie GO. Jest tam wiele wyjasnione. Co do samego grania podoba mi sie to, ze podczas gry ta filozofia sie niezwykle przydaje. Patrzysz na ksztalty i mozesz nawet zagrac intuicjnie tylko po to aby to poprostu ladnie wygladalo. Piekno tej gry polega na jej filozofii. Rozwijanie umyslu czy nawet wygrywanie staje sie sprawa drogorzedna. Takie jest przynajmniej moje (bardzo) skromne zdanie.

Pozdrawiam

P.S.
Juz widze ta fale krytyki Drwiący



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1