Problem z KGS
-> Początkujący

#1: Problem z KGS Autor: PawelSSkąd jesteś: kraków PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 12:32 am
    ----
Kłopot polega na tym, że bardzo długo czekam na ruch przeciwnika ale w rzeczywistości on się już ruszył i czeka na mnie. Z tym, że ja tego ruchu nie widzę - dopiero po jakimś czasie go widzę(zwykle po ok. minucie). Ja widzę jak jego czas ucieka, a on pewnie widzi, że to mój limit czasu jest coraz mniejszy. Nie wiem czy zrozumiale to wszystko napisałem, ale prościej nie potrafie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie co może być przyczyną wyżej opisanej sytuacji to proszę o pomoc. Bo normalnie grać się nie da.

#2:  Autor: nameless PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 1:16 am
    ----
Doskonale wiem o czym mówisz. Taka sytuacja zdarza mi się aż nazbyt często Smutny . To prawda - jak tobie się wydaje, że czas leci przeciwnikowi to w rzeczywistości umyka tobie. Skutecznie utrudnia to, a czasami nawet uniemożliwia normalną rozgrywkę. Najczęstszą i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest szybkość łącza internetowego, lub jego przeciążenie. Można grać w porach, w których z internetu korzysta mało osób, ale i to niczego nie gwarantuje. Pozdrawiam.

#3:  Autor: mar001Skąd jesteś: okolice Warszawy PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 3:21 am
    ----
a masz sciagnietego klienta czy logujesz się przez strone? ja zauwazylem ze jak loguje sie przez strone KGS to wlasnie mam takie objawy jak opisujesz, a jak lacze sie przez klienta sciagnietego na kompa to wszystko jest ok i nie ma zamulania.

#4:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 11:39 am
    ----
problem moze byc rowniez po stronie dostawcy Twojego lacza - bardzo czesto takie lacza sa za firewallem, ktory skutecznie utrudnia granie na KGS Puszczający oczko

#5:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 5:45 pm
    ----
Pewnym rozwiazaniem jest sprawdzenie przed rozpoczeciem gry szybkosci polaczenia w danej chwili. Plik-> stat. serwera i masz czas odpowiedzi - sprawdz kilka razy w ciagu minuty, dwoch i bedziesz wiedzial czy masz opoznienia i czy jest sens rozpoczynac gre.

#6:  Autor: PawelSSkąd jesteś: kraków PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 7:15 pm
    ----
Korzystam z klienta CGoban2 czy jakoś tak, ale nie widzę różnicy pomiędzy nim a logowaniem się z internetu. Zaraz dzwonię do administratora sieci. A co do czasu reakcji serwera to mam zwykle około 6 sekund i nie wiem ile powinno być. Dzięki wszystkim za pomoc.

#7:  Autor: PolkolordekSkąd jesteś: Gdansk PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 8:09 pm
    ----
moj czas reakcji wynosi zwykle od 150 do 600 ms, wiec 6 sekund to jest raczej bardzo malo i dlatego tak Ci sie zacina, sa to popularne 'lagi', ktore sa zmora wielu graczy...

#8:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Cz stycz 20, 2005 12:31 am
    ----
hmm, 6sekund to rzeczywiscie dlugo, ja nie gram jesli jest powyzej sekundy..., admin chyba moze odblokowac odpowiednie porty



-> Początkujący

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1