jak sprawdzić swoją siłę gry?
-> Początkujący

#1: jak sprawdzić swoją siłę gry? Autor: hghfd PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 12:41 pm
    ----
jak można sprawdzic swoją siłe gry??

#2:  Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 1:25 pm
    ----
najlepiej grając z innymi graczami. System handicapów jest dość dobrym miernikiem... Jesli przykładowo zagrasz kilka gier z kims kto ma 20k i na 2-3h przegrywasz, a na 4 wygrywasz. To znaczy, że masz około 23-24k

Wystarczy, że rozegrasz po kilka gier z osobami o różnej sile a bez problemu ją określisz.

#3:  Autor: nameless PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 4:08 pm
    ----
Pewnym sposobem jest też gra na KGS, chociaż słyszałem, że określona tam siła przeważnie mija się z prawdziwą.

#4:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:06 am
    ----
nameless wrote:
Pewnym sposobem jest też gra na KGS, chociaż słyszałem, że określona tam siła przeważnie mija się z prawdziwą.
Jeżeli chodzi o słabszych graczy, to faktycznie siła na kgs jest przeważnie o kilka kamieni zawyżona w stosunku do siły psg, ale różnica ta z wzrostem siły maleje i można z pewną dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że 1d na kgs powinien mieć 1k-1d w psg. Oczywiście zdarzają się wyjątki od takich reguł.. Uśmiech

#5:  Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:43 am
    ----
Tommell wrote:

i można z pewną dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że 1d na kgs powinien mieć 1k-1d w psg. Oczywiście zdarzają się wyjątki od takich reguł.. Uśmiech

Wg. mnie w tym wypadku jest znacznie wiecej tych wyjatkow niz osob ktore spelniaja ta teze z pewna doza prawdopodobienstwa Puszczający oczko

#6:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:47 am
    ----
Slabszy gracz moze poprosic o wycene sily kogos odpowiednio silniejszego, a nastepnie sprawdzic sie z ta sila w jakims turnieju. Do poki nie startujesz w turniejach to dokladna znajomosc sily nie jest Ci potrzebna, a odchylenie na KGSie nie jest strasznie duze. Wiem poza tym po sobie, ze gracze kyu (moze poza tymi najsilniejszymi) maja jednak spore skoki sily, ich poziom gry zalezy w duzej mierze od chwilowej dyspozycji, samopoczucia, sposobu grania przeciwnika i pewnie jeszcze od wielu innych. W klubie ma kolege o swojej sile i czesto gramy w soboty ze soba dwie gry. Niby mamy te 10kyu, a jednak najczesciej bywa tak, ze kazdy z nas wygrywa po jednej z tych dwoch gier i to wysokim stosunkiem. A wydawaloby sie, ze skoro przegrywam z nim 40 pkt to nie mam najmniejszych szans wygrac z nim godzine pozniej. Tak wiec dokladna wycena chyba nie jest czyms super waznym.



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1